Jump to content
NiTRO

Sve teme o grafickim tablama

Recommended Posts

Taj link je nasao compuland koji vise ne postoji i division.rs koji se bave wacomom. pheh.

Jbg, stari su im podaci. Campland je sada www.pyramid.rs Oni su mi i rekli da mogu preko njih da se naruce vrhovi.

http://www.alza.cz/EN/EN/wacom-ack-20001-d2142837.htm

6-7e, na lageru. Ne razumem zasto je kod nas toliko tesko doci do toga, a znam da jeste jer sam svojevremeno odustao od potrage nove olovke itd...

Dodje mi da kupim koju olovku, brdo ovih vrhova i da ih donesem kada budem dolazio.

to je ta kesica… arhh. Pa ovaaj… kad dolazis? :)

(ovi naravno ne shipuju kod nas)

Ako budem dolazio, posle nove (mada nije sigurno) stvarno cu uzeti i kome treba donecu mu. I sada se smorim kada se setim da sam tada kupio novi tablet zbog olovke samo :(

Haha, rado cu doneti i jos nekome, ali bez ikakvog obecavanja u narednih mesec dana, jer jos uvek ne znam kada cu tacno doci. Da ne bude posle "nisam zavrsio crteze" :)

Treba mi preporuka za graficku tablu , koristio bih je najvise za retusiranje fotografija u photoshopu i lightroom-u.

Gledao sam po netu Wacom Intuos Pen and Touch , deluje mi nekako premalo, imam monitor od 24 inca, da li bi mi ta odgovarala ili je ipak bolje da uzmem neku drugu?

Dobio sam ovo https://www.flickr.com/photos/flickrsven/5500429598 ali bez olovke i misa, pod imenom Medion.

Win 7 ga prepoznaje u `pen and touch` a u devices kao APT 6000U. Ali nista se ne dogadja kada recimo vrhom hemijske predjem preko povrsine. Daje mi opcije da podesim opcije, vezbam i sl. ali kursor se ne mrda. Kaci se na USB.

Moze li da se osposobi da radi bar kao touchpad ili da ide u kontejner?

Cao ljudi,

Hteo bih da kupim devojci neku graficku tablu, pa mi treba savet.

Ona je slikarka inace, radi u photoshopu i ilustratoru malo pa sam mislio da joj uzmem neku tablu koja bi joj pomogla da crta u tim programima, taman nauci jos vise...

Znaci neki za pocetnike, da vidimo kako ce da joj legne sve to pa cemo posle da znamo sta i kako.

Ovaj mi je zapao pod oko zato sto pise "ART", a to kontam da je nesto sto bi joj najvise leglo :D

http://www.winwin.rs/pc-periferije-monitor...-n-4765441.html

Dajte neke preporuke, sta da gledam, gde da gledam ? Cena recimo tako do 100-120 evra :)

Da, na taj model...

Iskreno, ne znam...ova je crna, ona srebrna...bem li ga...

Obe imaju istu rezoluciju, isti sens pritiska...ista povrsina...

Art je valjda bezicna, pen and touch MOZE da bude bezicna...

Pojma nemam, sta god da uzmes...odlicno...

Vidi samo za koliki monitor uzimas...

Ako je preko 20-22 inch, mozda bolje mid size. Zbog proporcije...

To je ista tabla, samo je ova "Art" noviji model i dolazi sa nekim softverom za slikanje.

Druga razlika je sto ova Pen & Touch ima u dve velicine (small i medium) a Art samo small.

Znaci, bilo koja od te dve je odlican izbor za tvoju devojku.

Pa kasnije, kada bude bilo para, uzmete neku Medium size

Treba mi pomoć članova koji imaju table velikog formata... prijateljica, starija osoba, je umjetnica i dizajner kostima, i bavi se digitalnim slikanjem. Dosad je radila na starom kompu sa starom tablom uglavnom jako male formate, u Corel Painteru.

Pošto je nabavila Wacom Intuos 3 A4, da može da slika "iz lakta", pojavio se problem konfiguracije i formata: Painter zahtijeva poprilično moćnu mašinu da bi se radilo u iole većoj rezoluciji bez sjeckanja i kašnjenja poteza.

Ovo je moje pitanje: hardverski gledano, koja bi konfiguracija (računar) bila optimalna za rad u painteru, gdje bi canvas bio dovoljno velik da se štampa na recimo 40x50cm (znači nekih 40cm x 50cm u 150dpi). Novac apsolutno nije problem, osim ako neko ne predloži neku VFX radnu stanicu iz WETE ili nešto slično.

Hvala unaprijed na svakoj pomoći, pošto pretraživanje forumskih diskusija nije baš pomoglo. :)

Poz, kupio big i ja nekog wacoma, za neko amatersko igranje sa fotografijma...

Mislio sam ovu novu intous photo cth 490PK-N za 110€, a videh na oglsima matori intous 4 s, polovnu za 120€, koju kupiti?

Pozdrav,

potrebna mi je mala pomoc...pre jedno 4 godine sam kupila Wacom Bamboo cth 661 tablu i nakon mozda mesec dana zbog zdravstvenih problema sam prestala da se bavim dizajnom i od tada mi ta tabla stoji.

E sada posto nisam vise u toku, da li neko moze da mi kaze za koliko bih mogla da prodam tu tablu ili koje su cene slicnih tabli?

Hvala puno :)