Jump to content

Blic Pitanja I Blic Odgovori

Recommended Posts

Ja bi to "odoka" kropovao i ne bi bilo sanse da iko primeti :D Ali to sam ja :D

I tebi tako preporucujem, pa kad ih brzo listas, videces koliko se "poklapaju" da tako kazem... TAko da za par iteracija moze lepo da se naminca :)

• Replies 9.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hvala na pomoci. Moram da idem na varijantu od 24 inca zbog ogranicenja prostorom. Verovatno necu ici na 4k varijantu. Koristim Mac-a tako da savet u tom smislu je svakako dobrodosao.

Posted Images

.....nazalost sad nemam vremena da ti to detaljnije objasnim.

Hvala, i ovako si dovoljno pomogao...probaću pa koliko se snađem....

Zato sam i rekla ako neko ima link, ne očekujem da mi iko piše toliko.

:rolleyes:

@Goshke,

Ma i ja bih tako, ali ići će na sajt i biće poređane jedna uz drugu u redu po 5 kom, tako da primetiće se sigurno. Nema smisla da im dam tako nabacane/neuredne....

Iste te fotke će ići i u štampu za katalog, međutim to me ne brine jer koliko znam onda ljudi koji rade pripremu seku prstenje i lepe na pozadinu samog kataloga uz dodavanje broja modela, cene....

a uvek mozes da izvuces guidelines sa lenjira, napravis provizorni "prozor" tj kvadrat od njih, pa onda sa Ctrl+T na lejeru, namincas svaki da bude tamo gde hoces. Msm, pre toga uradis ovo sto su ti rekli sa Load Files in Stack. Time dobijas i mogucnost da malo izrotiras ako treba (a uvek treba).

Upali Guidelines, stavis ih na lejere neka budu malo transparentni u odnosu na "original" ...pa mic po mic...

a mozes i jedan kvadrat da nacrtas, zeljene velicine prstena na slici...centriras ga, dodas mu transparenciju, cisto da vidis kroz njega i onda svaki prsten namincas da dodje od ivice do ivice :)

Još jedan glas za foru sa transparencijom. Preklopiš dva prstena (a gornji ti je na 50% transparencije) tako da ih oba vidiš. Onda lagano pomeraš jedan preko drugog onom strelicom za pomeranje i gotov posao. Ako treba malo i zarotiraš.

Ovo "load files into stack" bi takođe trebalo da radi, za to je valjda i napravljeno, ali se nešto ne sećam kako beše radi. Ukoliko se razlikuju samo položaji prstenova onda to nije problem a pošto predpostavljam da se razlikuju i po obliku i veličini/distanci - ja bih pre to radio ručno. Na kraju krajeva, veoma je prosto.

Evo zbrojio sve predloge i napravio tutorijal, ha ha...Sigurno ima i jednostavniji nacin, recimo sa Front Image opcijom kod krop alata, al sad ne mogu da smozgam kako da bas sve bude savrseno precizno...

1. Kreriraj novi beli dokument nesto vecih dimenzija od onoga koji ti daje aparat. Moze i bez ovog koraka ali cisto zbog preglednosti a i da transformacija sledecih fajlova ne ode previse izvan granica dokumenta

2. Otvori dokument u kome ti je prsten, pa ga iskopiraj kao lejer na prethodno kreirani dokument

3. Ctrl R da na radnu povrsinu dovedes lenjir

4. Postavi Guides (vuci misem sa lenjira) da tek dodiruju prsten, mozes i sa sve cetiri strane ali obrati paznju da ti zbog pespektive moze biti vaznija ili duzina ili visina

5. Mozes ubiti lejer sa prstenom, a moze i da se sakrije

6. Otvori novi fajl sa prstenom i kopiraj ga u prvi dokument

7. Select/Load Selection/OK

8. Ctrl T pa desni klik na lejer/Scale, vuci neki od uglova drzeci Shift tipku da zadrzis proporcije. Cinculiraj dok ne potrefis velicinu koju ti daju Guides, lejer mozes pomerati dok radis transformaciju. Kad si vec tu uradi i rotaciju ako je potrebna

9. File/Script/Export Layers to Files.... Ili jednostavno kopiraj transformisani lejer u novi dokument i Save As...

Edit:

Sad se setih, ovim ces sve prstenje dovesti na istu velicinu, ali moras ih potom i kropovati sa istom velicinom margina (tj udaljenosti prstena od ivice fotografije) sto je doduse trivijalno.

Treba mi neki free software za kompresiju mp4 fajlova... Direkt iz aparata su skoro 100mb/min, ja bih da to smanjim na neku normalniju meru.. Pozeljno je da bude sto jednostavniji program.

Ili je virtualdub i dalje keva za to?

^^ probaj i Format Factory http://www.pcfreetime.com/ Free and multifunctional, multimedia file conversion tool. Mislim da VirtualDub default ne otvara mp4.

Ali:

How to make VirtualDub open/edit mkv, mp4, flv, mov and other file formats?

In order to open MP4 (and other video files) in VirtualDub you need a plugin called 'Virtualdub FFMpeg Input Plugin'.

Installation:

Download the plug in and unzip it in VirtualDub's folder. The ZIP contains two folder one for Windows 32 bit and one for Windows 64 bits. You can delete the one that you don't need.

In my case, the plug in installed looks like this:

c:\Program Files\VirtualDub\plugins32\FFInputDriver.vdplugin

c:\Program Files\VirtualDub\plugins32\ffdlls\avcodec-55.dll

c:\Program Files\VirtualDub\plugins32\ffdlls\avformat-55.dll

c:\Program Files\VirtualDub\plugins32\ffdlls\avutil-52.dll

c:\Program Files\VirtualDub\plugins32\ffdlls\swscale-2.dll

This plugin is freeware and open source.

And yes, it also works with H264 (H264 MPEG-4 AVC) movies.

Enjoy

:)

Ovo nisam isprobao, tako da...pažljivo. Format Factory jesam i lak je za rad.