Jump to content

Tribute to Winogrand

Recommended Posts

Eeee, druže moj. Nemoj da mi staješ na muku. Neke prijatelje je bolje nemati. Lepo mi čovek obeća da ćemo se đorati, ja održim reč, kad ono ćorak! :lol: Ostadoh bez filmova, bez sredstava za rad. Prevara!!! :lol:

• Replies 469
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Slučajno sa namerom :)

Pokrivaš događaj/radiš na nekoj priči, voliš "pomerene" kompozicije, pokušavaš nešto da uhvatiš, ali ne znaš tačno kada će se to desiti. Možda se naizgled slučajno desi, ali tu onda dolazi photo editing, pa ti primetiš baš tu fotografiju od stotina ili hiljada drugih i kažeš Yeah baby, ti si ta koju tražim.

p.s. Fotografija je nenormalna! Kako je samo podeljena na 4 kvadrata, od kojih svaki ima neku zasebnu scenu. I još nedostatak usta kod dečka desno koji je upotpunjen ustima (verskog?) lidera na plakatu. Sjajno!

http://www.amazon.com/Telex-Iran-Revolutio...s/dp/3931141365

Zanimljivo. Evo danas sam procitao nesto veoma zanimljivo, a donekle u vezi sa mojim prethodnim "pitanjem". Dvojica francuskih studenata umetnosti osvojili su godisnju nagradu casopisa Paris Match za fotoreportazu. Snimali su studente koji jako tesko zive, spavaju na podu, nemaju podrsku roditelja, stan, niti stipendiju, ali ipak uspesno zavrsavaju studije. U Francuskoj. Na ceremoniji dodele nagrada u Sorboni, objasnili su da je cela serija odglumljena, uz pomoc njihovih kolega studenata. Obrazlozenje je da su hteli da pokazu kako fotozurnalizam previse cesto koristi odredjene kodove koji lako mogu biti iskorisceni za nesto rezirano.

Blog na kom sam prvo procitao, galerija fotografija na sajtu Paris Match, i tekst The British Journal of Photography.

Meni se cini da je ovo zakopalo, u izvesnom smislu, fotonovinarstvo. Ili bar doprinelo njegovom kraju, u smislu kredibiliteta. Barem se to odnosi na fotonovinarstvo kakvo poznajemo sada. Morace nesto ozbiljno da se menja. A uostalom, kad ce ako ne sada, u ovoj krizi. Sta vi mislite o svemu ovome?

ekstra :)

Hvala na linkovima, moraću nešto i o tome da škrabnem na Komori.

Ja bih njih nagradio. Možda ne za taj konkurs, ali nekako.

Mislim da pokazuje kako je istina ono u šta veruješ. Ono u šta te ubede.

I lepo pokazuje kako su i sve reportaže, sva fotografija uopšte upravo to -- proces ubeđivanja. Hiperrealizam, samo što je ovde obelodanjen, i svesno režiran. Kod drugih fotografija autor misli da govori istinu, ali u stvari laže na svoj način. Svaka im čast.

Нађи књигу Фотографија од Лиз Велс ... мислим да је ту доста тога објашњено. ;) - хе, пробам да нађем линк и гугл ме одведе право до блога Даркофото-а :P

још од само почетка, фотожурнализам је бар делимично режиран ... и сам сам против тога, али скоро сви - мање-више прибегавају томе. Картије-Бресон рече да живи(мо) у привилегованом свету и не треба ићи далеко да се то примети ... важно је да то искористимо за оно у шта верујемо. Тачка.

Eeee, druže moj. Nemoj da mi staješ na muku. Neke prijatelje je bolje nemati. Lepo mi čovek obeća da ćemo se đorati, ja održim reč, kad ono ćorak! :lol: Ostadoh bez filmova, bez sredstava za rad. Prevara!!! :lol:

osetio sam se prozvanim..... <_< ,,,,,iako sam digo na noge staru gardu da se dokopam kakvih filmova!

Gatto, to je samo deo priče koja je meni zanimljiva. Vidi ženu sa plavim kišobranom, totalno je skladna, kako bih rekao, staložena gospođa. A slika ove žene sa Tvitijem je prilično neartikulisana.

Jeste Darko, kiša me je malo probudila. Hvala. :)