Jump to content

Olympus E-510 i neko low light staklence

shabanzord
 Share

Recommended Posts

Prijatelji pobratimi,

Moze li mi neko kasti koji bi bio fini objektiv za slabije svetlosne uslove? Nervira me malo kad su

slike mutne u prostoriji gde su upaljene dve lampe recimo - bez blica.

Da li ovaj 50mm 1.8 ima u izvedbi za Oly E-510? Ili pak nesto trece? :)

e bas taj!!

ortak je imao njega, na berzi ga je dao za 40 jura,

a uzeo je istu 50ticu samo sa 1.2 blednom...

meni je mucenje sa tim manuelno fokusnim, ne mogu ja to...ogroman je broj promasenih snimaka...

jedini vidi da li ima potvrdu fokusa i to...

on ga koristi na canon-u pa mu je drugi adapter...

nadam se da sam pomogao,

poz

Resenje problema je bas taj stari 50/1.4 al mora se kupi olympusov OM adapter koji i nije bas jeftin, oko 90 eura je....znaci oko 130 eura je komplet...skoro sam imao priliku da isprobam ovaj adapter i bas taj objektiv i sve to jako lepo radi, objektiv je ostar i proizvodi prelepe pozadine na 1.4....e sad, zajeb kod 510 je manje trazilo na kome moze al je nesto teze raditi sa manual fokusom, na e-3 je limunada lako zbog mnogo ozbiljnijeg trazila.....neka ti ovo bude prelazno resenje dok ne skupis kintu za sigmu 30mm/1.4 koju vidim svi korisnici hvale na sav glas, tu imas autofokus, ekvivalentnih 60mm sto je zgodnije od 100mm, jedino sto mora da se izdvoji jedno 450 eura za nov ili ga juriti polovnog po belosvetskim sajtovima....najbolje resenje je lajka 25mm 1.4 koji je savrsen objektiv po svim pitanjima, jedino sto je oko 800 eura nov, al vredi svaku kintu.

...šta znam ako već ulažeš 800 EUR, uzmi bolje NIKON D60 Kit, a uz to imaš i veliki izbor stakala u svim varijantama

...imam i ja oly e 510...fino reže slike, ali mnogo mu spor autofokos, tako da je ponekada i bolje ručno fokusirati...uzmi nikona i budi serćan...

:(

to nije malo para za adapter, uopste...

kad bi nasao na ebay ju to jeftinije bilo bi dobro...

moze sad da me zaskoci za flejm ko oce, al brate zato ne preporucujem oly-ja nikome...

za 120evra dobijas nova (ili oko 80 polovna) sasvim korektna autofokusna 50mm stakla za C ili N...

ne znam sta da ti kazem...

imas jeftinijih adaptera za Olije.. samo sto nemaju potvrdu fokusa ali rade.. Problem oko fokusiranja je prilicno velik jer ce ti zbog manje blende koju juris da bi popravio slike brzom exp dof biti plici pa ces morati preciznije da fokisras sto je u losijim svetlosnim uslovima prilicno komplikovano osim ako ne pazaris novi focusing screen koji znatno pomaze u tome imas i jeftinijih od onog katz eye koji je preskup... Obican adapter ti je 15-tak evra ili manje bilo ga je po foto radnjama a imas i na netu da porucis uz taj 50mm objektivcic... imas i adapter za nikon stakla sto neki hvale da je dobra kombinacija samo racunaj da 50mm nije 50mm nego 100mm sto je malo problem jer ne dobijas bas ono sto ti treba :P Moze da posluzi fino ja sam na svoj oly e500 stavio taj 50mm ali 1.8 i fin je samo nikako po danu da idem malo da ga probam ono sto sam probao je fino daje lep bokeh za te novce... Nisam pazario focusing screen moze se i bez njega ali ti oko bukvalno udje u trazilo :P

za 120evra dobijas nova (ili oko 80 polovna) sasvim korektna autofokusna 50mm stakla za C ili N...

Za olija ne postoje tako jeftini autofokus prajmovi za zamazivanje ociju kao sto je 50/1.8 kod C/N -a ali zato se kod olija za male pare dobijaju 50 makro, 14-54 i 50-200 na kojima u odnosu na konkurenciju mozes da ustedis bas tu Lajku od 800 eura i da ti ostane love za letovanje....sto znaci da racunica nije tako prosta kako si je ti zamislio i definitivno je na strani olija uvek i zauvek, samo treba realnije posmatrati stvari i shvatiti da SLR sistem ne cine prajm od 100 eura i par budjavih kit objektiva koji mogu i naopacke da se okrenu za makro kad zatreba, vec set pravih stakala za koje mora se pljune jedno 3-4 somica....

