Jump to content
|!|

Pattern na video

Recommended Posts

Ako vec postoji tema, ova moze da se brise...

LINK

Interesuje me kako je odradjena ova video pozadina? Da li je stavljan pattern u video ili je napravljen u flash preko videa ili kako...? Hvala unapred

Da ne otvaram novu temu, pitacu ovde, mada mozda vec postoji odgovor na ovo pitanje negde na forumu...? Ovako, na linku kojeg sam postavio u prvom postu, video traje preko 2 min cini mi se, a relativno brzo se ucitava sajt a ima i solidan kvalitet. E sad, ja u premieru napravim neki video od 1 min i kada exportujem FLV 720x480 na default settings zauzima oko 12 mb. Smanjio sam bitrate 400 i spustio velicinu videa na 4mb ali mnogo gubi na kvalitetu slike, pa me interesuje koja su najbolja podesavanja za export videa za flash

ne uchitavash sajt sa videom. video se stream-uje.

Ok, to sam skapirao, ali koja podesavanja da koristim u premieru ili after effectu da izvucem sto bolju sliku uz sto manju velicinu?

pa sa tim morash da se igrash. zavisi od videa do videa kao i od tvoje ciljne grupe. ako radish za srpsko trzishte mozda je josh rano servirati im video na sajtove. josh se ljudi ni na youtube nisu navikli :D

Ono što je ovde upadljivo je da je gotovo celokupan video blurovan. To VRLO odgovara algoritmima za kompresiju. Ali treba da znaš i još jednu stvar... Tehnički aspekt sajta je na vrlo visokom nivou. Sasvim je očigledno da su ga radili ljudi koji itekako dobro vladaju svim tehnologijama koje se koriste pri izradi sajtova, a tu spada i video, kao što se može videti. Dakle, čisto sumnjam da ćeš uspeti da dobiješ zadovoljavajući odnos veličina fajla/kvalitet slike pukim nabadanjem parametara. Pre bih ti savetovao da se obratiš nekom ko je stručnjak za video pa da zajedno razmotrite opcije.

Pozdrav.

Uspeo sam da dodjem do source flv fajla, i video da ima velicinu od 6mb, dakle pogresio sam kada sam prvo pomislio da je fajl manji i da je ugradjen u flash... Kao sto rece gStyle, video se strimuje tako da je nebitno kolika je velicina videa, nece uticati na samo ucitavanje sajta, tako da se necu ogranicavati na sto manjoj velicini i mislim da cu uspeti da izvucem solidan kvalitet do 7-8mb. Hvala obojici u svakom slucaju :)

Uspeo sam da dodjem do source flv fajla, i video da ima velicinu od 6mb, dakle pogresio sam kada sam prvo pomislio da je fajl manji i da je ugradjen u flash... Kao sto rece gStyle, video se strimuje tako da je nebitno kolika je velicina videa, nece uticati na samo ucitavanje sajta, tako da se necu ogranicavati na sto manjoj velicini i mislim da cu uspeti da izvucem solidan kvalitet do 7-8mb. Hvala obojici u svakom slucaju :)

ne bi ishao toliko daleko da kazem da je nebitna velichina fajla ali bitniji ti je bitrate strima.

Nisam bukvalno mislio da je nebitno, ali u proseku ljudi u Srbiji koji imaju adsl imaju 512, dosta ljudi ni nema adsl, za njih ce biti opcija bez videa, jos uvek isprobavam oko podesavanja flv da izvucem solidan kvalitet...