Jump to content
NiTRO

Sve teme o grafickim tablama

Recommended Posts

Imam ja kuci jednu takvu, bash sam dobio od Computer Land-a! Moze da posluzi, ali problem ti je da se naviknesh!

Trebala bi ti sto veca, jer ti je onda pomeraj na monitoru prirodniji, dakle 19 incha monitor isto tolika i tabla

Volito je najslabiji wacom, i mislim da mnogo kosta za to sto pruza. Mozda je pametnije uzeti genius ako se vec ide na te performanse i kvalitet, a on je 3 puta jeftiniji, ili otvoriti se jos malo i uzeti neki graphire.

Volito je najslabiji wacom, i mislim da mnogo kosta za to sto pruza. Mozda je pametnije uzeti genius ako se vec ide na te performanse i kvalitet, a on je 3 puta jeftiniji, ili otvoriti se jos malo i uzeti neki graphire.

Pogresan savet! Imao sam i Geniusa i Volito. Jeste 3x jeftiniji, ali je isto toliko (i vise) losiji. Sa Geniusom sam poprilicno pizdeo, dok je volito za svoju cenu upotrebljiv.

Znaci, ako bas neces da das 200+ €, onda uzmi volito.

i ja sam u nedostatku evra dobio volito, i priznajem da mi je posle boljih vakoma na kojima sam imao priliku da radim malo cudno... nekako ne postoji osetjaj pritiska.... ako je to pravi izraz... ali boze moj... radi posao bolje od misha u zbrushu, tako da... uzmi slobodno...

Hvala vam svima. Razmisljao sam se bas izmedju njega i onog geniusa wizard pen, ali sam bio negde citao da je "isti" kao i ova, a negde su ga ispljuvali. Ipak sam se odlucio za Volito.

@Djorzgul - najvise mi je zbog zbrusha, tako da odlicno :).

@babybottle - vec sam narucio (pre nego sto sam video tvoju poruku), ako slucajno "ne stigne" i sl. javicu ti se sigurno.

Gledao sam i Graphire3 Classic od 115e, mada mi se ne daje toliko, jer iskreno mislim da mi ne treba i sa misem sa uspevao u zbrushu da dobijem otprilike ono sto sam hteo, tako da mislim da ce mi ovo vrsiti posao (nadam se).

poz

I na kraju posto su mi javili da nemaju na lageru Volito, narucio sam Graphire3 Classic (115e optrilike joj je cena, bolje da sam uzeo drugu plocu ali... paljevina je paljevina :). Ova bi trebala da je odlicna.

bb - hvala ti u svakom slucaju. Jedan moj drugar planira isto da uzme tablu, reci cu mu da ti imas na prodaju tu.

Javicu mu jos danas, samo mi kazi cenu (moze i na pp). Oni su mi javili da nemaju Volito, pa sam se cuo sa njima i rekao Graphire 3, a posle sam video u cenovniku Graphire 4, pa sam im poslao mail da moze i ta, sada samo da mi jave kada im stigne.

Jel ima mozda neke razlike izmedju graphire 3 i 4, posto vidim da je cena ista i koliko vidim u specifikacijama sve je isto (barem na njihovom sajtu).

U svakom slucaju uzimam jednu od te 2 (koju budu imali) jedino sto mi se na oko vise svidela 4 :).

Meni je burazer iz Londona doneo Trust (!?) tablu od 9"X12". Cena je oko 100e !!!. Ogromna je i kvalitetna, za pet duzina bolja od minijaturne volito koju sam imao. Olovka je neuporedivo jaca, metalna je i teska, osetljivost je odlicna, stara mi deluje kaoi igracka sto i jeste. Nema osetljivost na ugao drzanja olovke, ali nema ni volito. Tek sada sam provalio koliko proizvodjaca tabli ima (preturao sam po amazonu). Wacom izgleda kod nas ima monopol. Jeste da su najbolji, ali mislim da je izbor izmedju Geniusa sa jedne strane i Wacoma od par stotina hiljada evra nepostojeci.

Meni je burazer iz Londona doneo Trust (!?) tablu od 9"X12". Cena je oko 100e !!!. Ogromna je i kvalitetna, za pet duzina bolja od minijaturne volito koju sam imao. Olovka je neuporedivo jaca, metalna je i teska, osetljivost je odlicna, stara mi deluje kaoi igracka sto i jeste. Nema osetljivost na ugao drzanja olovke, ali nema ni volito. Tek sada sam provalio koliko proizvodjaca tabli ima (preturao sam po amazonu). Wacom izgleda kod nas ima monopol. Jeste da su najbolji, ali mislim da je izbor izmedju Geniusa sa jedne strane i Wacoma od par stotina hiljada evra nepostojeci.

Ja probao i OCAJNA JE!

