Jump to content

Novi Animal Planet Logo

Creative
 Share

Recommended Posts

Ne znam da li se o ovome već raspravljalo. Ako jeste, sorry... ako nije, zelim da čujem vaše komentare. Ja sam stvarno zbunjen... :blink:

animal-planet-logo.jpg

Inače, da dodam, logo na TV-u izgleda još gore, jer je ova zelena još mnogo svetlija i totalno se stapa sa prirodom koja preovladjuje na Animal Planet-u. Pa se jedva i vidi... možda je i bolje tako :D

Obozavam igru slovima, jer cesto kreirajuci billboard plakat dolazim u situaciju da prevelik broj reci ili slova moram da zbijem.

Da u jednom delicu sekunde gledaocu posaljem nekoliko reci. Ovo je fantastican prikaz toga i ako je pitanje da li mi se svidja ili ne, moram reci da je rec o savrsenstvu jednostavnosti modernizacije jednog Logo-a. Svaka cast autoru.

Grafički dizajn je galerijski potforum - vaši lični ili profesionalni grafički radovi; plakati, brošure, vizuelni identiteti, bilbordi...

Ovakve stvari idu u Massive issue.

Inače, ne bih baš bio toliko zgrožen a svakako ni oduševljen. Samo kao primer - vrlo su neprijatni odnosi masa između pojedinih slova u reči Animal (npr. N i I kao i A i L).

Grafički dizajn je galerijski potforum - vaši lični ili profesionalni grafički radovi; plakati, brošure, vizuelni identiteti, bilbordi...

Ovakve stvari idu u Massive issue.

Inače, ne bih baš bio toliko zgrožen a svakako ni oduševljen. Samo kao primer - vrlo su neprijatni odnosi masa između pojedinih slova u reči Animal (npr. N i I kao i A i L).

l

Mislis da je to u ovom slucaju lose?

Video i zbunio se! :(

Baš sam negativno reagovao kada sam to ugledao u uglu ekrana.

Pomislio sam da se radi o nekoj drugoj televiziji.

Po meni je to srozavanje kvaliteta. Loše.

ZAŠTO JE LOŠE:

Animal Planet sam doživljavao kao National Geographic. Kao ozbiljnu naučnu instituciju, a nakon ovog mi postaju nalik nekoj televiziji koja prikazuje kućne video snimke.

Uvek pomislim - u ala im je neko zamazo oči i prodo im "genijalno" rešenje.

MOGUĆI RAZLOG:

Jedan razlog za promenu koji mogu da predpostavim (a maksimalno sam se trudio da ih razumem) je da im je neko "objasnio" da slon ne može da predstavlja sve životinje - da mora da bude univerzalniji. Oslobođen ilustracija. Eto - verujem da im je to bio glavni razlog.

A to ne mislim da je neki razlog. Bar ne dovoljan da menjaju tako poznat znak.

Bezveze. Njesra.

Čitljivost je katastrofalna. Apsloutno je nejasno šta predstavlja logo. Takođe je potpuno nejasno zašto su se baš odlučili za ovakvo rešenje tj. ovakvu igru slova. Zbog ozbiljno narušene čitljivosti ovo rešenje mora imati debelo opravdanje, a opravdanje ja ne vidim...

Sve izgleda kao da je neko seo i bez reda nabacao slova, ali negde na pola puta stao, jer je ono PLANET nepromenjeno. Očaj živi...

Pozdrav.

Da jer ne vidim opravdanje za tako nešto.

Komentarisao sam vizuelu pojavu logotipa kao prepoznatljivu i stojim iza toga.

Posto je logo konstruisan kao zagonetka sa ciljem da privuce razne reakcije, kako bi promovisao novu programsku semu, otvorena je sloboda igranja sa slovima koja predpostavljam simbolizuju raznovrsnost na planeti Zemlji (razlicite zivotinje u jednom divnom skladu koji sam vec hvalio). Samo slovo M koje je naopacke mnogima smeta i neuklapa se u celinu (ne vidi se dobro na TV-u), a to je covek, MAN!!! MAN koji nikako nije u skladu, a opet je deo nje. Kojem sigrno (zbog svojih "zasluga" i nece biti posvecena preterana paznja).

Mozda je ovo ipak bila tema za forum advertising, ali logo ocenjujem kao uvertiru kampanje koja tek sledi i treba da objasni znacenje logo-a i samim tim graficko resenje je izvrsno.

Ako gresim u ovom tumacenju, popio sam par casa dobrog crnog vina

pa inspiracija preteruje. Oprostite :(

@ babler

zanima me jel' ovo što si izneo tvoje lično tumačenje ili si negde pročitao?

