Jump to content
NiTRO

Sve teme o grafickim tablama

Recommended Posts

Уфффф... пало ми је то на памет, само са инсталацијом драјвера, није система (мада јесте ми била укључена приликом реинсталације система). Други пут када сам инсталирао драјвер извадио сам кабал, и убацио га када напише у инстлацији да би требало убацити га, али није променило ништа. Иначе када у подешавањима пребацим на "Мод миша" проблем се реши, само тада се однос табле и монитора смањи. Такође сам приметио да се оловка креће као да је укључен неки ситан "snap to grid" и тако ради у обадва мода. Иначе сада ми је три пута пао илустратор при раду са оловком...

После целодневног јучерашњег нервирања, са завршницом у поновној реинсалацији, наравно безуспешној, данас успевам да "поправим" таблу са новим драјвером са Wacom сајта!!! Ето, ако неко буде имао исти проблем... само без нервозе.

Pozdrav za sve! Molim vas da mi neko pomogne. Premisljam se izmedju 1.WACOM Intuos Pen & Touch S - CTH-480S-ENES i 2.Wacom Intuos Manga - CTH-480M-N. 3.WACOM Intuos Pen - CTL-480S-ENES Nije mi jasno koja je razlika i da li je uopste ima izmedju prva dva? Razlika izmedju prva dva na jednoj i treceg na drugoj stranije sto treci nema brisac i touch. Ovo bi mi bila prva tabla,radim u Illustrator-u i Photoshop-u,profesionalno moglo bi se reci. Molim vas preporucite mi neku od te tri...

Izmedju prve dve nema fizicke razlike. Razlika je samo u softveru koji se dobija uz njih.

Intuos Pen & Touch dolazi uz: Adobe Photoshop Elements, Autodesk Sketchbook Express, ArtRage Studio and Nik Color Efex Pro

Intuos Manga dolazi uz: Manga Studio Debut, Anime Studio Debut

Kod trece je razlika kao sto si i naveo - nedostatak touch funkcionalnosti i gumice. Ovo prvo jos i nije nesto posebno neophodno, ali nedostatak gumice je realno mana.

U svakom slucaju, ako ti je ovo prva tabla, neces pogresiti bilo koju od ove tri da odaberes.

Ako ikako postoji sansa da skupis jos neke pare u dogledno vreme, bolje idi na Pen & Touch Medium, mnogo je bolji i laksi za rad.

Hvala najlepse! Precizan odgovor. Samo mala,skoro nebitna korekcija - ja sam zensko :rolleyes: Jos jednom najlepse hvala na brzom i preciznom odgovoru.

Touch meni smeta. Pitanje je navike. Vise sam za klasicnu wacom tablu Intuos 3 A5 je meni bila savrsena. A onda uzeo Touch and Pen i smeta Touch jer "hardware" ne pravi razliku izmedju olovke i dodira prsta, cak iako disableujes ali ne mozes potpuno preko settingsa za tablet.

Slazem se da ume ponekad da smeta touch, ali na staroj Bamboo Fun Pen & Touch je touch mogao potpuno da se disejbluje. Ne znam kako je kod ovih novih.

Опција осетљивости на додир ради скроз бангаво, али кад се навикне није на одмет. Барем на Интуос Про табли кад се искључи, нема више шта да се меша. Ако се не варам, кад је оловка у домету табле, мање се буни функција додира.

Мени више смета што је скроловање скоковито. Било би лепо да то поправе, пошто верујем да је у питању подешавање софтвера.

Pozdrav ekipo :)

Volela bih da cujem misljenje vas iskusnijih. Prosle godine sam pocela svecano da radim, i vec mi uveliko nedostaje tabla. Prvo mi je u glavi bilo da skupim novac za Wacom Cintiq 13HD, medjutim, non stop bacam pare na neke gluposti i sad vec imam utisak da ce to skupljanje trajati 100 godina, a sve mi je teze i teze da postignem sta treba misem.

Sta mislite o tome da ipak pre nje uzmem nesto do 300ak eura (ili tako nesto) i sta mi preporucujete? Planiram da je koristim za retusiranje (aj da ne kazem profesionalno, ali ne za igranje i ciscenje pozadine) i za crtanje, mozda poneki koncept dizajn.

Hvala :)

Intuos Pro Medium (~350€) ce da ti resi sve probleme, mada iskreno mislim da ce i Intuos Pen & Touch Medium (200€) takodje biti sasvim dovoljan.

Pozdrav svima :D

Planiram da kupim Wacom Bamboo Fun, ali nisam sigurna da moze da se koristi na Windows XP Professional-u. Citala sam na drugim forumima i sajtovima nesto o tome... ali nisam bas uspela da nadjem odgovor. Moze mala pomoc? :mellow:

Pozdrav, imam wacomovu graficku tablu koristim je vec jako dugo i vec je podloga malo izuljana, da li neko zna gde moze da se kupi nova podloga (folija) i da li se ona u opste menja?.. hvala u napred... :rolleyes:

Kupiti ne, a poruciti se ne isplati jer zivis u drzavi zatvoru i platices carinu debelo. Ukratko, samo licno ili da ti neko prosvercuje posto je drzavi u interesu da budes odsecen od ostatka sveta. Do pre par godina su Hrvati uvozili ali ni oni vise nemaju koliko znam.

Pozdrav.

Kupio sam Asus vivotab now windows 8 tablet koji ima wacom digitizer i olovku.

To je ona tanka olovka kao za samsung note.

koju normalnu olovku da kupim za ovaj tablet?

mozda ovo ne spada u ovu temu, ali sam tablet je i graficka tabla

Imam sina od 13 godina koji želi da crta ilustracije i stripove na računaru.

Nemamo iskustva sa hardverom za crtanje na računaru ali sam primetio da je Wacom veoma prisutan.

Molim vas da mi preporučite nešto za oko 100-120€ ili skuplje i jeftinije ako smatrate da bi to zadovoljilo potrebe.

Po ceni mi odgovaraju:

1. Wacom CTH-480M-N Intuos Manga

2. Wacom CTH-480S-ENES Intuos Pen&Touch S

Herp!

Mislim da sam "izgubio" moje rezervne vrhove od vakoma. :(

Nema ih nigde.

I šta da radim sad pošto je ovaj vrh skoro pa ćao.

obradi malo vrh i super lepkom zalepi napr. kuglicu, perlicu od plastike. Moj drugar vec dve godine koristi tako svoj Wacom, bez problema.

To su mi rekli u nekoliko prodavnica koje prodaju Wacome. I da mogu da stignu za mesec dana. A kosta oko 1000 din pa mi je prodavac bio iskren rekavsi da se ne bi oni mnogo petljali oko bezvrednih vrhova.

Taj link je nasao compuland koji vise ne postoji i division.rs koji se bave wacomom. pheh.

Jedina je nada da mi neko ko rezervne ima pozajmi jedan vrh. :P jer imam mnogo posla za wacoma.