Jump to content

deca

Share

Recommended Posts

jako lijepe fotke - krasna serija, iako posjeduju kao sto gore neko rece neke tehnicke anomalije, po meni ne umanjuju trenutke koji su ovdje uhvaceni. Cesto puta 'savrsenost', cistoca i ispeglanost ne daju nista vise od fotke osim gore navedenog. Pomalo ili malo vise gubi se, kao i u zivotu, sam sadrzaj fotke odnosno fotografija postaje sama sebi svrha.

слажем се с павлем - имаш око да ухватиш интересантан детаљ, али би кадрирање и техничка изведба

могли да буду бољи...

број 3 је мој фаворит!

супер серија, честитам!

qq, nidzon zar stvarno mislis da bi fotografija vise pricala da je tehnicki savrsena? Nije da se pravdam, al uzivam u ovim tehnickim nesavrsenostima (posledica stoka), volim da dzandzi - pa nasviram kontrast, i juhu. Ima jedan deda koji je poznat po tome da voli da slika ljude, i on kaze da ga je ova slika najvise proslavila, a da nema ni jedan jedini ostar detalj na njoj.

Za kadriranje se skroz slazem. Radim na tome, a trckava deca su najteza vezba sto postoji. Hvala ljudici na komentarima

Nesavrsenost sama po sebi tesko moze da mi se svidi, isto tako ne volim tehnicku perfekciju bez price. Ako je motiv sjajan i dobro uhvacen, onda nesavrsenost i moze da se zanemari, ali retko da bude izrazajno sredstvo. Razlikujem omasen od soft fokusa. Ne postavljam apsolutna merila, samo objasnjavam svoja.

Nidzon nemoj da fantaziras previse :D

@prebranac fotke su super, odlicno uhvaceni momenti 3-ca bi bila boom na IS ili na bilo kom drugom stock-u, nemoj da mi zameris ali malo sam nategao zeljenu cisto zbog lisca da ima veceg kontrasta(original mi se isto mnogo svidja) ovo sto sam uradio je cisto 'leba preko pogace da ne kazem nesto gore...

12wh8.jpg

w500.png

Nidzon, skroz se slazem s tvojim stavom o nesavrsenosti, i cenim tvoje znanje o fokusu (bez ironije), samo ne mogu to da primetim ovde, pa mi molim te daj primer gde mislis da bi fotka vise pricala da je pogodjen fokus. Stvarno mi takvi komentari mnogo znace da bi naucila nesto. Opet, ponavljam nema ironije.

Nidzon, skroz se slazem s tvojim stavom o nesavrsenosti, i cenim tvoje znanje o fokusu (bez ironije), samo ne mogu to da primetim ovde, pa mi molim te daj primer gde mislis da bi fotka vise pricala da je pogodjen fokus. Stvarno mi takvi komentari mnogo znace da bi naucila nesto. Opet, ponavljam nema ironije.

Ma i nije bog zna koliko znanje. Elem, soft fokus mozes da dobijes upotrebom objektiva "mekocrtaca" (u ovom trenutku mogu da se setim par nikkor modela od pre desetak godina), stap-i-kanap kombinacije sa obicnom najlon carapom nategnutom preko objektiva, upotrebom difuznog svetla (sto je i najteze da objasnim, nisam ni sam siguran da bih znao). Odlikuje ga svojevrsna aura koja se stvara oko objekta, mekoca ivica. Omasaj fokusa je ravnomernije rasporedjen, ne nosi mi nikakav kvalitet. Najbolji primer osma. Da pojasnim i onu moju formulaciju da bi fotka vise pricala; mozda nije najsrecnije receno, mislio sam da bi vise dosle do izrazaja da nema tih manjkavosti.

Produbljivanjem rasprave doveo bih dotle da stvaram utisak da mi preovladava negativan stav prema seriji, sto nije tacno. Ako imas jos nesto da mi kazes, pitas, mozemo i preko PP, da ti ne bih zagadjivao temu :)

Ima tu jako lepih stvari. MOzda bih izdvojio 1,3,5 i 13. Prva mi cak ima najlepsu pricu ali je kadar mogao biti malo bolji. Neke bih takodje izbacio i mislim da bi manja i ujednacenija serija imala jos vise efekta. U svakom slucaju, nekoliko odlicnih fotki koje prikazuju ono sto je najlepse u decijoj fotografiji - emociju.