Jump to content
Sarajevac

Blic Pitanja I Blic Odgovori

Recommended Posts

Da li velika razlika bliceva Canon 430ex i 430ex II ? Slaba je ponuda u oglasima polovnih, tacnije ovog drugog i nema pa mi dolazi u opcijusamo novi (225e) . Ovaj prvi ima jedan u ponudi za 110e ...pa sad, nisam siguran sta je pametno :) Hvala na svakom savetu

Nadji 550EX

@dedmau. Mora da bude ili el-el4a (najpametnije) ili napunis buster obicnim baterijama (drugar kaze da mu je i tako radilo). Varijanta sa en-el3 nece da moze.

Probao sam i to, ali magenta je valjda H=280:320, a ovo je H=270, sto bi trebalo da je vise plavo, kako i jeste na monitoru na netbuku, ali kada skopcam drugi monitor, onda dobijem neko ludilo od ljubicaste.

Nijedan nije kalibrisan, pa je to malo problem...

Da budem precizan, vuce i na netbuku malo na ljubicasto, ali na eksternom bas puca od magente

Pošaljite PP Civiju da vidi na miCubišiju.

Stvarno, ako ga nije prodao.

Mada, ako je fotka već u 6 ili 8 bita, videće isto što i ja, verovatno.

Edit:

Preciznije, vide se najmanje 3 boje, preovladava plava u "šerpa" nijansi, bliže sijalici ima dosta ljubičaste, a u gornjem desnom uglu probijaju tamnije nijanse plave.

Da, civi vrsni poznavalac od pre godinu dana na Mitsubishiju starom 20 godina od 30e iz Nemaćku :)

Sherpa plava boja je na celom nebu, na samom svetlu slijalica se vidi vise roze...

Da, civi vrsni poznavalac od pre godinu dana na Mitsubishiju starom 20 godina od 30e iz Nemaćku :)

Sherpa plava boja je na celom nebu, na samom svetlu slijalica se vidi vise roze...

Taj 20 godina stari micubiši ima 14-bitni prikaz, za tvoju informaciju. I nije ga platio 30 evra, nego preko 100, pošto je isti meni nuđen pre bacanja na Limundo. :)

Čudi me da ne vidiš na toj jabuci tamne nijanse gore, i ovaj moj TV je star ko Grčka.

^ Zato si presao na Nikona :)

Ovo je ljubicasta boja

http://www.totalhangout.com/wp-content/upl...e-wallpaper.jpg

Taj 20 godina stari micubiši ima 14-bitni prikaz, za tvoju informaciju. I nije ga platio 30 evra, nego preko 100, pošto je isti meni nuđen pre bacanja na Limundo. :)

Čudi me da ne vidiš na toj jabuci tamne nijanse gore, i ovaj moj TV je star ko Grčka.

14 bita, preko 100e ? Uuuu, to mora da je jedan od najboljih monitora :)

Tamne nijanse su svuda okolo, kao vinjeta, ne samo gore, naravno da se vidi, ali bilo je pitanje da li je plava ili ljubicasta boja....plava je...

Kod mene je na eksternom jasno definisana magenta, dakle fotografija krajnje pukla u obradi, ljubicica ljubicasta u cvetu mladosti :D, ali je na drugom pribliznije plavoj i onome kako mi otvara neki normalan viewer (daleko od toga da sam obradjivao ovako, nego slucajno otvorim nekim viewer-om, pa on izgleda radi na svom nekom opsegu i vidim da kada provucem prozorce od jednog do drugog monitora, da je razlika drasticna, pa sam uhvatio print tog prikaza)

Pa uporedi ovu ljubicastu sa nebom na istom monitoru i videces da ima razlike...

Inace, dzabe bilo kakva kalibracija kad je monitor krs. Ni jeftiniji IPSovi se ne mogu kalibrisati, a ne TN neki...