Jump to content

Windows 7

Рокатански
 Share

Recommended Posts

• Replies 300
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Windows 7 ubija koliko je dobar! Mnogo je brz i ne chupa memoriju i ako ne izgleda tako na prvi pogled! Jedini problem je sto mnogo programa ne radi na 7! Ja konkretno imam problem sa Instalacijom 3D Maxa, ako ima neko resenje, nek mi javi! A da, 64 bit mi je Windows, probao sam sa 2010 i 2009, Nope!

3DS Max 2009 kod mene na WIN 7 x64 radi bez problema, niti je bilo nekih problema u toku instalacije.

Koji Win 7 imas ? RC ili 7600 ?

Posle dužeg niza godina, u novoj firmi sam na full peceu. I to Win 7 Ultimate.

Elem, XP je poslednji koji sam koristio, Vistu sam preskočio, pa ne mogu baš da podelim oduševljenje sedmicom. Sam po sebi radi solidno glatko (mada je i mašinetina sa nekim procom na 3 GHz nakrcana sa 8 giga rama), mada... vaistinu nemam nameru da zilotišem, ali Ilustrator CS4 je umeo da se zatupi nekoliko puta pri čuvanju fajla, pa sam morao da ga ubivam na mrtvo (otvoreno 5-6 fajlova srednje veličine, uz PS, browser, Skajp, mail, MSN). To baš i ne bi trebalo da se desi, kapiram. Isto tako, deluje dosta ušminkano, mada se ja još nisam navikao na taj izgled, vremenom ću proceniti da li mi odgovara ili ne.

Dakle, treba mi neki hint uglavnom što se tiče produktivnosti i organizacije posla. Naravno, za 8 sati nisam mogao bogznašta da izvalim i iščačkam što se tiče toga, ali bih voleo da znam šta ga to izdvaja u odnosu na XP. Dakle, samo produktivnost i organizacija. Najviše bih voleo da su dodali neku varijantu Exposea, kad se već puca na OS X stajl. Za brzo svičovanje između aplikacija, stari Alt-Tab mi je već onako obsolete.

Posle dužeg niza godina, u novoj firmi sam na full peceu. I to Win 7 Ultimate.

Elem, XP je poslednji koji sam koristio, Vistu sam preskočio, pa ne mogu baš da podelim oduševljenje sedmicom. Sam po sebi radi solidno glatko (mada je i mašinetina sa nekim procom na 3 GHz nakrcana sa 8 giga rama), mada... vaistinu nemam nameru da zilotišem, ali Ilustrator CS4 je umeo da se zatupi nekoliko puta pri čuvanju fajla, pa sam morao da ga ubivam na mrtvo (otvoreno 5-6 fajlova srednje veličine, uz PS, browser, Skajp, mail, MSN). To baš i ne bi trebalo da se desi, kapiram. Isto tako, deluje dosta ušminkano, mada se ja još nisam navikao na taj izgled, vremenom ću proceniti da li mi odgovara ili ne.

Dakle, treba mi neki hint uglavnom što se tiče produktivnosti i organizacije posla. Naravno, za 8 sati nisam mogao bogznašta da izvalim i iščačkam što se tiče toga, ali bih voleo da znam šta ga to izdvaja u odnosu na XP. Dakle, samo produktivnost i organizacija. Najviše bih voleo da su dodali neku varijantu Exposea, kad se već puca na OS X stajl. Za brzo svičovanje između aplikacija, stari Alt-Tab mi je već onako obsolete.

Pa koga jos to zanima, pa novi Win nije ni pravljen za te old school stvari poput "produktivnost i organizacija" ....salu na stranu to bi i ja voleo da znam, al zaista ne vidim sta je to sto bi me netralo da ga stavim i sto bi jako puno znacilo u odnosu na XP.

instaliram sa c on trazi disk u c...trazi disk sa oznakom c...

inace sam zbudzio u medjuvremenu,ako nekom zatreba,sredis da kad ide na adobe.com ode na tvoju ipadresu ukucas bilo koji key i to je to :) ne treba da se krekuje niti bilo sta...mnogo bolje jer mi je puco pre sa krekom ;)

Pa koga jos to zanima, pa novi Win nije ni pravljen za te old school stvari poput "produktivnost i organizacija" ....salu na stranu to bi i ja voleo da znam, al zaista ne vidim sta je to sto bi me netralo da ga stavim i sto bi jako puno znacilo u odnosu na XP.

Otprilike. Evo, posle 5 dana korišćenja mogu da saberem neke utiske. Ukratko, uopšte nemam osećaj da imam kontrolu nad svojim sistemom, i ne vidim prednost nad XPom, osim 64 bita i iskorišćavanja hardverskih resursa.

Ali dobar je potez. Napraviš Vistu, ljudi se smore, onda se vratiš na staro, samo upakovano u sjajan papir, i svi budu u fazonu "uau! konačno su napravili pravu stvar!".