Jump to content

Windows 7

Рокатански
 Share

Recommended Posts

• Replies 300
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

koliko ja vidim po netu, impresije su dojajne... sedmica shije i XP i Vistu...

ja cu mozda da skinem ISO ovih dana i da je instaliram...

jedini vecii problem je MP3 bug u media playeru, potrebno je skinuti patch... sachuvaj MP3 kolekciju za svaki sluchaj!

ja ga instalirao kao virtuelnu mashinu na mac-u :D

shta znam, ruzniji je chak i od viste, opet su pokrali os x ali radi fino.

nisam radio nishta zahtevno jer je, kao shto rekoh, pokrenut u virtuelnoj mashini tako da ne mogu da dajem ocene ili shta vec ali u svakom sluchaju treba sachekati bar final verziju pa instalirati kao primarni OS.

Ista pricha ko i gstajl, pushto ga kod sebe preko vmware i radi super.

Proban je na nekom raspalom lapu od 1.7ghz, 1.5gb rama i radi super. Chak i efekti rade ok.

Definitivno sistem kakva je vista trebala da bude.

Uvek sam se pitao sta je to Visti falilo :) Za 5min iskljucis sve sto smeta (indexiranje po particijama, UAC, defrag, restore) i voila :)

Оптимизована виста, интерфејс процеса инсталације - у потпуности копиран ОС ИКС (што и није лоше).

Ово је бета верзија тако да није чудо што кад сам инсталирао неке апликације и покренуо их- крај! Отворен ауто кед поктренуто копирање омањег фајла, отворен рар да отпакује нешто и одједном ни макац даље :P (харвер није питање)

За сад обећава, а кад би био у финалној верзији оно што чика Били обећава, можда и напустим ИКС ПЕ.

Uvek sam se pitao sta je to Visti falilo :) Za 5min iskljucis sve sto smeta (indexiranje po particijama, UAC, defrag, restore) i voila :)

sta je UAC i kako se iskljucuje na xp, takodje kako da iskljucim defrag ... pretpostavljam da je pod services ali kako se to tamo tacno zove?

^ Odoste u off :D

Dajte nesto konkretno,kao radi,kakvi su utisci,kada se ocekuje finalna verzija...i tako to.

Kod mene prilikom instalacije (koja je trajala 25min) su instalirani svi drajveri.

Svi programi koje koristim (Office2007, Photoshop CS4, Corel X4, AutoCAD2009, ArchiCAD12, Picasa...) rade bez problema sem KMplayera koji blokira u fullscreen modu.

Brže se učitava od Viste i čim se pojavi pozadina-desktop spremno je za rad a ne kao u Visti da se još dugo podižu razni servisi.

Dosta dobrih "caka" sa prozorima koji olakšavaju manipulaciju. Npr. kada se prevuče prozor uz lijevu ili desnu ivicu monitora maksimizuje se tako da zauzme pola ekrana, ako se prevuče prema gore maksimizuje se skroz, ako se protrese minimiziraju se ostali prozori a ako se to ponovo uradi vrate se na početni položaj.

Prečica Show desktop je pomjerena u krajnji desni ugao.

Sve u svemu bolje od Viste!

Evo screenshot-ova od sinoc...taze.

Instalirao iz zezanja na Abit NF7, Barton 2600+ nasviran malo, 2 GB rama (dual channel na 333 MHz samo)...Radeon x1650 adgp

na ovome vista nikad nije bila srecna...a ovo vec po ponasanju veoooma lici na xp....mislim na brzinu odziva na klik, zivahnost...

Imao sam muke da nadjem drajver za nForce2 mreznu karticu, ali sam nekako izbunario po forumima i nasao jedan koji radi.

KMplayer radi i u full screen-u...nisam primetio da glavi. cak je windows nasao i asusovu tv karticu pravljenju pre Hrista i instalirao drajvere za nju...KMPlayer pusta tv kanale bez problema

Probajte i precicu Win+P - mozda nekome ko bude kacio projektor na racunar pod sedmicom ovo bude interesantno

Sta je jos interesantno:

- levi klik i trzaj na gore na ikonicu file explorera u ovom novom quick launch-u

- desni klik na bilo koju ikonicu u tom redu

- vizuelni efekti prilikom prevlacenja misa preko ikonica otvorenih aplikacija - kao da racuna prosecnu boju ikonice i osvetli je tom nijansom :)

- uz njega se instalira IE8 beta - probajte da kliknete levim tasterom u address bar i da misem trznete nanize - koliko daleko odvucete misa, toliko se dugacka history lista otvori :)

- primetio sam da IE8 beta neke sajtove unakazi....al je dovoljno pametna da ukapira kad je zabrljala pa sama ponudi 'kompatibility mod' :)

Ps CS, Dw CS4, Delphi 2009...lepo rade za ovih sat dva igranja.....nista zahtevnije nisam stigao da probam

e da....instalirao sam XAMPP i klik na security link (da bih promenio/upisao mysql password) mi ne otvara to sto treba....al to cu tek da pogledam

eto....sve u svemu, ako ga ne u..njaju mozda i ispadne nesto sto ce MOZDA moci da zameni moj XP :)

najzad su uveli shortcut-e za minimize/maximize

WIN+strelice

post-149-1232350636_thumb.jpg

post-149-1232350657_thumb.jpg

ctrl+scroll za smanjenje ikonica.

FF radi super, avira takodje.

Mada me malo buni jedna stvar - iako sam odabrao 32-bit verziju u ' System propeties ' uredno vidi i prijavljuje da imam 4 gb ram-a...

Mada...ako ih koristi kao sto ih i vidi - nek' mu je na zdravlje, ne moram ni da razmisljam o tome... :D :D

Da li je neko probao instalaciju Lightrooma u W7?

Meni neuspeva ni v2.1 ni v2.2 na W7 64-bit. Probao sam i 32 i 64bit veriziju da instaliram. Probao sam i Run as Administrator i Compatability mod (Vista i XP) i ništa.

Da li je neko imao sličnih problema?

Napominjem da su obe verzije regularno skinute sa Adobe sajta kao trial.

u visti ( i uopste 64-bitnom OS-u ) vidi onoliko kol'ko imas... :)

To sam i ja mislio, ali M$ ne bi bio M$ da nije planirao u napred i softverski limitirao memorijske granice određenih verzija windowsa. Ovo malo ljudi zna, a efekti će početi da se osećaju kada kompovi budu mogli da podrže više od 16GB na ploči. Do tada smo mirni (bar mi koji imamo VHP).

post-408-1232380125_thumb.jpg