Jump to content
Sign in to follow this  
dizajning

moj logo - vas komentar

Recommended Posts

...krenem da pravim logo u jednom pravcu, samo nakon 1h ja se vec prabacio u drugi kolosek...

dok sam shvatio da idem u kontra smeru, izletoh sa puta :blink:...uglavnom sto vise verzija napravim teze mi je da odlucim...pa da ne prelazno resenje bude i konacno :) ... da cujem sta imate da kazete???

dizajningij7.th.jpgthpix.gif

naravno, unazad zahvalan... :P

p.s. malo sale nije na odmet u ovo doba noci...!

:)

treba biti majstor pa napisati sad neki pametan odgovor...

aj da probam ukratko

-ne zelis da ti ovo bude logo

-

-

-

-prakticno ovo i nije logo, jer ne zadovoljava osnovne standarde koje jedan normalan logo mora da zadovolji

-jel si siguran da bas hoces da ti tu pise "dizajning" ?

ako si nov u ovim vodama, trebalo bi pre nego sto krenes da pravis novi logo makar malo pogledas

sta je ustvari logo, sta on treba da predstavlja i koje standarde on treba da ispostuje

paralelno sa tim, pogledaj kako to rade profesionalci na faveup.com i logopond.com.

puno srece u daljem radu.

@kodi

hvala na iskrenom odgovoru...i ne zelim da mi to bude logo, nego sam hteo da skrenem sa koloseka da idem u drugom smeru...

nemam vremena ovih dana, ali izbacicu jos neka resenja, pa ce biti neka konacna varijanta...

p.s. voleo bih uz vasu pomoc da napravim lep i savremen logo...aj pozdrav, treba i spavati malo... :)

Probaj da se poigras malo sa tipografijom, promeni font, i ako si vec isao na to da ti se slova preklapaju, onda nadji neki pogodan font(ili neki self-made) sa kojim bi mogao da npr. zamenis dva slova jednim, tacnije, da ti se neka slova preklapaju u potpunosti, ovako delimicno je dosta nepregledno... Sve u svemu, poigraj se malo sa tipografijom, i idi sa nekom drugom bojom, jer je sam koncept tako smisljen, da covek prvo mora malo da se zagleda da vidi sta pise, a da ga pri tome ometa i ova zelena boja... Tipografija i boja, od toga bi ja krenuo. Pozz

Imaš nekoliko problema:

1. ozbiljno narušena čitljivost

2. ova tanka linija će biti problem kada se logo smanji

3. generalno, logo izgleda nedovršeno. Ovde si hteo da se poigraš tipografijom, ali ovo je daleko od igre, samo si ih malo ispomerao. Pri tom si narušio čitljivost a nisi prikazao ni jedan valjan razlog zašto si to uradio. Mislim, ako se odlučuješ da poigraš elementima onda to mora imati nekog smisla. Pogotovo ako je čitljivost narušena. Tu moraš imati debelo opravdanje. Obično u vidu dobre ideje. Međutim, ovde ja ideju ne mogu ni da naslutim. Zašto si baš ovako rasporedio slova? Šta si hteo da postigneš ovim njihovim spajanjem. Zašto su "tek spojena", zašto se ne preklapaju više, recimo, i sl.

4. Zašto si koristio 2 zelene? Hoćeš li koristiti gornju ili donju nijansu?

Sve u svemu dosta dorade ovde treba. Pre svega na ideji a posle toga i na realizaciji.

Pozdrav.

Obucar ima suplje cipele!

Sebi ces uvek napraviti stvar sa kojom nesec biti zadovoljan. Previse samokritike udaljava od "udarca na prvu loptu", a nekada je to to!

moj savet: daj kolegama da ti urade logo. Tako to ide.

Nekako je NEizbalansiran, haotičan... ova tačka između I i N baš ne leži. Slova izgledaju kao da se svađaju, pod hitno uradi nesto dok nije izbila tuča ;)

jel moze jos neki komentar na logo iznad... i na ovaj novi...

hvala, svaki komentar je znacajan...samo sto ja nemam bas puno vremena zbog drugog posla pa nisam aktivan toliko...pozz :mellow:

Prvi - da ponovim da je tipografija jako losa

Drugi - takodje je tipografija jako losa brrrrrrrrrr... :mellow: a i ne shvatam cemu ove sestice i devetke na mestu slova. Mozda bi negde i bio fazon, ali ovde im definitivno nije mesto

Treci - izgleda kao logo za MTS za onaj novi broj 066. A i dalje ne razumem zasto si svuda "gurao" ove 6666 i 9999