Osim sto je veca, nipocemu nije bolja od volito-a, a poredjenje sa grafirom nebi doslo ni u obzir!

Nije za dzabe jeftina!

Inace, ima i kod nas Trust da se kupi!

Ja probao i OCAJNA JE!

Osim sto je veca, nipocemu nije bolja od volito-a, a poredjenje sa grafirom nebi doslo ni u obzir!

Nije za dzabe jeftina!

Inace, ima i kod nas Trust da se kupi!

Imam volito nekoliko godina i dosta sam radio na njoj - Photoshop, Illustrator, Painter itd. Neprecizna je, kasni i A6 je stvarno mala povrsina - to je igracka. Ovu Trust imam od skoro, ali po onome sto sam do sad video dobra je, mada sam je do sada koristio samo u Painteru. Ne znam, mozda si u pravu, ali meni se cini vrlo dobra, od volita sigurno bolja. Pogledajte kritike na netu. Poz.

Pa od volita je svakako bolja zbog velicine, ali koliko sam je uvideo (dok sam je probao), po ostalim osobinama nije bolja (nisam rekao ni da je losija). Mislio sam da je mnogo losija od Grafira.

U svakom slucaju, bio sam razocaran i odustao od kupovine te Trust.

pa dobro, svima koji imaju pare je sigurno lepo sa wacomom..

nego, kakve su ove jeftinije genius?

najviše me interesuje jel imaju kašnjenje i koliko?

imam istu tablo kao dufko na poslu i stvarno je preglomazna. Ne postoji nacin da se lepo koristi tastatura u isto vreme, tj ako su vam potrebni shortcut-i, bolje je uzeti neki manji format.

pa dobro, svima koji imaju pare je sigurno lepo sa wacomom..

nego, kakve su ove jeftinije genius?

najviše me interesuje jel imaju kašnjenje i koliko?

Imaju poprilicno kasnjenje i nisu za ozbiljnu upotrebu, samo za zezanje.

Imaju poprilicno kasnjenje i nisu za ozbiljnu upotrebu, samo za zezanje.

dobro, koliko je to kašnjenje? povučeš brzo liniju, i ona se iscrta posle koliko? sekund? dva? manje od sekunde?

da li je taj genius sa kojim si radio bio usb?

Upravo sam po prvi put stavio (kupio) graphire tablu i odmah imam pitanje?

kako je kad imas dva monitora, a tabla pokriva celu povrsinu prokaza (dva monitora)

tako da u phptoshopu mogu realno da koristim samo manje od polovine table.

i jos ako je monitor 4:3 pa tako dva puta znaci i format table je narusen... jer je ona 4:3 kao jedan monitor a ja imam dva...

drugim recima dal tabla moze da se ogranici da radi samo na jednom ekranu a da pritom dual screen ostane nenarusen.?

Živeli

Pogledaj to sve u drajverima od table trebalo bi da bude tih opcija. I ja trenutno gledam kako najbolje da iskoristim tablu za rad sa dva monitora, ne treba mi ceo span ali bi mi trebalo mozda dovoljno da mogu da uhvatim alatke na drugom monitoru.

Ti mozes da mapiras odredjenu porciju table da ti sluzi za odredjen deo monitora (jedan ili dva), bar na intuosu moze.

Pazario sam Graphire4 Classic XL A5. To mi je prva tabla u zivotu i kakvi god da su komentari meni je za crtanje mnogo bolja od misa :D . Nema probla sa dva a ni vise monitora, cak moze da se podesi u pixel-ima koliku povrsinu ekrana hoces da koristis(npr. ako imas dva monitora koji rade u rezoluciji 1280x1024 mozes da kazes da koristi 1900x1024 i dohvatis alate na drugom monitoru).Sve dugmice sto na olovci sto na tabli mozes sam da definises sta ce koji da radi. I jos jedan momenat, ako imate nekog u rusiji zamolite ga da vam tamo kupi tablu(prosao sam jeftinije za 50eu).

Ja hocu da kupim sto vecu tablu da bih mogao da crtam iz ramena. Navikao sam da crtam u shirokim potezima sa olovkom i ugljem. Sada imam neku malu wacom volito tablu i smorim se ko zmaj posto odziv na monitoru nije adekvatan, imam osecaj kao da crtam u vakooomu.hudno.

Najverovatnije cu da uzmem neku ogromnu tablu, ja sam industrijski dizajner i sve sto mi je potrebno je da skiciram u shopu do j***.

BTW. probao sam Alias Sketch Book Pro, super program za skiciranje chak i sa ovom malom tablom. Probajte ga!

Pozdraw!

Ma da hteo sam da pitam koju tablu da uzmem da bih imao pomeraj na 19" monitoru isto kao i na tabli. Dakle koliko pomerim olovku na tabli toliko da se pomera na monitoru.