Jump to content

Haug!

Share

Recommended Posts

:D :D :D

Bioskop ponovo raaaadiiiiiiii !!!!!!!!!!!

da se zahvalim prvo urednici i kristijanu sto su mi pokazali shortcut do foruma jer sam vec poludela od onih suncobrana :angry: ....

uh,,, opet ista prica kod mene, mnogo posla i nikako da stignem da crtkam za sebe, tako da su sledece stvari nastale u pauzama za odmor ili tako to...

e sad malo omrazenog kompjuterskog slikarstva :P

prvi u nizu neke ideje mechanical angels:

gabriel

ova slicica je inspirisana jednim srednjevekovnim portretom neke opatice, pa sam htela da uradim svoju sf verziju, pojma nemam, uklopilo se u prethodnu pricu sa ovim andjelima i eto...

clairvoyant

sledeca ilustracija je direktan plod jedne partije frpa ... covek koji godinama sedi u svetioniku i gleda u more, jer je davno video nesto... naravno pod utiskom Gene Wolfea i njegovih predivnih undina ja sam svoju pricu iskonstruisala nezavisno i eto nastalo je ovo.... nazalost nije zavrseno... jednostavno sam se zakucala, nesto mi ne stima a ne znam sta... atmosfera je tu... ali nekako nesto negde bezi... tako da razlog zbog kog postavljam ovu sliku je da mozda neko od vas ima neku dobru ideju sta je u pitanju, jer ja jednostavno nemam vise sveze oci za ovu sliku..

lighthouse

i naravno porteti portreti portreti.....

:rolleyes:

portreti

cybermary

commander

eto :)

veliki pozdrav i udrite! :ph34r:

JEEEEEEEEEEEEEEEJJJJJJJ

e bas mi je drago da smo te nasli opet !!

:)

Stvarno dosta novih radova...i sta reci..odlicno! stvarno superiskica....nema primedbi..samo pici dalje....eto kad sam i ja u pauzi sa platna malo presla na tablet

:unsure:

sto se svetionika tice....hm..bas sam gledala i gledala sta bi mogla da ti kazem...atmosfera je super uradjena....ovo je par stvari sto mi onako iskoci:

-oblaci oko nje mi vise izgledaju kao kolaz..ne vidim dubinu i da su stvarno oko nje..mozda vise senki..ili mozda jos par njih da izvuces?

- dojka mi previse bode oci..mozda malo vise senke...i malo vise definicije ili odece na njoj jer mi ovako izgleda kao loptica (mozda sam nacin na koji je sencena?) Ne vidim da li ona tu ima odecu ili ne....taj deo mi je zbunjujuci, jer mi linija haljine izgleda kao da ide ispod ?

-leva ruka u poredjenju sa ostalim telom mi malo deluje ne dovrsena.Kao da je drugaciji stil primenjen na njoj..mozda sam malo vise definicije oko ivica da se uklopi. Ostali deo tela kao da tezis ka realizumu, a ta ruka mi je vise impresionisticki uradjena....ako me razumes?

to je sto vidim ovako na prvi pogled. Sad zurim pa toliko za sad.....

big poz!!! :D

Sinoc nisam uspeo da docekam tvoj post.

Slike su ti savrsene. Tu vise nema sta da se doda. Ovi tvoji likovi izgledaju bolje od mnogih Magic kartica, mogla bi pare da zaradis.

Samo par utisaka za Svetionik.

Ne lici na tebe. Pre lici na neku ilustraciju Luisa Royo-a (s tim sto bi on stavio neku airbrush sexy zensku a ne ovu utopljenicu, i hvala Bogu sto si ti ovako uradila).

Islikavanje je sjajno (mozda cak i suvise detaljno), efekti su super, meni ne smeta kako su oblaci uradjeni.

Figura mi je nekako neprirodna. Ledja (struk, zadnjica), "grud" :) (bez bradavice, a i malo visi za moj ukus), ruke (posebno ova prema nama, nadlaktica). Sva rebra joj se vide, ali na rukama nema ni nagovestaja misica - i ne treba da ih bude mnogo posto je zensko, ali ovako izgledaju malo vestacki. Ona dalja ruka deluje malo iseceno u odnosu na telo, moguce zbog kose.

