Jump to content

Cena renderinga i 3d modela HITNO

Recommended Posts

Molim sve koji imaju ikakvu informaciju koliko se krecu cene rendera (cena po jednom renderu) i cena animacije (cena po minutu trajanja) da mi odgovore sto hitnije, ova informacija mi je preko potrebna. Treba nesto da radim, a ne znam kako se krecu cene na trzistu.

Hvala unapred svima!

Za pocetak bi mogao detaljnije da objasnis kakvih rendera i kakve animacije da bi neko mogao okvirno da ti da cenu...

Izvinjavam se ako nije bilo dovoljno precizno, u pitanju je turisticka prezentacija, dakle detaljni i verni renderi lokacije i animacija (setnja kroz podrucje), takodje sa detaljnim prikazom...

Hvala.

Ja napisao na arhitekturi (ista tema) da ovom logikom renderi mogu da se naplacuju na kilo. Mozda po kilogramu papira i sl. ali sam dobio vrlo zustar odgovor.

Da nije i dalje premalo parametara?

Animacija je malo sirok pojam, moze da bude neka glupost koja se vrti u nedogled, sa jednostavnom geometrijom i jednostavnim osvetljenjem, a moze da bude nesto kratko ali sa gomilom desavanja, ljudi, automobila, utakmice, pozorista, interaktivnog osvetljenja, montazom, muzikom, naracijom, snimljenim video materijalom.... shvatas u kom pravcu ovo ide?

I da zelim da dam odgovor na ovo pitanje (a ne zelim posle one druge teme i tvog stava) ne bih mogao na osnovu ovako sturih podataka.

Jbt mogao si da stavis i sliku 3x2 piksela pa da gledamo panoramu.

Sorry nista licno ali i meni klijent salje ovakve slike pa se nerviram svaki put.

Daj neku vecu sliku okaci na imagehosting.com ili negde drugde pa da vidimo mada odavde ne izgleda render nesto narocito lepo

Uh, za animaciju to je toliko siroko da ne znam da li ima smisla davati neki savet....

Da li animaciju ukljucuje samo buduce, ili i postojece stanje, i postoji li nesto od pratece infrastrukture kao dodatak osnovnom objektu? Da li se prikazuje i enterijer ili samo exterijer? Sta imas od materijala (da li vecinu toga pronalazis sam ili ti klijent obezbedjuje)?

izmeri koliko ti vremena treba, pomnozi sa brojem evara po satu koliko mislis da vredis, i dodaj 15% pa se cenkaj...

tako vecina radi.

ali budi realan.

p.s.

mozila firefox - Ctrl + i ctrl - i Ctrl 0 smanjuju i povecavaju sadrzaj stranice... moze pomoci - (ponekad naravno :) )

mezzoid ti je dao najbolji odgovor! Ali ako radis prvi put ne mozes da procenis koliko ce ti vremena trebati- a klijent hoce da zna cenu unapred. Dakle, drugo resenje ti je da "lupish"- ne trazi previse da ne bi izgubio klijenta, najverovatnije ce na kraju ispasti da si uzeo malo, ali nema veze- znaces za drugi put!