Jump to content
drris66

Wedding video

Recommended Posts

Pozdrav svima! Evo opet mene! Ovog puta sa svadbarskim snimcima! Pogledajte dva videa sa dva svadbena veselja koje sam snimio 2005. i 2006. godine! Dve su kamere u pitanju, segmenti traju po nekoliko minuta i prezentuju neke od najzanimljivijih momenata na tim dogadjajima. Govore o svadbenim obichajima koji se menjaju kako se menja i vreme u kojem zivimo i naravno o mladim ljudima na pochetku stvaranja sopstvenih porodica.

Kontinuitet Stila obrade teme, snimateljskog rada i montaze ostaje nenarushen tokom 180 minuta koliko je spakovano u finalnoj verziji namenjenoj mladencima!

Pogledajte i ocenite te aspekte ovih radova a linkovi su:

Pozdrav!

Dugo sam se bavio tim poslom iako ga nisam voleo.Podici to na nivo koji u sebi sadrzi odredjenu dozu umetnosti je moguce,

no pitanje je ko ce to umeti,najpre prepoznati,a zatim i ceniti.

Pre nekih godinu,dve saznao sam za ekipu iz susedstva koja je to uspela zaista izgurati do kraja.

I kvalitetom ,ali prvenstveno cenom.

Za sve one koji se bave wedding fotografijom i videom,OBAVEZNO posetite

www.art-studio.hr/

Pozz i srecno!

Hvala keky-ju na javljanju! Da, moguce je svakako sve to podici na vishi nivo, sa pravim ljudima( mladencima koji zele takav video tretman i voljni su da saradjuju ), a za tako nesto neophodno je i mnogo vishe pripremnih radova i mnogo veca ekipa realizatora na terenu. Meni snimanje svadbi nije primarni posao, ali ga uvek odradim sa velikim zadovoljstvom kada se ukaze prilika. Mogu da dodam i da uzivam snimajuci takve dogadjaje svestan znacaja tog china u chisto dokumentarno-vrednosnom smislu. Vrednost snimaka proporcionalno raste s protokom vremena da bi u jednom trenutku lichni dokument prerasao u opshti i svedochio o ljudima, drustveno istorijskim prilikama(na kraju i o izgledu odredjenih mesta ), u trenutku kada je nastajao. Stvari postaju, menjaju se i prolaze a zapisi ostaju...

Ove zabeleshke sa svadbi napravio sam ne pretendujuci da imaju neku drugu vrednost osim dokumentarne trudeci se pri tome da u okviru ogranichenog budzeta zanatski odradim sve kako valja. Chini mi se da sam uspeo da temu obradim zanimljivije nego shto je to uobichajeno i da takav rad moze i da se odgleda! Kad ovo kazem mislim i na shiri krug gledalaca nego shto su mladenci, rodbina njihova i prijatelji. Na moje iznenadjenje, veoma pozitivne reakcije na tako spakovana svadbena veselja ukazivale su na chinjenicu da ljudi umeju itekako da naprave razliku izmedju shestosatnog polivanja i obradjene( koliko-toliko ) priche, ali i da MALO TEZE zele da prihvate vecu cenu za drugachiji proizvod!

Na kraju, ukusi se vaspitavaju i izgradjuju i ne sumnjam da ce vremenom KVALITETAN wedding videography i u ovoj zemlji biti zaista dobro plachen zanat!

I poshtovan, svakako!

Pozdrav!

Dugo sam se bavio tim poslom iako ga nisam voleo.Podici to na nivo koji u sebi sadrzi odredjenu dozu umetnosti je moguce,

no pitanje je ko ce to umeti,najpre prepoznati,a zatim i ceniti.

Pre nekih godinu,dve saznao sam za ekipu iz susedstva koja je to uspela zaista izgurati do kraja.

I kvalitetom ,ali prvenstveno cenom.

Za sve one koji se bave wedding fotografijom i videom,OBAVEZNO posetite

www.art-studio.hr/

Pozz i srecno!

Lepo lepo, otprilike kao mi pre jedno 2-3 godine kada smo skontali da se to u ovoj zemlji NE MOZE naplatiti, od tada samo

obicni jednostavni uvodi i korektno snimanje / montaza - sve preko toga je gubljenje vremena.

Za sve koji se bave ovim poslom obavezno pogledati i radove (video i foto) Spinaker Graphicsa iz Zagreba, momci i devojke isto fino i profesionalno odradjuju posao.

http://www.spinakergraphics.com/

Jako puno radim sa fotografima u Hrvatskoj.