...canon 50/1.8 ima vrlo brljav autofokus koji te izuje kad ti je najpotrebniji, nikonov 50/1.8 valja tek na 2.2 a i tu je diskutabilan, prema tome nema prave price o prajmu a da ga ne platis 300-400 eura da valja a oni pravi su oko somica.

koleza,

necemo da se vredjamo :D,

polako,

kao prvo, niti su budjavi niti je zamazivanje ociju,

dakle, i sam imam taj "budjavi" plastik fantastik na 450d, i mogu ti reci da se ne secam kad je promasio fokus zadnji put...

rado ga koristim, i mislim da je suvo BLAGO, nama amaterima, koji hoce da uzivaju u bokehu i velikoj blendi...

za profesionalne upotrebe nije, a za nas je sve i sva...dok se ne skupi za 1.4 naravno, a do tada cu idalje da uzivam u njemu.

jeftin macro?

sta to znaci jeftin? 500evra?

samo treba realnije posmatrati stvari i shvatiti da SLR sistem ne cine prajm od 100 eura i par budjavih kit objektiva koji mogu i naopacke da se okrenu za makro kad zatreba, vec set pravih stakala za koje mora se pljune jedno 3-4 somica....

^

ako je ovo realno, onda stvarno neko od nas dvojce ne kapira nista...

u pitanju je davanje izbora i samo izbora...

to Oly na zalost ne daje.

ja brate hocu da krenem da gradim svoj sistem od jeftinih stakala, ucim se, kupujem bolja stakla, pa bolje telo itd...

za razliku od oly usera, ja cu za 100 evra da pravim dojajne fotke na 1.8 blendi...a on nece, nego tek za 5 puta vise (i to cak sa vecim dofom, jbg taj mali senzor), i onda meni kazi da je oly keva? e pa nije...

a reci amateru da on mora odmah da gradi keva sistem i da pljune 3000jura za nesti sto nece moci ni upola da proda...je druga stvar i bezobrazluk...

sistem se "gradi"....

ne das milion evra odma....u tome je car, a ako kupim odma' najbolja stakla, gde je tu zabava...

ovo sam samo ja, svako ima pravo na svoje...

ps.

nadam se da ce autor teme da uziva u ponudjenoj kombinaciji...

Ja stvarno ne znam o cemu vi pricate!

Momche kupi jedno staklo zvano 14-54mm i bices zadovoljan rezultatima! A ovi sto oly ne preporucuju nikome neka ih. Ja stalno pozivam da slikamo zajedno i odma da se ode u foto radnju i da se slike urade neobradjene pa da vidimo o cemu se tu radi!

Znachi 14-54 ti je idealna kupovina i vredi svake pare!

Evo ovako:

sto bi pricali o prajmovima, ako decko vec koristi "krsh" za koji ne postoje prajm objektivi osim lajke 25mm tada ne treba pricati kako to postoje za ne "krsh" aparate!

Decko je pitao koji da kupi objektiv za low light i Rumun mu je preporucio lajku 25mm i to je skupa varijanta tako da za upola manje novaca kupi ako vec nema 14-54mm!

ponekad zaista imam utisak da pricam sa osobama predskolskog uzrasta koje ne mogu da daju argumentovan odgovor,

ja sam svoje rekao.

zasto bi pricali? evo sta autor kaze:

Da li ovaj 50mm 1.8 ima u izvedbi za Oly E-510?

ja sam na osnovu pitanja zakljucio da ga interesuje prajm, te ne vidim cemu tvoje pitanje?

a da je oly krs, to i mnogi njegovi korisnici saznaju vec u prvim danima koriscenja, a ako ne odmah, onda tada, kada shvate da nemaju jeftinu alternativu C ili N jeftinim prajmovima, vec da moraju da grade "ozbiljan sistem od 3000evra" jer je to bog i batina i jedino sto vodi ka fotografskom uspehu...

o boze.....

Ima istine i u jednoj i u drugoj prici...

Ali, mi nije jasno zasto se raspravljate? Sve to moze malo lepse da se kaze...

Prvo, Bukinjo ti si ovde nov i zelen, kao i ja!

I trebao bi da pokazes malo postovanja prema starijim clanovima foruma

i da se ne raspravljas. A drugo cika Rumunove slike imaju neki poseban smek.

Te boje nisam vidjao ni na c-n sistemima ovde na forumu.

Ne znam koliko je ulozeno para u njegov sistem, a to nije ni bitno sada.

Pozzzz

Nov clan nisam nikako, tu sam od 04te jos na staroj zoni kada sam otvorio prvi akaunt, a posle nesrecom otvorio drugi zbog toga sto nisam mogao da se setim niti povratim staru sifru...no ovo nema veze ni sa cim...

Kakve veze imaju moji kontra argumenti sa postovanjem? Ama bas nikakve...da li iz postovanja trebam sa nekim napisanim nebulozama da se slozim?

Rispekt Rumunu na fotkama

a to sto su boje takve objasnjava se samo, i samo difolt softverskom nabudzenoscu unutar aparata.

uzdravlje.