Jump to content

Noiseware professional

Tarik
 Share

Recommended Posts

Pozdrav,

Moze li neko reci ko koristi ovaj softver i ko ima iskustva sa obradom fotografije neke postavke za 'normalne' svjetlosne uvjete. Koje parametere podesiti za recimo stock fotografiju, posto tamo znaju vracati slike zbog noise, mada, nekada sa istim postavkama, dobijem razlog kao da je previse koristen noise removal.

Thanks

join the club :)

ja ne koristim taj, vec neat image, ali problematika je ista, i uglavnom sve zavisi od konkretne fotografije, kao i o tome kako "dishu" revieweri na pojedinim sajtovima..

na SS su ranije (dok sam bio tamo) generalno bili alergicni na noise, a na "overfiltered" skoro ni malo

kod istock-a je drugacija pesma, tamo primete noise (po mom iskustvu) kada fotka ima velike shumovite povrshine.. i tada traze da skines..

a s druge strane kada fotka ima dosta detalja, sklanjanje shuma proizvodi da ti odbiju kao "overfiltered".. pa se onda dovijas kako znas i umes :)

najbolja preporuka je snimati sve na iso100 i u milimetar pravilno eksponirati, zbog kasnije obrade (zato shto cim podignes levele skace i shum)..

meni je vecina fotki na istocku bez skidanja shuma..

ja ne koristim taj, vec neat image, ali problematika je ista, i uglavnom sve zavisi od konkretne fotografije, kao i o tome kako "dishu" revieweri na pojedinim sajtovima..

Budi tak dobar pa mi malo razjasni taj Neat Image jer ga imam i ja već dosta dugo i koristim ga povremeno. Ne idem na istock. Kad primijetom šum maknem ga sa njime uglavnom sa default postavkama. Ne kužim se u njega a svaki put mi traži da ga preuzmem u profi verziji ili sl. tako da ne znam da li je free ili tako nešto. Nije krekiran jer sam ga pokupio na web-u i tako ga korstim. Pozdrav

pa... nije free.. placa se..

u placenoj verziji mozes da skidas shum na 16 bita fajlovima sa 16 bitnim izlazom, shto za high quality znachi ponekad uspeh ili propast. znaci nista jpg nego lepo tiffovi i sl, ulaz izlaz, sve u 16 bita.

shto se tice default podesavanja, jako cesto radi dobro, naravno najbolje je da izaberesh sam povrshinu na kojoj ces da semplujes shum.

sve druge dzidza bidze mozes da koristis da fine-tuneujes izlaz ako nisi srecan.. a obicno jesi. bar ja jesam. I revieweri jesu.

na SS su ranije (dok sam bio tamo) generalno bili alergicni na noise, a na "overfiltered" skoro ni malo

kod istock-a je drugacija pesma, tamo primete noise (po mom iskustvu) kada fotka ima velike shumovite povrshine.. i tada traze da skines..

a s druge strane kada fotka ima dosta detalja, sklanjanje shuma proizvodi da ti odbiju kao "overfiltered".. pa se onda dovijas kako znas i umes :)

najbolja preporuka je snimati sve na iso100 i u milimetar pravilno eksponirati, zbog kasnije obrade (zato shto cim podignes levele skace i shum)..

meni je vecina fotki na istocku bez skidanja shuma..

hvala na odgovoru