Jump to content

Jeftin monitor za posao

Recommended Posts

Jel ima negde kod nas da se kupi dell 2209WA ?

Takodje me zanima da li je ok. cena od 60E za samsung 970p,cetiri godine star ,navodno u dobrom stanju?

I jos jedno pitanje ( u stvari dva) : sta je trenutni best buy od monitora kod nas i da li ima nekih narodskih TN panela a da mogu da solidno vrse posao za obradu fotografija i da ne prelaze 20.000 din?

• 1 month later...
  • Replies 313
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

• 4 weeks later...

Novi igrač uskoro na sceni ASUS PA246Q dolazi sa P-IPS panelom ugrađenim u mnogo jače monitore NEC PA241W, NEC PA241W-SV, NEC SpectraView 241, LaCie 324i, 8ms, 16:10 odnos, razvijaju ga još od maja 2010, prikazan na CESu i još uvek nema zvanične najave kada će se pojaviti. Feature-ovan je u novom ASUSWorld-u za januar/februar 2011 ali opet bez cene

http://www.pcmonitors.org/news/asus-pa246q...or-pro-art-work

Evo linka sa kratkim tekstom i YouTube videom

I dalje ne kapiram komentare o estetskim karakteristikama monitora za rad. Ajde ergonomija i to, ali "ružan"? :lol: Moj HP LP2475w je sav "kockast" i neugledan, ali, iskreno, kad ga upalim i radim, ne vidim ništa osim samog panela, i mislim da tako i treba da bude.

Kao prvo, ono je bila zayebancija ;)

Kao drugo, ja imam potrebu da mi stvari iz svakodnevnog okruzenja budu lepe i prijatne za oko. Naravno da je bitniji kvalitet, ali zar je bilo toliko tesko napraviti ga da lepo i izgleda :)

Btw, tvoj HP je ipak lepotan u odnosu na ovog... pa pogledaj mu samo postolje :lol:

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pozdrav svima! U fazi sam kupovine novog monitora (moj stari 19 Compaq crt je na izdisaju, sluzio je za mnoge dizajn poslove, a sada ce preci na policu kao sekundarni).

Dok sam se ja dvoumio - dell 2209WA je kod nas nestao sa trzista, a taj mi je po ceni i kvalitetu cini mi se sasvim odgovarao.

Imate li neku ideju o nekom slicnom koji se nalazi na trzistu kod nas, sa IPS ili eventualno PVA panelom, a izmedju 250-400E?

Ne znam da li da čekam Asus, možda ću ipak krenuti put Dell-a jer su mi se otvorili neki budžeti.

Nova dvojba je

U2711 viša rezolucija ali 16:9, precizniji pixeli ali sitnije za čitanje

U2410 16:10, praznik za oči, ali manja rezolucija, ušteda oko 200€, ali kada već sada radim kvantni skok da li skočiti samo 2 inča.

Nova dvojba je

U2711 viša rezolucija ali 16:9, precizniji pixeli ali sitnije za čitanje

U2410 16:10, praznik za oči, ali manja rezolucija, ušteda oko 200€, ali kada već sada radim kvantni skok da li skočiti samo 2 inča.

Iskreno, mislim da je U2410 realno prava mera i izbor, mada mi ljudi smo po prirodi megalomani, pa ako cena nije problem svi bi rado uzeli veci :)

Na 2560x1440 nije problem sto je 16:9, posto je 1440 sasvim dovoljna visina. Meni je ta rezolucija na 27" malo presitna, ali to je verovatno vec stvar navike.

• 2 weeks later...
Procitaj malo ovu temu i jos neke slicne, da ne ponavljamo istu stvar vise puta.

Pogledaj HP zr22w, S-IPS panel, cena oko 280e, ili dodaj jos malko za zr24w.

HP je svakako u opciji. Nema hdmi, ali ok. Za sada mi ne treba :] A da li je neko imao posla sa F2380M? Po specifikacijama, cini se kao veoma solidan monitor za te novce (cca 260E) Odziv mu nije neki, ali zamene to nije presudno. Ugao vidljivosti i koliko-toliko kvalitetan ferlauf je ono sto mi treba.

• 2 weeks later...