Ono što meni ovde vrlo smeta (pa i u tvom objašnjenju) je:

- ovakvo deformisanje slova. Ako su hteli da asociraju raznovrsnost to je moglo da se postigne na nekoliko mnogo boljih načina ali sigurno:

1. menjanjem bolje, tj. uključivanjem više boja - doprinelo bi živosti logoa i izbegli bi vrlo neprimerenu asocijaciju na biljke (s obzirom da je ovaj logo u potpunosti ZELEN). Uzeti zelenu boju da predstavlja životinje koje toliko obiluju najraličitijim i najlepšim bojama je potpuno promašena tema. Barem ja mislim. Korisćenje više boja bi bila prava stvar i za prepoznatljivost koju si ti pomenuo.

2. menjanjem pisama - itetako bi doprineli asocijaciji o raznovrsnosti. Pri tom ne mislim da svako slovo bude u nekom drugom pismu, ali samo promenom pisma za 2 slova, recimo, itekako bi postigli jasnu asocijaciju.

3. korišćenje verzala, kurenta, kurziva... bi takođe asociralo na raznovrsnost.

Deformacija je najgora stvar kojuj su mogli da pribegnu a, mene lično, deformisana slova vrlo asociraju na deformitete, tj. bolest, što je potpuno suprotno od mog doživljaja prirode i životinjskog sveta.

- sem toga, ovaj logo mi je oličenje nesklada a ne sklada. Ne znam, ali ja ovde sklad ne vidim čak ni kad se naprežem da ga vidim...

Što se asocijacije na MAN tiče, M pokriva AN, to je istina, ali pokriva i deo L. Zato mi ta priča ne stoji sasvim. A vezano za to, ovo oboreno M liči kao da leži. Kada bi predstavljalo životinju, još bi moglo da prođe da asocira na spavanje, ali uz zelenu boju koja asocira na biljke, ono je na korak od toga da asocira na nešto oboreno, mrtvo. Mada ne obavezno, ali ima elemenata za asocijaciju.

I da... Molim te da ne shvatiš ovo kao bilo kakvo prozivanje, tvoj post me samo inspirisao da kažem šta mi sve smeta. A tvoje ideje nisu neosnovane. Samo kažem, ako to što pominješ jesu bile njihove ideje vodilje, realizacija, bar po meni, je debelo zaškripela. U mnogo čemu me podseća na logo za OI u Londonu 2012. Nekoliko finih ideja je utkano u taj logo na apsolutno katastrofalan način.

Iskren da budem, voleo bih da vidimo taj drugi deo kampanje pa da se pokaže kako nisam u pravu. Inače, bila bi šteta da izmena identiteta ostane na ovome.

Pozdrav.

Nije bitno kako to ko zove, ja sam pričao na šta me asocira ovakva intervencija na slovima.

A meni lično su ovakva promena širine i deformitet je ista stvar. Kada bi neko imao jednu nogu duplo deblju ili duplo tanju od druge, a pri tom to nije samo prolazno stanje već trajno, ja ne znam tačnije ime za to nego deformitet.

Pozdrav.

...

Ono što meni ovde vrlo smeta (pa i u tvom objašnjenju) je:

- ovakvo deformisanje slova.

...

Deformacija je najgora stvar kojuj su mogli da pribegnu a, mene lično, deformisana slova vrlo asociraju na deformitete, tj. bolest, što je potpuno suprotno od mog doživljaja prirode i životinjskog sveta.

Kao sto postujem licne asocijacije, postujem i terminologiju.

Ova slova nisu deformisana.

Deformacija je kvarenje oblika, unakazenje.

To se najcesce dogadja kad se slovo (cela rec, ponekad i ceo red) sabije ili razvuce samo po jednoj dimenziji, pa mu se tako izemene i proporcije.

Taj postupak ovde nije primenjen.

Na ovim slovima nije bilo nikakvh "intervencija".

Na sajtu za koji je nerva_traianus ostavio link se moze naci i pismo koje je korisceno - knockout.

Kao i mnoga druga, ono ima svoje suzene i prosirene varijante, do kojih se ne dolazi sabijanjem ili razvlacenjem.

Dobro, jel' to stvarno toliko bitno? <_<

Eto, nije bilo horizontalne deformacije već je to postignuto promenom reza. Svejedno, kada se u jednom logou koriste slova (makar i istog pisma), 4 visine, 3 debljine i 3 boje (3 nijanse u ovom slučaju) sve izgleda prešareno i prenatrpano. A 3 debljine asociraju, mene lično, na deformitet.

Nadam se da je sad jasnije...

• 2 months later...