Jump to content

Koja masina za Video produkciju

umiljata
 Share

Recommended Posts

Profesionalci pomagajte savetima .

Koju masinu da kupim , a da mi dobro radi premiere , after i 3d max.

Dajte i neke specifikacije od core 2 duo pa na gore .

Hvala puno .

VEcito pitanje....sta kupiti, a da bude jace nego sto ima komsijin mali....

:)

Salim se....evo ti konfiguracije koju bih ja kupio za sebe sada....

Monitor: SAMSUNG t240, 24"

Core 2 quad q9300 ili q6600

4 Gb Ram (u WINXP 32 bit se vidi samo 3gb, u WIN XP 64 se vidi neograniceno RAM-a...)

GFORCE 9800 GT graficka

500 GB sistemski hard

4x1tb hardovi u RAID5 (idealna kombinacija, ako nemas para, onda uzmi 2x1tb, i stavi ih u mirror, zbog sigurnosti)

IDealno bi bilo neki DECLINK (Intensity recimo) za capture, preview, editing.....

WINXP + WINXP64 (dual boot)

Sve sto ti kazu da treba vishe...lazu

Da dodam da je taj Samsung T240 jedno veliko djubre i moze da posluzi samo kao drugi monitor za alate, nikako za bilo kakav ozbiljan rad. Imamo ga na jednom racunaru bas kao sekundarni monitor pored DELL-a i to je nebo i zemlja. Bolje receno, ne pamtim kad sam video takav krs, ali takva mu je i cena, zbog toga smo ga i uzeli kao monitor za alate.

Za taj novac se moze uzeti 22" Ultrasharp DELL 2208WFP npr. koji jeste 2" manji i sa 1680x1050 rezolucijom ali makar ima dobar prikaz boja.

Sto se ostalog tice, slazem se sa Bobanskim, osim za OS gde bih preporucio Vistu 64bit koja je osetno brza od XP64.

Da dodam da je taj Samsung T240 jedno veliko djubre i moze da posluzi samo kao drugi monitor za alate, nikako za bilo kakav ozbiljan rad. Imamo ga na jednom racunaru bas kao sekundarni monitor pored DELL-a i to je nebo i zemlja. Bolje receno, ne pamtim kad sam video takav krs, ali takva mu je i cena, zbog toga smo ga i uzeli kao monitor za alate.

Za taj novac se moze uzeti 22" Ultrasharp DELL 2208WFP npr. koji jeste 2" manji i sa 1680x1050 rezolucijom ali makar ima dobar prikaz boja.

Sto se ostalog tice, slazem se sa Bobanskim, osim za OS gde bih preporucio Vistu 64bit koja je osetno brza od XP64.

Slazem se sa Alexandrom, DELL monitori imaju mnogo realniji prikaz boja i ugao gledanja.....

Ima li jos koji savet?

I ja bih da se ponovim.

Koju plocu i memoriju uzeti?

Zavisi sta imas....ja bih ti preporucio Asus P5Q i Q6600 sa CM Z600 coolerom, to te izadje sve oko 300 eur sto nije mnogo, uzmes pored toga Chieftec 750w napajanje i ATI HD4850 video karticu. A sto se tice monitora...pa bez Eizo-a nema ozbiljnog posla niti ga je ikada bilo. :)

Verovatno cu uzeti Intel Q9550 procesor, Asus P5Q Pro plocu, Gigabyte Ati4850 grafiku.

Ako je neko imao losa iskustva neka kaze odmah ili neka cuti zauvek.

Uzmi Q6600, prijateljski savet. A ta P5Q Pro ploca je cisto bacanje para, P5Q (bez ikakve druge oznake) ti je sasvim dovoljna.

Zasto mislis da je Q6600 bolji?

Koliko znam to je prvi quad procesor. Znam da ga svi hvale ali posle toga je svasta izaslo.

Cifre su na strani Q9550.

2.8GHz

kes memorija itd.

Mada ni sam ne znam.

Imas li neko obrazlozenje.

Komp cu koristiti za AE, PS, C4D i Premiere.

Zasto mislis da je Q6600 bolji?

Koliko znam to je prvi quad procesor. Znam da ga svi hvale ali posle toga je svasta izaslo.

Cifre su na strani Q9550.

2.8GHz

kes memorija itd.

Mada ni sam ne znam.

Imas li neko obrazlozenje.

Komp cu koristiti za AE, PS, C4D i Premiere.

Ne mislim da je bolji nego znam da jeste i Q6600 nije bio prvi nego drugi quad core procesor :), Q9550 je prilicno skuplji, svi Q6600 dostizu brzinu od 3.3-3.6ghz laganim klokovanjem a za te pare (110-130 eur) nema sanse da nadjes nesto pribilizno bolje, jer kad uposlis sva 4 jezgra ostali DC procesori mogu da se pozdrave sa performansama. Phenom II 940 je isto odlicna kupovina ali samo sa 790GX cipsetom, on se isto dobro klokuje ali mu treba jos par stotina mhz da bi sustigao Q6600.

ja imam 3 DELLa navedena gore ali me nesto poprckuje sa bojom na video snimku..sve drugo je ok...izrednan avi mi iz bilo kog plejera pokazuje mnogo zatamljen..skoro da nazires sta je na snimku...i to kalibrisan sa Eye1 kalibratorom...imal neko ideju..Xandos?

^^^ Imao sam slican problem...ali sam shvatio da nije do monitora, jer mi u podesavanju graficke, brightness bio smanjen !?!? Nemam pojma kako ali kada sam vratio na "0" sve ok...hocu samo da kazem da proveris i te stvarcice, inace, verujem da je problem nastao prilikom kalibracije...pozzz

• 1 month later...
VEcito pitanje....sta kupiti, a da bude jace nego sto ima komsijin mali....

Salim se....evo ti konfiguracije koju bih ja kupio za sebe sada....

Monitor: SAMSUNG t240, 24"

Core 2 quad q9300 ili q6600

4 Gb Ram (u WINXP 32 bit se vidi samo 3gb, u WIN XP 64 se vidi neograniceno RAM-a...)

GFORCE 9800 GT graficka

500 GB sistemski hard

4x1tb hardovi u RAID5 (idealna kombinacija, ako nemas para, onda uzmi 2x1tb, i stavi ih u mirror, zbog sigurnosti)

IDealno bi bilo neki DECLINK (Intensity recimo) za capture, preview, editing.....

WINXP + WINXP64 (dual boot)

Sve sto ti kazu da treba vishe...lazu

Druze sta ti je ovaj DECLINK?