Jump to content

Blic Pitanja I Blic Odgovori

Sarajevac
 Share

Recommended Posts

Ok, hvala. Našao sam ovo za 3200 ali za 350D. Nije malo ali nije ni 8000 kao za neke druge intervencije (ulaz za karticu).

I sve to u periodu prikupljanja za 1.8/50, mada je i to kao da sam kupio na KP polovan za 90/100evra (60/70+30).

^ i o tome sam razmišljao. Zapamtio sam taj predlog za STM u Procenama. Sad je ispalo da sam za +40 mogao da ga dosegnem. Ima jedan za "običan" na KP za 60 (JovanWolf), ali bih pre sačekao da se pojavi ovde. Da li se zna koliko bi koštao STM u varijanti iz Mađarske o kojoj ovde često pišete? Posebno me na tu stranu vuče DZ priča da se 450D dobro uklapa sa "boljim" objektivima. Naslutio sam to sa nekim manuelcima (možda je samo erotićna fantazija), ali me i vuče da što pre dođem tih autofokusnih 1.8.

450D je u Pikselu (poslao mi je selfi). 3.5 Ilijada je zamena okidača. Serviser je rekao da je na trocifrenim (pa i dvocifrenim) to nešto standardno posle 30000, a mislim da je ovaj na toliko (proveriće i to). Verovatno sam malo i ubrzao proces jer sam ga baš intenzivno (u serijama) koristio ovih nekoliko nedelja.

Forumasi imam jedno blic pitanje za vas zanima me gde kupujete foto opremu? E sad da ne budem pogresno shvacena da razjasnim malo, naime pregledajuci i listajuci sajtove sa ponudama nove foto opreme nailazim na razlicite cene i nista tu meni nije jasno. Malo se raspitam i dobijem odgovor da je negde roba nabavljena u Kini ili sta ti ja znam gde a negde direktno od proizvodjaca pa su stoga cene nize. I koja je tu glavna razlika? Tipa gde se sklapa taj nikon ili canon ili nesto trece? Moje pitanje je dakle gde vecina vas kupuje opremu moze i pp da se ne shvati kao reklama bilo koga?

@mijajlovic prvo dobro dosla posto vidim da si "mlada" na forumu. Uglavnom je to roba koja je samo kupljena van i dobijen je povracaj novca na osnovu pdv-a, pa su samim tim i cene povoljnije. Ima i privatnih oglasa gde je neko bio u inostrnstvu i naleteo na bas jak popust pa je eto kupio i pokusace da nesto i zaradi. Uglavnom je roba koja se nudi iz madjarske ali ima je cini mi se svajcarska i skandinavija. Garancije su evropske tj. mislim da je nasi ne priznaju vec je ne daj bouze ostvarujes preko onoga od koga si kupula opremu. Mislim da niko nece zameriti ako se neko od tih ljudi izreklamira ovde, mnogi su verujem kupili robu od njih i za neke su imali samo reci hvale. Ne mogu tacno da se stim ali ima teme u kojoj je bilo reci o tome. Videce jos neko temu pa ce ti pomoci jos vise

Da li time sto cu da platim vise dobiti i bolji kvalitet?

Ne, ali time će gazdina švalerka dobiti bolji auto u odnosu na naše švalerke što kupujemo opremu u Mađarskoj :lol:

Šalim se, ali kad kupiš nešto novo ovde - jedina prednost je ovdašnja garancija. S druge strane platićeš ga bukvalno najskuplje u Evropi.

Moje neko mišljenje je: telo polovno, stakla (ova jeftinija) nova. Ali za početnika je najbezbednije novo telo, ili neki stariji fotograf za ruku pa u kupovinu polovnog tela.

Jel moze neka preporuka za cpl filter?

Treba mi za Tamrona 28-75/2.8.

Vidim da ima neki Cokin za 25 evra polovan na berzi a na e-bay ima Hoya Pro1 za 45$ (kod nas je 70 evra u prodavnici).

Sto bi se reklo do 50 evra mogu da prezivim ako ce to da radi kako treba.

Nisi naveo koji precnik. Ako je 77 lightcraft ima u ponudi odlican CPL koji je tu medge.oko 50ak e. Hoya je 'nako...dobra generalno dok predjes u tele podrucje.

Sve to u principu ako nije has najgori kineski trash radi dobro na sirokom delu. Kad oredjes 100ak mm situacija krece da se komplikuje...

Da li ti je bas potreban taj raspon? Uzmi 18-105 VR i razliku novcima (nisam siguran kolika je) ulozi u neki fiksni objektiv. To je moj najtopliji savet. Vecina zeli odmah sto vece, sto duze, ali to su uzasno dosadni objektivi.

Ja bih i dalje pre uzeo 18-105 polovan jer idu za manje od 150, a opticki su i bolji. 105 na duzem kraju je i dalje sasvim dovoljno u tele opsegu na krop senzorima. Imaj u vidu da je 18-200 zbog malo ozbiljnije konstrukcije i raspona osetno veci i tezi od kit zumova 18-135 i 18-105. Iz mog ugla je to mnogo para jer cak i u prvu cifru mozes da uglavis 18-55VR i 55-200VR, koji su sami po sebi laksi, jeste da su 2 komada, ali onaj telac uvek mozes da ostavis ako ti se ne nosi, a nije tolki kompromis kao 18-200 na krajnjem tele opsegu.

Ja bih najpre uzeo neku Sigmu 17-50/2.8 OS, možda i neku jeftiniju tipa 18-50/2.8 i jedan portretaš kasnije...

18-105 jeste odličan za te pare, ali nije ništa manje dosadan od 18-200, naprotiv. A i postavlja se pitanje ima li smisla imati toliki DSLR sa sporim objektivima, osim ako se ne rade svadbe...

Ja sam 18-50/2.8 prodao skoro za 160e, OS idu oko 250e, skoro je na oglasima bio 85/1.8D za 220e.... Kad se sabere, dođe vrlo malo skuplje od 18-200 VR 2.