Jump to content

Blic Pitanja I Blic Odgovori

Recommended Posts

• Replies 9.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hvala na pomoci. Moram da idem na varijantu od 24 inca zbog ogranicenja prostorom. Verovatno necu ici na 4k varijantu. Koristim Mac-a tako da savet u tom smislu je svakako dobrodosao.

Posted Images

Da ne otvaram novu temu imam jednu muku (valjda slatku :lol: ) a ona glasi:

Nikkor 85mm 1.4 vs Sigma Art 135mm vs 70-200 2.8 VRII

Za oba Nikonova objektiva sam siguran da su odlicni i da tu nema promasaja, a fotografije fotkane Sigmom mi se jako svidjaju pa je ono sto me muci da li ta Sigma po pouzdanosti, ostrini, fokusu moze da stane na crtu 85ici ili je 85ica ipak bolja kupovina?

A drugo pitanje je da li bi kupovinom 70-200 izgubio na "magiji" u odnosu na 85/135?

Pre svega mi treba nesto za portrete pa se ovi prajmovi sami namecu kao idealni, a opet sa ovim 70-200mm dobio bih veci raspon i verovatno svestraniji objktiv sad me zanima da li bi i koliko izgubio, vredi li ici na taj kompromis (tezinu objektiva ne racunam :D)?

p.s. Trenutno imam d750, sigmu 35 art i 60mm macro

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

da li pitanje razlika USA/EU ili EU/ostatak evrope. U Nemackoj sam kupio sve objektive za Canon i mislim da su svi Made in Japan. Mislim da sam u Srbiji negde pogledao objektive u radnji da je na svim stajalo Made in China. Da li ovo znaci nesto ili ne, ne znam...

Ljudi, smijem li se upustat u ovu (online) trgovinu?

http://tristatecamera.com/product/Nikon_D8...mp;sti=27519258

Provjeravao sam ovaj tristatecamera, kazu da su im cijene ovako povoljne (po 100$ razlike), jer je tzv. "grey market". Znaci aparat nema customer support, nema garanciju i nista. Ali, posto to moj drug kupuje gore i donosi mi u CG, meni svakako garancija i servis ne znace ovdje u CG.

Neko savjet, ili slicno iskustvo?

Ljudi, smijem li se upustat u ovu (online) trgovinu?

http://tristatecamera.com/product/Nikon_D8...mp;sti=27519258

Provjeravao sam ovaj tristatecamera, kazu da su im cijene ovako povoljne (po 100$ razlike), jer je tzv. "grey market". Znaci aparat nema customer support, nema garanciju i nista. Ali, posto to moj drug kupuje gore i donosi mi u CG, meni svakako garancija i servis ne znace ovdje u CG.

Neko savjet, ili slicno iskustvo?

niko ne dijeli besplatne savjete ili misljenja? :)

- Srećno je, portreti će ti biti sa smanjenim refleksijama ako slučajno fotkaš decu koja balave :lol: ,

- treba biti oprezan jer možeš i CPL da ogrebeš,

- u principu ne utiče na bokeh osim ako nisu refleksije, onda smanjuje iste,

- UV filter ljudi mnogo češće koriste kao zaštitu, verovatno zato što praktično i ne utiče na fotku.

Ljudi, imam problem sa punjenjem baterija na Canon-u 5d mk2. Desava mi se to da stavim bateriju na punjenje i prvo nekih 5 min pokazuje kao da puni, ono naizmenicno blinkanje...nakon toga krene rapidno da blinka signalizaciona sijalica na punjacu i tako mogu da drzim i 10h na punjacu, a baterija se nece napuniti ni mrvu.

Jel neko imao slican problem i da li znate da li je problem u punjacu ili u baterijama??

Hvalaaaaa