Cena svatova u Slavoniji gde je najjeftinije je 700€.

Isto to u Splitu 1200€.

Najbolji u Zagrebu uzimaju 1500€. (za neke specijalne tanderbale i mnogo, mnogo vise)

U cenu ulazi fotografisanje svatova + fotografisanje mladenaca jos jedan dan da budu opusteni ali isto obuceni.

Snimanje isto toga (svega)

Kozni lep album A3 format (50-70€), 250 fotki zalepljenih (barem 6 sati posla za dve iskusne zalepljivacice) u albumu, 2 manja albuma A5 (50 fotki), svaka fotka retusirana i ispeglana.

Zahvalnice (po jedan primerak svakom gostu/ili paru) to je jedino sto gost dobije i to dobije odmah i to ne placa.

Video montiran. 6 napravljenih spotica dobro uklopljenih u izabranu muziku + kompletno snimljena crkva. Umnozeno 10 kompleta DVD-a.

Za fotke se ceka obicno dve nedelje a za video 3-4. Kod Balaskog (ART) i dosta duze.

Nema brzaka. Sve placaju mladenci, kapara je obavezna (mislim da je oko 20%) ostatak po predaji posla.

Cesto idem tamo i drzim im obuke.

Tezi se da se kvalietom dobija vise posla a ne smanjivanjem cena.

Nikad nisam imao problema. Imaju vise novca, ljudi su korektniji i vise cene znanje (u odnosu na Srbiju gde sam imao raznih iskustva pa cak i tuca sa sve stolicama u foto radnji).

Dok se kod nas radi brzak nece ni biti bitno kako to izgleda. Kod nas se radi brzak da mladenci ne bi placali fotke. Amin.

Jako puno radim sa fotografima u Hrvatskoj.

Cena svatova u Slavoniji gde je najjeftinije je 700€.

Isto to u Splitu 1200€.

Najbolji u Zagrebu uzimaju 1500€. (za neke specijalne tanderbale i mnogo, mnogo vise)

U cenu ulazi fotografisanje svatova + fotografisanje mladenaca jos jedan dan da budu opusteni ali isto obuceni.

Snimanje isto toga (svega)

Lepe cene nema sta, ako to rade ljudi koji znaju svoj posao onda je cena zaista sitnica.

Tezi se da se kvalietom dobija vise posla a ne smanjivanjem cena.

Da, sto je i logicno, mada je kod nas najvaznije da cena bude sto niza i cesto pitanje....da li mi treba da platimo jelo i snimatelju i fotografu...takvim "klijentima" ma ko da su odma dajem do znanja da je sa njima svaki posao zavrsen jer ako je takva trivijalnost upitna mi tamo nismo potrebni.

Nikad nisam imao problema. Imaju vise novca, ljudi su korektniji i vise cene znanje (u odnosu na Srbiju gde sam imao raznih iskustva pa cak i tuca sa sve stolicama u foto radnji).

Kod nas su na ceni muzicari koji tandrcu iste pesme tokom celog dana i noci, kada treba oni da se plate onda se Mama, Tata, Mladozenja, Mlada, Kuma....pokazuju, kada dodje na red placanje naseg posla onda nisu tako siroke ruke a svi su pametni i svi se u SVE razumeju.

Dok se kod nas radi brzak nece ni biti bitno kako to izgleda. Kod nas se radi brzak da mladenci ne bi placali fotke. Amin.

Bas zbog toga sam ja uveo fixnu cenu...mladenci 300 eur za slikanje, sto ukljucuje sve slike na DVD-u u punoj rezoluciji + album sa 30 umetnickih fotografija, kada zele otici ce u bilo koju foto radnju i razviti sta im treba, ovako se smanjuje kontakt sa klijentima jer sam isto imao dosta neugodnih situacija. Naravno slike se prodaju gostima u toku veceri za 100 din po komadu. Snimanje je 200 eur za svatove do 3 sata, svaki sledeci sat je 50 eur a ostajanje do jutra i snimanje pijancenja i idiotizama je 500 eur, uvek napomenem mladencima da se netrpeljivost prema kamermanu ili fotografu NE TOLERISU i da se kupimo u slucaju takvih situacija, sto sam ja i uradio u par navrata, ljudi ovde nikako ne mogu da shvate da za tih usranih par stotina EUR-a NE KUPUJU tudji zivot nego SAMO dobijaju slikanje i snimanje proslave.

