Jump to content
NiTRO

Sve teme o grafickim tablama

Recommended Posts

Kada je bila nova kostala je oko 200€. U zavisnosti od stanja mozes da je prodas za nekih 100-150€, ali mislim da je neka realna maksimalna vrednost koju mozes da dobijes oko 120€

drugari,, upravo kupih Wacom One Medium i prezadovoljan sam..samo mi jedno nije jasno...postoji po kracoj strani jedan deo na tabli jako uglacan koji mora da necemu sluzi...taj deo je van radne povrsine...nemam pojma cemu sluzi,moze li mi neko pomoci da mi kaze zasta je ta povrsina i kako da se konfigurise da radi nesto..ako radi posto ne reaguje na prst,,olovku itd...hvalaa

poprilican broj "mudraca" ovde postoji, neki cak i engleski znaju. I zaista su toliko pametni da su mogli da pomisle da uputstvo nisam procitao!!! Svasta...ajde mudruj na drugom mestu.

Zdravo svima :)

Treba mi neki savjet oko kupovine graficke table. Imam djevojku koja je bas talentovana za crtanje, a ja dosta solidno vladam Adobe programima,pa smo mislil da se upustimo u kupovinu neke table i da spojimo znanja i zaradimo mozda nesto :)

Zanima me misljenje i predlog neke table onako pristojne za pocetak ?

Pozdrav svima!

Kupila sam wacom intuos tablu, ali sam primetila da se minice izuzetno brze trose. Ima rezervnih, ali me interesuje da li neko zna da li mogu (i gde) da se kupe dodatne?

Unapred hvala. :)

Ne postoji pouzdan odgovor na to pitanje, posto se situacija kod nas stalno menja. Najsigurnije ti je da pozoves telefonom generalnog uvoznika i pitas.

Da li je neko imao bliski kontakt sa Huion Giano Wireless Graphic Drawing Tablet ?

Na papiru specifikacije izgledaju dobro, YT recenzije su ok. manje vise. Znacilo bi mi misljenje nekog naseg.

https://www.amazon.com/Huion-Wireless-Graph...e/dp/B01CYCOYSU

Nasi ih ne uvoze nazalost, moguce je da ih ima u Madjarskoj, probao sam da nadjem neku njihovu prodavnicu racunara..... bez uspeha, mozda neko ima koju adresu iz Budimpeste

Treba mi savjet: imam dva komada Wacom Intuos3 A5 (ne Wide) koji me savršeno služe još od 2008-9. Moj je dosta pohaban ali savršeno funkcionalan (crtaća površina je blago oguljena na sredini, mišu fali ona tkanina i izlizan je, ali osim toga je u super stanju), a tabla moje djevojke je skoro netaknuta (podloga perfektna, miš još u kutiji). Obije table imaju sve dodatne vrhove za olovke, bazu za olovku i slično, ali nema originalnog pakovanja niti papira itd.

Koliko bi ovo vrijedjelo danas? Probao sam puno novijih tabli i jednostavno stari oprobani Intuos3 je i dalje za glavu ispred svega što Wacom danas nudi u tom rasponu od "parsto evra". Ne bih nikad ni prodavao, nego smo odlučili da uzmemo jedan Cintiq umjesto dvije table.

Ja bih rekao izmedju 100 i 150€ u zavisnosti od stanja. Mozda ta druga vredi cak i blize 200, ali je tesko naci nekoga ko ce da da te pare.

Tako sam nekako i mislio. Ljudi se gade na polovno, koliko god bila dobra stvar. Moraću da vidim za drajvere samo. Na sedmici radi savršeno, osmica je podržana, samo na Win10 nisam još probao.

Na poslu svakodnevno koristim novije Bambooe i Intuose, kad dođem kući i uzmem da crtam, bukvalno progledam.

Pozdrav svima,

Nikad nisam koristio graficki tablet ali bi zeleo i mislim da ce mi mnogo pomoci. Koristio bi ga za obradu slika i dizajn logo-a u PS, Ilustrator kao i neke male animacije u Toon Boom Studio. Procitao sam vecinu teme i otprilike se razumem al idalje zelim vase mislinje. Razgledao sam mnogo tabla i na kraju izgleda da je palo na

Wacom One S, CTL-471-EU ili mozda cak Wacom One M, CTL-671-EU ali stvarno mislim da velicina mi nece toliko uticati ili se varam? :rolleyes: :D U svakom slucaju budzet mi je minimalan :D

Kakav vam je tablet? Jel ste ga koristili? Jel se brzo trose minice? Velicina? :D

Hvala u svakom slucaju! :) :) :D :D :P

Nisam probao taj model ali kapiram da je negde u klasi sa starim Wacom Volito-m.

Verujem da ce ti zavrsiti posao sto se tice kvaliteta, ali nemoj da uzimas S, to je ipak premalo. Bolje iskuliraj malo dok ne skupis za M.

Pozdrav svima!

Razmisljam o kupovini WACOM Cintiq 13HD table pa ako moze neki komentar u vezi ovog modela. Da li je stvarno tako dobra? 13 inca, da li je to malo ili je taman :) za crtanje?

E sada, zasto mi je tabla potrebna...vec 3 godine bavim se stockom i na SS imam galeriju od oko 34000 textura i beckgrounda. Tabla mi je potrebna zbog lakseg crtanja i bojenja textura a planiram da pocnem da crtam i doodle. Imam i portabl rasvetu sa stolom i mislim da bi mi tabla olaksala izolovanje predmeta.

Da li da pazarim ovu tablu (cena je oko 850e) ili da uzmem neku pro verziju M ili L (cena je od 330 do 550E)?