Jump to content

Blic Pitanja I Blic Odgovori

Sarajevac
 Share

Recommended Posts

^pa da, tako nekako, napisah ispod 27" nema smisla, jer 24" je premala dijagonala i pojedinacni piksel samim tim, a 32" je dosta vece od 24" pa 4K dodje taman.

S tim sto 32" donosi neke druge probleme, a to je distanca gledanja jer za toliki monitor ti treba prostora jer je uzasno neprijatno gledati ga sa distance sa koje se gleda 24" npr. Pa se onda postavlja pitanje ima li smisla toliki monitor ako ces ga odaljiti toliko da efektivno ne zauzima vise u vidnom polju od 27" npr. 

Ja bih rekao da ima, ali u slucaju da ti je potrebno dosta radne povrsine za periferije, jer recimo nekom ko se bavi audiom, video montazom ili ozbiljnim retusom znaci da ima komotno mesta za stvari tipa predefinisane makro tastature, raznorazne kontrolere, graficke table, generalno bilo kakva vrsta dodatnog hardvera u toj prici. 

U tom kontekstu velicina monitora koja je idealna dosta zavisi od kompletne postavke na radnom stolu. 

• 1 year later...
  • 8 months later...
Pozdrav kolege...
Pitam se koji zamenski - kineski okidaci su naj u praksi za Canon 430EX II (trenutno) ? Kao i da li bi taj isti okidac mogao raditi i s nekim novijim C blicem, ako bi se blic menjao u buducnosti da se izbegne nabavka drugog okidaca...
Pitam za drugaricu... Hvala unapred!

🙂

On 11/21/2022 at 11:44 PM, amaNS said:
Pozdrav kolege...
Pitam se koji zamenski - kineski okidaci su naj u praksi za Canon 430EX II (trenutno) ? Kao i da li bi taj isti okidac mogao raditi i s nekim novijim C blicem, ako bi se blic menjao u buducnosti da se izbegne nabavka drugog okidaca...
Pitam za drugaricu... Hvala unapred!

🙂

trebalo bi da Younguno radio triger radi sa njim, imam ga ja i radi doduse sa 430EX III - rt. jedini sto mozemo da se javis pa da probamo

• Like 1