Jump to content

Blic Pitanja I Blic Odgovori

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • Replies 9.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hvala na pomoci. Moram da idem na varijantu od 24 inca zbog ogranicenja prostorom. Verovatno necu ici na 4k varijantu. Koristim Mac-a tako da savet u tom smislu je svakako dobrodosao.

Posted Images

Ljudi vredi li uzimati kineski/Meike bateri gripove konkretno za Nikon D7100....?Ovo mi deluje skro OK a po ceni...pristupacno...?Kako to radi, vredi li..?https://www.aliexpress.com/item/Meike-Vertical-Battery-Grip-Holder-for-Nikon-D7100-D7200-as-MB-D15-EN-EL15-battery/32730666174.html?spm=2114.40010608.4.192.xmUF59

Ima i set sa 2 baterije)jel on koristi jednu ili dve?)

Ok su Meike, ako hoćeš malo kvalitetniji, onda Pixel, ali je 30% skuplji... pogledaj kod soundrenta sa foruma, on ih prodaje. Dok platiš PDV (a možda i carinu) sa aliexpressa, neće te ništa jeftinije izaći... Inače jedna baterija ide u telo, klasično kao i bez gripa, a druga u grip.

Ivica SU-vidi koliko ja znam ispod dali 70 ili 80 evra se ne tretira kao komercijalno, pa ne podleze carini ni porezu...koliko ja znam....a pitao sam za baterije jer ima setova sa 2 i jednom baterijom...OK ne b zgoreg bilo imati jednu kao rezervu...Ali sustina pitanja je vredi li Meike, i dobio sam odgovor...Da, cini mi se...Hvala.

Nisi dobro cuo/procitao, PDV 20% ide na SVE, carina ako prelazi iznos od 50e. Drugo je to sto si negde mozda nacuo da pogresno procene vrednost i lupe 20% na 10, a ne 50e. Zavisi ko carini, nije iskljuceno ni da ti traze printscreen narudzbe, izvod iz banke i sl. Pa onda na to oporezuju. Znaci sve zavisi kakve si srece, ali moj savet ti je da odmah racunas po ps-u, ako bude manje, super. Znaci na 60e ti ide 6 carina, pdv od 66 je 13.2... Ukupno 79.2 + nasa postarina i lezarina. ;)

EDIT: Ili čekaj da na Aliju bude nešto na akciji, pa i pored svega da se isplati

^^ U pravu si jednim delom-do 70 evra je cifra ako Ti fizicko lice salje nesto pa se ne placa nista...A do 50 evra se bne placa carina ako kupis nesto...Ali OK u svakoj matematici je OK i ukupna cifra za set-grip i adapter za baterije +baterija i sta sve vec...Ali svakako treba ispitati sve moguce varijante..Hvala svakako na ulozenom trudu i odgovorima :)

Proveri i tu tvrdnju, sad ni ja iskreno nisam siguran, ali sam negde pročitao da iz zemalja EU i SAD (i verovatno još nekih, ne sećam se) to za nekomercijalne pakete važi, dok za Kinu STRIKTNO NE PRIZNAJU ništa, zbog čestih miljaža, pa se sve smatra komercijalnim paketom, bez obzira ko šalje i šta piše na paketu.

Proveri za svaki slučaj, sad pričam napamet, negde jesam pročitao, sad da li na zvaničnoj stranici carine, ili negde drugde, pojma nemam. Ali i pored toga, juri akcije, kojih ima često, pa i pored toga izađe jeftinije... još ako pogrešno (manje) procene, nema kraja sreći :D

ma OK u svakoj matematici-vidim tamo cifre su cak i ispod 50 $ tako da-50+5+11izadje ni 70 $/evra cega li...sve ispod 100tke mi je prihvatljivo...jer em mi treba grip zbog boljegdrzanja+ horizontalnog fotkanja,a i rezervna baterija ce da mi koristi...A bas sam puno svojim ocima vidjao po Srbiji da koriste te kineske gripove...cini mi se konkretno Meike...

A bas sam puno svojim ocima vidjao po Srbiji da koriste te kineske gripove...cini mi se konkretno Meike...

Jako puno njih, i većina je zadovoljna, ja sam isto zadovoljan, međutim, pre par godina dok sam koristio D5100, taj je isto bio Meike i bukvalno se raspao, tako da neću reći da su svi dobri. Međutim, za serije D7XXX, D6XX itd deluju daleko kvalitetniji i ozbiljniji. Takođe ne mora striktno biti Meike, probaj mcoplus (valjda sam dobro napisao), to je takođe Meike, ali sa drugom nalepnicom i možda može da se nađe jeftinije, kvalitet naravno identičan.

Која је реална цена фоткања производа и да ли се наплаћује по фотографији/производу или на неки други начин?

У питању су производи за онлине шоп (шоље, мајице, дуксеви) и нема их више од 20 производа.

Нисмо се најбоље разумели не сликам ја некоме (ја сам само фото хобиста), него са ортацима правим хуманитарни онлајн шоп па ме занима колико би нас изашло отприлике да нам неко фотографише производе. Тренутно имамо 17 производа (дуксеви, мајице, заставе 1х1м, шоље) рецимо сваки х 2 слике.

• 2 months later...

Pitanje...pokvarila mi se Sigma 70-300 APO, koja mi na Canonu radila posao. Mislim da je popravka neisplativa. Sta preporucujete od jeftinih telezumova slicnog raspona? Po ceni mi odgovaraju Canon EF 75-300 III, isti taj sa USM - om i EF-s 55-250 IS II. Sta je najbolje od ovoga? Dajte neki drugi predlog ako sam nesto propustio. Ovaj raspon prilicno retko koristim, i jeftinije varijante mi zavrsavaju posao. Hvala unapred

imao sam canon 55-250 i imam samo reci hvale....za te novce tesko da moze bolje....i af i kvalitet fotografije su bili odlicni...izrada je takodje za taj cenovni rang bila dobra...moja preporuka....

50e/danu sa placenim troskovima smestaja, hrane i prevoza.

Cak i da te zabole za zaradu, uzmi pare i daj ih nekome kome trebaju jer se em ne useravas u fotografsku profesiju, em ucinis dobro delo, sto je svakako dobro za karmu u ovim vremenima.

• 3 weeks later...