Jump to content
djcorto

Kako da ... u ArchiCADu?

Recommended Posts

Naravno da su ti se "smanjile" kote. Kotni tekst je definisan u svojoj stampanoj velicini, ne u odnosu na graficki prikaz - kao sto je u AutoCADu, pa otuda i Xanetova opaska ...

Snimis po jedan View za svaku razmeru, postavis na layout, i to je to.

A to u svakom slučaju znači da moram za svaki crtež posebno ručno podesiti veličinu kota i snimiti kao poseban view. Ok.

A to u svakom slučaju znači da moram za svaki crtež posebno ručno podesiti veličinu kota i snimiti kao poseban view. Ok.

Naravno da ne.

Samo za svaku razmeru snimis view. Kote ostaju podesene na vrednost koju zelis u stampi. Inace na 1:20 imas kote od 2.5mm, a na 1:10 od 5mm. Grozno.

U pravu si. Ipak nisam dobro razmislio. Sve se fino vidi kada se crteži sa različitom razmjerom postave na layout; vidi se da su iste kote.

Hvala!

hvala takodje :)

imam jedno pitanje :

kako da archicadu kazem da mi u preseku ne crta linije otvaranja prozora? trazio svuda i ne mogu da nadjem...

hvala takodje :)

imam jedno pitanje :

kako da archicadu kazem da mi u preseku ne crta linije otvaranja prozora? trazio svuda i ne mogu da nadjem...

14?

Model View Options. A mozes i u vratima i prozorima pojedinacno da podesis.

14?

Model View Options. A mozes i u vratima i prozorima pojedinacno da podesis.

13 - 14tica josh nema podrsku za maxwell...

ajde ako moze kao debilu step by step - jer sam pretrazio ceo program (i sva podesavanja za prozore) i nisam uspeo da nadjem... nesto lose radim

13 - 14tica josh nema podrsku za maxwell...

ajde ako moze kao debilu step by step - jer sam pretrazio ceo program (i sva podesavanja za prozore) i nisam uspeo da nadjem... nesto lose radim

Lepo ja rekoh MVO ... ups, dvaput ;)

post-5032-1294677834_thumb.jpg

post-5032-1294677880_thumb.jpg

Da li je moguće ubaciti DWG kao osnovu i zaključati ga tako da ga nije moguće selektovati?

Uvezi .dwg crtez na zaseban worksheet

a zatim taj worksheet koristi kao trace ref.

Надам се да није проблем да овде поставим питање у вези Артлантиса...

Да ли постоји могућност да се сачувају подешавања шејдера... Рецимо отворим други фајл из Архи кеда и изменим шејдере као у претходном моделу једним кликом...или на неки краћи начин...?

Надам се да није проблем да овде поставим питање у вези Артлантиса...

Да ли постоји могућност да се сачувају подешавања шејдера... Рецимо отворим други фајл из Архи кеда и изменим шејдере као у претходном моделу једним кликом...или на неки краћи начин...?

Prouci postcard.

Kad otvoris novi fajl, upotrebi prethodni kao reference.

Ja se izvinjavam svima na off-u, ali imam velike nedoumice, totalni sam početnik, mašina: XP, Sempron 2800+, 1 GB RAM-a, 256 MB grafika, koju verziju da instaliram, a imam priručnik za ArchiCAD 6.0, da li može da se koristi i za novije?

Ja se izvinjavam svima na off-u, ali imam velike nedoumice, totalni sam početnik, mašina: XP, Sempron 2800+, 1 GB RAM-a, 256 MB grafika, koju verziju da instaliram, a imam priručnik za ArchiCAD 6.0, da li može da se koristi i za novije?

Nije off, bez poštene mašine ne možeš da radiš.

Šestica će na ovome raditi jer joj ima deset godina. Novije verzije će da se pokrenu, ali spooorooo. Bar dodaj RAM, to nije skupo - 2GB je minimum. Grafika može da bude problematična, proveri kako ti kartica vozi OpenGL, to je najbitnije.

Imaš minimalne i preporučene hardverske zahteve na http://www.graphisoft.com/support/archicad...m_requirements/ Tvoja mašina ispunjava minimum zahteva.

Knjiga za šesticu je upotrebljiva, a svežu dokumentaciju za obuku imaš na http://www.graphisoft.com/education/training_guides/ i naravno knjigu kod distributera http://hicad.rs/index.php?option=com_k2&am...k&Itemid=32

Naravno, već znaš da je ArchiCAD za tebe besplatan ako si učenik ili student. Samo odeš na https://myarchicad.com/ i registruješ se ...

