Jump to content

Malo animacije iz Rusije

Recommended Posts

Na brzaka sam napravio jedan reel nekih stvari koje sam radio u 2007 i 2008:

Bolje je gledatu u HQ rezimu, a ako imate dobar net mozete da skinete u boljem kvalitetu ovde:

ftp://freecontent:freecontent@office.3dtvv.com/showreel_2008.zip

Da umeš da transformišeš razne stvari - umeš! :D

Svaka čast.

Meni se najviše svidela ona pomorandža. Može li malo detalja o njoj? Na primer kako si odradio ono odsecanje i kakva je ono dinamika na korama (soft body, cloth... flex)?

Trebao si da kačiš malo ovde po forumu sve te animacije, interesovalo bi me, pošto u principu radimo slične stvari. A mogao bi i jedan tutorijal oko tog transformisanja. Sigurno imaš nekoliko caka. :)

Samo napred! :)

P.S. Ne umem da skinem ovu Hi-res verziju, traži mi password.

Meni se cini da predugo traje,i da je previse kombinacije dobrih radova i onih losijih.

Ja bih te losije kao sto je onaj grad sa letecim kolima,one landscape-ove sa dimom koji pobegne nekud,orion logo,plava pcela na kraju ... izbacio a neke kadrove kao sto je plavi automobil sa plavom trakom ili crkvu skratio.

Transformacije su zanimljive kao i onaj kompoziting automobila sa pustinjom i bas odskacu i nisu na pocetku.

@cybergirl, bobi: Hvala!

Shto se tiche skidanja full verzije ako trazi username: freecontent, pass: freecontent.

Pomorandza je budzevina samo tako - tu je korischena sfera+mnogo smaranja u polyboostu+turbosmooth+cloth. Posle svega toga, ponekad se desi da random frame izrenda skroz blesavo :blink: ali kada se ponovi render istog frame ispadne normalno :D

Transformacije radim "odokativnom metodom" i rukama - gledam modele koje treba da transformishem i onda ih "sechem" tako da bude interesantnije pri animaciji. Svi delovi se krecu pod uglovima 90/45 stepeni, naravno sve je to potpuna obmana gledaoca poshto se delovi skaliraju/sklanjaju i motion blur+rotacija objekata daju efekat prave transformacije.

edit: @Luckybug - neki radovi su ovde ushli zato shto su mi dragi - taj grad na pochetku i pchela su neshto shto sam pravio pre 5-6 godina u slobodno vreme, plavi automobil drzim zato shto je Toyota :), crkva je pravoslavna :D itd.

Slazem se da je sve to sirovo i da moze da izgleda mnogo bolje (imam chak i novi materijal da dodam), ali je samo neshto shto sam na brzaka nabacao da ljudi mogu da odgledaju. I fino se uklapa sa muzikom BT iz filma Stealth ;)