Da li je naga ili u haljini? Meni se cini da nema odecu, ali onda ukloni onaj tanki pramen kose (ili ga pojacaj - dodaj jos nekoliko), posto zaista deluje kao pocetak haljine.

Medjutim, iako Svetionik izgleda neubedljivo u odnosu na ostale, po meni - to ce biti tvoja najbolja slika.

Istini za volju, na drugim ilustracijama (a mislim i na vecinu onih starijih) kad pogledas iza odlicnih kostima i dizajna i fenomenalnih karaktera, dobijes samo jednu ili par staticnih figura i nista vise.

Na Svetioniku se nesto desava. Uradila si celu scenu, dala neki pokret - ona izranja iz vode, dodiruje stenu, krece prema svetioniku. Po meni, to je mnogo teze uraditi nego figuru koja stoji na sredini slike.

Mozda i preterujem, objektivno, za narod su bitni efekti, cak i bilo koji od ona dva portreta bi bile izuzetne naslovne strane. Svejedno, mislim da je smer u kome si krenula sa Svetionikom "ono pravo". Obavezno nam ga prikazi kad ga zavrsis.

Puno pozdrava i drago mi je sto ponovo mogu da vidim tvoje slike.

radoman88, corleone, boo:

:D thanks ljudi... u made me blush!

iguana: :o iz kog prikrajka?? :P thaaanks

vili: hvala :D znaci ako mi crkne hard (puj puj) znam kome da se obratim ;)

DanDzi & S071W:

ljudi prvo thanks na opsirnom komentaru:

oblaci... sta znam.. i meni su malo flat.. to cu srediti pod hitno.

sto se undine tice.. ne, nema haljinu gola je.. i kapiram da taj pramen kose zbunjuje, posebno sto je prekinut oblakom na nezgodnom mestu.. eto to uopste nisam videla.

sto se tice neprirodnosti figure ( nije sad da nesto s***m), zaista sam htela neprirodnu figuru,... a ova je malo ni tamo ni vamo,... naime undine su (po vec pomenutom Gene Wolfu, btw ako nadjete bilo sta od njega obavezno procitajte genijalno je) jako stara bica koja zive pod vodom... jaaaaaaako su veeeeelike... e sad, posto zive u okeanu njihova anatomija je malo drugacija,.. naime kad bi izasle iz vode njihova tanka koza bi se razvukla, visila, dok pod vodom izgledaju normalno. hm... nisam htela bas da pravim nekog monstruma koji izlazi a ni royo-eve airbrush sojke pa eto nesto izmedju... ( mala digresija... nema nista gore od tih devojaka sa ilustracija iz 70-80ih godina... sa onim mini valom i siskama.. uzas blagi..)

leva ruka... znam.. to i ja mislim... ali toliko mi je bilo muka da sam je ostavila nedovrsenu.. sredicu :)

i najzad.. jeste.. ovo je vrlo netipicno za mene, zato sto me te fantasy teme ne inspirisu previse,,, ali opet ova ilustracija pripada svetu neke izvrnute fantastike tako da eto... moram je zavrsiti... samo da se malo odmorim od nje..

inace hvala na komplimentima i za druge slike.. jako mi je zao sto nemam vremena da sednem i radim te kompletne ilustracije... za to mi je ipak potrebno vreme i neki mir, a ne da se osecam krivo sto ne radim ono sto treba i zvrljam nesto za sebe..

pozdrav svima i ja cekam vase radove :D

May the Force be with you! :ph34r:

.. jako mi je zao sto nemam vremena da sednem i radim te kompletne ilustracije...

I meni. Stvarno ti nedostaju te "kompletne" ilustracije.

U vezi "svetionika" neko moje vidjenje: Suvise mi je "realna"...mislim da bi bolje bilo da se pojavljuje iz neke magle, izmaglice, niskih oblaka, pa da samo leva ruka i glava budu "plasticne", realne.

Djefinitivno najbolji radovi na sekciji od nove zone do sada. Dobar trip mi je ona cyber-opatica clairvoyant.

Sto se tice svetionika, nagni joj glavu na levo (suvise je krut pokret), ubij malo crnu na kosi (svetlije, vise plave ), a prosao bi i onaj heavy metal vetar za kosu :)

odlicna!!!

