Jump to content

Blic Pitanja I Blic Odgovori

Sarajevac
 Share

Recommended Posts

• 1 month later...
  • 3 weeks later...

Hoću da napravim materijal za društvene mreže, gde mogu obeležiti lokacije prodavnica na mapama gradova.

Da li je neko koristio mape (planove grada), kako to funkcioniše? Da li se kupuje od neke firme ili...

Hoću ovako nešto da napravim:

https://www.mona.rs/rs/prodavnice-na-mapi

Ali bez korišćenja interkativne mape, hoću da napravim statičnu sliku mape naselja sa prodavnicama.

p.s. Ne uspevam da nađem "brza pitanja" na forumu za grafiku, pa sam zalutala ovde.

Ulogujes se u google

Pod rubrikom mape naprsvos svoju google mapu sa lokacijam koje zelis da obelezis

Postavis markere i das im nazive

Zumiras mapu da se sve lepo vidi i koristeci sniping tool iz wina napravis sreenshot.

Snimis kao datoteku u JPG potrebnih dimenzija i koristis kako pozelis.

Ima kako i na yubetu:

Moja npr mapa dozvoljava da se ubaci u kod sajta ali ce uvek da ostane neki guglov logo, mislim da je time zadovoljena legalnost.

U tom slucaju napravi svoju mapu pa je kaci kao link na dr mreze a ona ce da se pojavi kao mapa /guglova/.

Skrinsot moze za ubacivanje u word ili power piont.

• 3 months later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
Hvala yagodinac, definitivno prva opcija, supruga a ne ja koristi aparat sa 2 kit objektiva češće prime 50 nego 15-45 a po savetu iz škole ne treba da kupuje dodatne objektive bar još godinu dana dok se ne navežba sa ovim postojećim.

Za sada je ushićenje još uvek drži i čini mi se da aparat neće završiti u plakaru (kao što rekoste da se dešava u 90% slučajeva)

Na moje zadovoljstvo aparat nije završio u plakaru, pojavila se potreba za nekim objektivom sa zumom.

Nekako joj je najbolje legla ulična fotografija, tu se najbolje oseća ali tu oseća i nedostatak zuma, sa prajmom često ima nepoželjne detalje u kadru.

Šta bi mi preporučili od objektiva koji su za njen mali milc

https://www.canon.rs/lenses/ef-m/

Hvala.

• 3 weeks later...

Na gumi od objektiva /nikon 18-105/ imam bele tragove, mislio sam da je to ostatak od soli pošto mi je na planinarenju nekad tu kapkala znoj, ali nisam uspeo da skinem alkoholom niti deterdžentom.. Da li to znači da je je guma nagrizena i da ne može da se s redi to nikako...?

• 5 months later...
On 5/12/2020 at 9:25 PM, Misirac said:

Doslo vreme za novi monitor. Izbor je suzen na dell p2415q i benq sw240.
Molim iskusnije za preporuku

Ne znam da li ih ima kod nas i koja im je cena, ali ako ti treba za stampu pogledaj EIZO monitore.

Neki sa sto boljim IPS panelom uz obaveznu kalibraciju jer bez toga koliko god da je dobar ne vredi mnogo... Sustinski imaces to sto trazis sa bilo kojim IPS panelom uz kalibraciju, tako da bolje je da uzmes prosecan 27' sto je sasvim dovoljno nego vrhunski 24' koji sigurno nije dovoljan za konforan radu u obradi.

Koristim Acer Predator XB270HU to je gejmerski monitor sa dobrim IPS panelom i 144hz, ali uz adekvatnu kalibraciju postao je i gejmerski i "profi" monitor za obradu fotki 😛

Biraj prema potrebama, ako ti treba 4K onda Dell , jedino što je cena kod nas prilično visoka. Oba monitora imaju odličan gamut, jedino nisam video da li neki od njih ima hardevrsku kalibraciju. Preporučio bih ti da izabereš monitor koji je ima.

Treba imati jos jedan detalj u vidu koji se cesto previdi: skaliranje OS-a.

Windows nije bas poznat po dobrom skaliranju korisnickog interfejsa, pa iako se kao trude da to poboljsaju i dalje nije sjajna situacija. S tim u vezi, 4K na 24 incha moze davati jako sitan prikaz mnogih elemenata interfejsa zbog loseg skaliranja, samo zbog toga sto to nije velik monitor pa je na toj rezoluciji pojedinacni piksel jako malih dimenzija. 

Ne znam bas koliko je 4K pametna ideja na monitorima ispod 27" bas iz tog razloga. 27 incha i 2560x1440 mi deluje kao dosta bolji balans. 

10 hours ago, Mikri said:

Treba imati jos jedan detalj u vidu koji se cesto previdi: skaliranje OS-a.

Windows nije bas poznat po dobrom skaliranju korisnickog interfejsa, pa iako se kao trude da to poboljsaju i dalje nije sjajna situacija. S tim u vezi, 4K na 24 incha moze davati jako sitan prikaz mnogih elemenata interfejsa zbog loseg skaliranja, samo zbog toga sto to nije velik monitor pa je na toj rezoluciji pojedinacni piksel jako malih dimenzija. 

Ne znam bas koliko je 4K pametna ideja na monitorima ispod 27" bas iz tog razloga. 27 incha i 2560x1440 mi deluje kao dosta bolji balans. 

Hvala na pomoci. Moram da idem na varijantu od 24 inca zbog ogranicenja prostorom. Verovatno necu ici na 4k varijantu. Koristim Mac-a tako da savet u tom smislu je svakako dobrodosao.

• Like 1

On 5/21/2020 at 2:42 AM, Mikri said:

Video sam 4K na 32" monitoru, i mogu reći da je to prst-u-pekmez, za korišćenje Win-a bez skaliranja. Ono, što b' se reklo, taman.