Hvala kolegama koji su doprineli razradi ove teme i pruzili veoma korisne informacije kada su cene svadbenih video aranzmana u pitanju. Kao sto sam vec rekao, snimanje veselja nije moj osnovni posao( Radim na televiziji ), ali takve stvari odradjujem uvek kada mi se ukaze prilika. Kada sam pre nekoliko godina( 2005., preciznije ), napravio prvi od svojih ozbiljnijih wedding video radova to je u mom malom gradu, na moje iskreno chudjenje naislo na veliko odobravanje! Klijenti bili potpuno zadovoljni, svi koji su odgledali... Svi osim mene koji sam za 180 minuta posteno odradjenog posla( montaza trajala oko dve nedelje ), uzeo samo 150 EUR! Zasto, pitacete? Zato sto prilikom dogovora sa mladencima nije bilo reci o takvom tretmanu, vec o lepom uvodu i montiranju samo najvaznijih desavanja na njihovoj svadbi. Ja nisam ispostovao dogovor jer sam ukapirao da su ljudi spremni za saradnju i napravio sam nesto sasvim drugachije! :D U periodu 2005-2007 na taj nacin uradio sam neverovatnih desetak veselja. :D Nasnimao se sa kolegom i namontirao i pri tome uzasno namuchio da podignem cenu naseg rada. :unsure: Dvogodisnje iskustvo je pokazalo da su ljudi u mom malenom Knjazevcu spremni da za sve to plate maximalno 300-tine EUR-a! Dva DVD-a sa po 1,5 sati materijala, uvodnim delom, menijem, chapterima i podmenijima itd, itd, chija izrada traje dve-tri nedelje( moglo bi i brze da sam radio samo to, naravno ), kostaju trichavih 300E, dok su za neke druge stvari na kojima se pokazuje ko je gazda( muzika npr ), uchesnici svadbenih i svih ostalih veselja spremni da daju mnoogo vishe!

Eh, ah, oh... :unsure:

Evo jos nekih karakteristicnih detalja iz tih svadbarskih pricha!

Vredi li to tih para ili ne?

Veeeliki pozdrav!

@ drris66

Nemoj da se ljutis, ali ti nisi posten u ovoj prici.

Znam, znam ... teska vremena .... malo para...

Odgovori sebi na ova pitanja

1. Da li imam registrovanu radnju (Fotografsku/Videografersku/Montaznu)

2. Da li na svoje prihode sa svatova placam porez

3. Da li sam to sto sam radio, dobio novac koji sam ugovorio

Vidi... Ja cenim da neko ko ima smisla moze kameru na ovom nivou a i montazu da savlada za godinu dana. (da postanes dobar muzicar potrebno je i vise vremena i vise vezbe) To sto ti radis jos jedan posao pa nemas vremena je tvoj problem ali prakticno za jednu radnu nedelju imas 300€, malo li je...

Ja nikad za novac ne kazem tricavih 300€.

Znam i ja volim pare i ja nekome uzimam novac ali ne kukam kako je to sitnica. Ja uzivam kad se vrsi isplata i trudim se da je jos cesca i veca.

Mislim da bi trebao da se odlucis sta zelis da radis 100%. Da u tome sto se odlucis budes sto bolji (ako mozes da budes THE Najbolji) jos i bolje. Onda ti preostaje onaj mali deo posla reklamiranja da si najbolji i ugovaranje sa ljudima (koji imaju novca) a zele najbolje. I eto lepog zivota.

Naravno ti imas i problem manje sredine koja ima manje para i manje ljudi koje imaju puno para ali zbog toga i treba da si jako dobar da te zovu i iz mesta daleko od tvog a da postuju tvoju cenu i kvalitet rada.

Stvarno mi nije namera da budem pljuvac i stvarno zelim da svi lepo zive od svog rada. Trudim se da svoj rad naplatim ali sam svestan da je cena mog rada manja nego da taj isti posao rade ljudi iz Slovenije a jos je veca razlika ako su u pitanju ljudi iz Engleske ili jos veca iz Amerike. Tako da se ni ne zamaram sa pitanjima kolik bi za ovaj posao uzeo Janez, Hans ili Dzon ili Milorad iz Donjeg Bistrika.

ODREDI SVOJU CENU ZA SVOJ RAD!

URADI GA, NAPLATI GA, BUDI SRETAN!

U ZDRAVLJU TROSIO TO STO SI ZARADIO!