Nemam zamerke. Ne zato što su radovi savršeni, nego zato što smo do sada u više navrata videli da su tvoji radovi tehnički na jako visokom nivou, i da su veoma maštoviti. Moj komentar bi samo mogao da bude sviđa mi se , ili ne sviđa mi se, ali ozbiljne kritike nemam.

Ako i ima nekih ''propusta'', ovde zaista mogu da ih tretiram kao autorsku slobodu.

Zanimljivo mi je da uopšte vidim neku kompleksniju kompoziciju. Ipak, meni su i portreti dovoljni. Posebno mi se dopada kada vidim da spajaš dva različita tretmana površine, kao lice i kosa na poslednjoj ilustraciji. Lice upeglano, kosa sa grubljom obradom, lep način da se istakne bitno.

I tako. Mnogo ti je ovo lepo. Baš mnogo, svaka čast!

ljudi mnogo vam hvala na komentarima, dali ste mi malo entuzijazma i gomilu ideja da se vratim na tu sliku... i cim ugrabim vremena sredicu i updateovacu :)

senchy, vili, santino, thanks na podrsci i lepim recima :)

vili.... joj umrem od smeha kad vidim tvoj avatar svaki put... to je cudno kako ljude pocnes da zamisljas po njihovim avatarima .. npr nasa draga urednica Dunja mi nekako postala jos veci autoritet sa ovim super hero incredible avatarom.. majke mi.. ( i ovo nije sarkasticno) .. skroz je super :D

kristijan: hvala..sto se kompozicija tice mislim da kod mene uticu dva presudna faktora, naime uvek sam bila fascinirana jugendstilom,klimtom, sileom.. i tacno mogu da provalim kako cak i nesvesno stvaram takve kompozicije, a druga nesrecna okolnost je da mi zaista nedostaje tog ilustratorskog obrazovanja... pa kako to nisam uspela da upisem,.. ja otisla na :angry: f*****g graficki dizajn koji me amaaa uopste ne interesuje,... a tu naravno nema i od nekog ucenja o kompoziciji ilustracije... tako da meni najiskrenije treba 3 puta vise vremena da uradim ozbiljnu kompoziciju od prosecnog ilustratora.. mada, kolega... gledajuci tvoje iskustvo shvatam da studiranje i nije uopste od presudnog znacaja, al sta znam.. bas mislim da mi ponekad fale te zanatke stvari..

jos jednom hvala svima na vremenu..... e da.. upravo radim na svom websiteu tako da cu uskoro moci da pomerim radove sa sugave photo kante...

........ e i ... ( mali offtopic, dozvolite urednice, o, nek je blazena zemlja kojom hodate ( ovde mi bre nedostaje onaj smiley sto se klanja)) jel ide neko na onaj mitinag sutra od vas slikara i ilustratora... sve se plasim tamo sve fotografi,, bar po fotkama sto sam videla sa proslih sastanaka, a ja ni da beknem o fotomadafakinkenon233409349-100mm... i tako to. ;)

aj uzdravlje i

may the Force be with you :ph34r:

hihihi a jeste to tako za avatare zato :ph34r: be afraid be very afraid!

shizmo zato je meni uzasno drago sto me davno davno na jednom glupom fakultetu nisu primili na graf. dizajn

Sad kad spomenu to za kompozijice...jeste svi smo te dovoljno ishvalili i jesu likovi su ti ekstra..ali koliko pratim tvoje radove provlaci se isti stil..znaci pozadina + lik. I mislim da si to sad vec uvezbala, a manje smo vidjali radove kao sto je "svetionik". Tako da mislim da bi superiskica bilo da vidimo taj korak dalje...

evo i dalje nudim fair trade ...tips 4 digital painting 4 tips on composition :P

zdogovoricemo se..u svakom slucaju uvek bi bilo lepo videti nasu grupicu kako ide korak napred...zato smo tu ...uhh sentimentalnost...

elem

sto se offtopica tice..ajdeeeeeeee kao progledacu ti kroz prste sad...

i odgovoriti da sto se mene tice....pa nesto mi se ne putuje 2 dana preko okeana i trosi par hiljada $ na jedan meeting...tako da cim ja dodjem na odmor organizovacemo i mi nesto :P