Jump to content

Zlatanove Animacije

zlatantoon
 Share

Recommended Posts

• Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@SekulicN, :)

..bas sada kada dobro pogledam, je bre, imas pravo! :D

Pogledao sam sada u Graph Editor, i kako vidim, ja sam Controler za Oci ko budala iz Linear modus u Spline Tangents stavio.

Zaboravio sam da taj Controler deselektiram kada sam iz Linear u Spline modus prebazio. :wacko: :blush:

Hvala!!! :)

@MAESTRAL, :)

Hvala!!! :)

• 1 month later...

dobro izgleda!

nedostaje malo overlapa u gornjem delu kicme i u glavi, glava ide prilicno kruto gore-dole...

i ne vidim iz ovog ugla ali cini mi se kao da su noge malo razmaknutije pri koracanju... razmaknute na stranu, ne ispred/iza.. ali opet, ne vidim dobro pa mozda gresim...

samo napred!!

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Prvo sam pomislio da nas zezas (kacenjem odlicne animacije, pa kao sad bi mi trebali da nadjemo nesto) ali sam ipak primetio par detalja koji su mi zasmetali. I u poslednjoj ali i u onoj proslogodisnjoj ,)

U oba slucaja, posle gledanja sam imao neki cudan utisak da sam nesto propustio.. i to me teralo da pogledam ponovo. Gledaoci obicno nemaju tu privilegiju da pauziraju ili "premotavaju" ono sto gledaju, pa ako nisi hteo da stvoris takav utisak... zbunjivanje gledalaca i nije neki sport ,) Pri tom, u oba slucaja su bas sitni detalji u pitanju.

Recimo u prvom... kada lik ostavlja karticu. Ostavljanje kartice je potpuno bez akcenta ili bilo kakve propratne radnje, pa onda i nije bas uocljivo. ("Sta bi? A, gde mu je sad ona kartica?")

Recimo u drugom... kada lik zabacuje glavu unazad, u prilasku levoj ivici kadra. Opet nesto sa ocima nije u redu (to kao da postaje neko pravilo?) jer smer glave i pogleda nije bas ujednaceni ili mozda samo nije dovedeno do potrebnog ekstrema. Ovaj put me je podsetilo na Pajtonovce

Pozdrav!

@MAESTRAL, :)

Hvala ti mnogo za kritiku!

To sto se tice ociju....imas pravo, ali ja volim da oci animiram "free" posto u normalnom zivotu oci nikako nisu potpuno u jednom istom pravcu, zato malo izgleda komicno. :D

Hvala!!

@toshe-sku, :)

Uradicu, ali hocu prvo da zavrsim jednom te lekcije od Jason Ryan, ima vec dve godine od kada sam uplatio, i te lekcije mi se vucu po Laptopu, zato hocu da ich zavrsim nekako, da znam da ih nisam bar dzabe platio.

Hvala!!

Evo opet nesto novo, komentari, kritike su jako potrebne!!

Hvala!!

http://vimeo.com/18795833

Pozdrav!

• 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

kao da fale faze i to najviše - u ciklusu hoda u krajnjoj levoj i desnoj pozi, a kod plesa kad diže ruku i spušta trebalo bi isto vjerojatno dodati koju fazu ispred i iza oba extremna keya. Trebalo bi tu i tamo još vjerojatno pokoju fazu, ali ovo što sam nabrojao najviše upada u oči. Ajd okači neki tutorijal kako si kombinirao PAP i Animate, baš interesantno izgleda

• 3 weeks later...
  • 4 weeks later...