Počela sam da učim ArchiCAD sama, čitajući helpove, forume i googlajući direktno pitanja....

Modelujem jedan projekat sa posla, koji dobro poznajem i na njemu provaljujem stvar po stvar.

Pitanje, zanima me princip:

Recimo - u fazi sam projektovanja još uvek, znam kakva je kontrukcija, ali ne znam podove... (to nam se na tom projektu stalno dešavalo! rekonstrukcija je u pitanju). Investitor je menjao podove, debljine podova, čak u istoj sobi imamo 2 vrste poda...

Da li postoji način da nezavisno izmodelujem ploče - a da podove "polažem" naknadno? Da li je moguće da onda te podove "pridružim" ploči? Da li moram da pravim composites uvek u startu?

Ako nekoga ne mrzi da odgovara potpunom početniku - unapred hvala!

edit:

slično pitanje:

Zgrada koja je rekonstruisana imala je zidove samo od betona. Sada će imati termoizolaciju i fasadnu oblogu koja još nije ustanovljena... možda će ih biti dva ili četiri tipa završne obrade fasade. Kako to dodajem naknadno? Sada modelujem samo ono što imam sigurno, a to su goli betonski zidovi.

Počela sam da učim ArchiCAD sama, čitajući helpove, forume i googlajući direktno pitanja....

Modelujem jedan projekat sa posla, koji dobro poznajem i na njemu provaljujem stvar po stvar.

Pitanje, zanima me princip:

Recimo - u fazi sam projektovanja još uvek, znam kakva je kontrukcija, ali ne znam podove... (to nam se na tom projektu stalno dešavalo! rekonstrukcija je u pitanju). Investitor je menjao podove, debljine podova, čak u istoj sobi imamo 2 vrste poda...

Da li postoji način da nezavisno izmodelujem ploče - a da podove "polažem" naknadno? Da li je moguće da onda te podove "pridružim" ploči? Da li moram da pravim composites uvek u startu?

Ili izmodelujes konstrukciju, pa podove odvojeno kao privremeno resenje - opet alatom ploce - i kad se konacno zna sta je i gde je pod onda promenis, ili menjas kompozite kako se situacija menja. Prvo je bolje jer je malo verovatno da ce se konstrukcija menjati, a kote konstrukcije su verovatno odredjene, za razliku od poda.

Zgrada koja je rekonstruisana imala je zidove samo od betona. Sada će imati termoizolaciju i fasadnu oblogu koja još nije ustanovljena... možda će ih biti dva ili četiri tipa završne obrade fasade. Kako to dodajem naknadno? Sada modelujem samo ono što imam sigurno, a to su goli betonski zidovi.

Kao i gore, s tim sto je ovde bolje - zbog otvora - modelovati beton pa prebaciti u kompozit kada se zna zavrsna obrada i svi slojevi. Pri ovome, paziti gde je referentna linija zida, sto kod zida od jednog materijala ne mora uvek da bude vazno, ali kod kompozita, ili Custom profile zida, jeste.

Interesuje me kako da postavim vrata u stepenisnom prostoru na koti medjusprata ,nikako nece, (mada nov sam u ovoj oblasti i ucim lagano ali ovo nemogu da skontam zasto nece ),ploce sam radio sa visinom 2.8m medjupodest na polovini visine stepenisni prostor je oivicen zidovima a stepeniste sam crtao kak po krak,potrebno je da postavim vrata jer postoje terase na medjupodestima.

Hvala .

Interesuje me kako da postavim vrata u stepenisnom prostoru na koti medjusprata ,nikako nece, (mada nov sam u ovoj oblasti i ucim lagano ali ovo nemogu da skontam zasto nece ),ploce sam radio sa visinom 2.8m medjupodest na polovini visine stepenisni prostor je oivicen zidovima a stepeniste sam crtao kak po krak,potrebno je da postavim vrata jer postoje terase na medjupodestima.

Hvala .

Vrata idu samo u zid.

Moras imati zid cije je dno na koti medjusprata, kako bi mogao da posavis vrata, ili zid koji ide celom visinom stepenisnog prostora.

Vidljivost u osnovi znas kako da podesis, nadam se?

Obavezno prodji kroz Interacive Training Guide, koji mozes skinuti sa Graphisoftovog sajta. A ne bi ti smetalo ni da kupis knjigu ...