Jump to content
Aneley

Sketch Session number 8

Recommended Posts

Nova, sveza tema za nove sveze radove.

Ovog puta je tema:

Superheroji!

Dakle, zadatak je da osmislite neke originalne superheroje, ako zelite mozete i neki background story da napravite, koje su im moci kako su nastali i slicno. A mozete samo da okacite ilustraticju i ne kazete nista. :D

Dakle sve su tehnike dozvoljene (osim cisto tradicionalnih da se chika CG sa TU podforuma ne bi ljutio :P )

Edit: Superheroji mogu biti ljudi, masine, mutanti whatever.

ala.jpg

ovo je ala, superheroj pri smirivanju dece..suparnik joj je baba roga, ali i ala moze da posluzi valjda :)

moci: jede malu decu :)

a zasto nije stupid superhero :)

ovako superheroj samo, nece biti toliko zanimljivo kao superheroj s glupim sposobnostima :)

Niko ti ne brani da pravis glupe superheroje. :D

yay prvi sam :D

radio sam sinoc do 3, pa jutros oko 2 sata i sada jos sat-dva :D

Superheroj koji niti je mnogo super, a diskutabilno koliko i heroj - Metalcoeur (Metalno Srce) :)

Cuvena zena policajac, strah i trepet kriminalaca, najbrza, najprecizija, i najlukavija, gubi srce u okrshaju sa silama mraka i bezumlja :) Srce joj zamenjuju metalnim, no iako su joj um i telo netaknuti, iako se sada ne umara i reaguje josh brze i bolje - svi misle da je prestala biti covek. Operisana od emocija, bez straha od smrti, bez brige za druge - ostaje joj samo instinkt policajca i zelja da se bori protiv zla dok god moze da se pokrene. Svi se sklanjaju od nje, u strahu od njene odavno cuvene brzine i snage, sad pojacane nemilosrdnoshcu i neljudskom pozrtvovanoshcu.... Spolja izgleda potpuno propala, jer o sebi ne vodi nikakvog rachuna. Bez prijatelja, bez ikog bliskog, bez ljubavi prema sebi, i cini se sasvim bez dushe, tumara ulicama i trazi prekrshioce zakona. Svakom zlikovcu protiv koga krene na kraju dodje glave - samo cesto uz brojne zrtve i krvave obrachune, i tako su sada od nje prestrasheni svi, kako loshi, tako i dobri momci :)

metalcoeur02ax7.jpg

^

Uh, neko je uznapredovao u crtanju onako bash , bash. :huh:

Fino razvijash stil, ima malo problemčića prvenstveno sa rukama pa i sa ramenima, ali napredak je neverovatan.

E sad, tema i ovaj crtež su mi nekako nategnuto povezani.

WOW! SUPERHEROJ! :)

Toliko sam se napalio na temu, da sam batalio pos'o (od kojeg zivim) i u jednom dahu (pod 'ebeno dobrim udarom inspiracije) izbacio iz glave (brzinske skice) SUPER HEROJA SVIH SUPER HEROJA - TITMAN (covek sisa) :D

Kad sam zavrshio crteze, skapirao sam da moram smisliti i prichu. Pricha koja sledi jeste plod trenutne inspiracije. Josh cu poraditi na detaljima. ;)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Ovo je prica o borbi dobra i zla.

Ovo je pricha o borbi dobra... u qrac, ovo sam vec napisao...

Dakle, ovo je pricha o zloj sudbi koja je zadesila dva brata (blizanci).

Jedan se zvao - LEV ASIS ET INA (prvorodjeni), a drugi DES NASIS ET INA. Potomci sajber-elit porodice ET INA. Rodjeni su 32. titsombra. 6969. godine na planeti BUBISUS 9.

Ubrzo, galaksoglasnici objavishe tuznu vest - OKRUTNI ROBOVLADAR --> 3P RQR ( tri per ku r) <-- oteo je mladjeg brata i pretvorio ga u kiborga. :(

DES NASIS ET INA postao je strah i trepet. Realizovao je svaku pakost smisljenu od strane monstruoznog robovladara --> 3P RQR-a <--

Sudba kleta, poigrala se sa bracom. Jedan drugom postadoshe mrski neprijatelji.

COVEK SISA - Super moci: usisava negativnu energiju (zlo, pakost, pohlepa...itd) koju emituju ogavni kriminalci (svi oblici zivota) i pretvara je u veoma, veoma, veoma toksicno-lepljivu smesu koju "shtrca" iz rupe na glavi. Technost-bljuzgotina trenutno paralishe mrskog, ogavnog i opet mrskog neprijatelja, a zatim ga lagano ubija (truje).

Pored toga, TITMAN je superglup i uvek pogreshno izgovara svoj poklic (slogan / uzvik / devizu / parolu...) koji glasi: "iSISAcu tvoju moc!" U nekim situacijama izgovara: "iSISAcu zlo ovog sveta!"

Uh... ovde se gasim. Treba smisliti dalje, ali 'ebi ga... Pos'o zove:(

Uskoro cu (valjda) okachiti crteze u boji i nastavak priche. Lepo mi je bilo :) ali moram da se vratim u realnost :(

covek-sisa-1.jpg

super-power.jpg

3P-RQR.jpg

buraz-covek-sisa.jpg

p.s.

Planiram da napravim strip od ovog. :D

NepisMen.jpg

Svako od nas ga je sreo, a možda i nije znao to...

NepisMan možda ne izgleda posebno, ali ima brojne super moći:

u apoteci može da upadne preko reda, u busu drpa žene i stoji tako da niko ne može da prođe,

u stanju je da bude na dve svadbe u isto vreme, pojede 5 kila pečenja, puca na muziku i maltretira fotografa.

super su vam heroji, NepisMan je vrh :D Odlicna mi je fora za Mr "Eye", bash je stripski, sa ovom naocharom :lol: :D :D

@ Chupawy - hvala za pohvalu :) Imao sam cini mi se ipak vise srece nego pameti, ispao je crtez mnogo bolji nego sto inace znam da crtam, bas mi je nekako krenulo kad sam seo da ga radim... a povezanost sa temom - pa na ideju sam doshao bash za ovu temu, e sad, mozda sam malo odlutao dok sam smishljao, ali mi se bash ideja dopala, pa nisam hteo menjati i vracati se nechem superherojichnijem :)

Volim strip! Volim superheroje!

Al' najvishe volim glupiheroje! :D

Evo josh jedan.

covek---otvarac-za-flase.jpg

----> COVEK - OTVARACH ZA FLASHE <-------

Alkoheroj, zastitnik svih alkoholichara ovog sveta.

Krizirate!?

Ispred vas, cakli se, puna flasha alkoholnog pica.

Nemate otvarach!?

Ne panicite!

Neko misli na vas!

Brze od brzine svetlosti, pred vasim ochima (PUF!) nalazi se COVEK - OTVARACH ZA FLASHE !!!

On je tu da:

- zaustavi vashe shtucanje

- drzi glavu dok povracate

- slusha vashe baljezganje

- izvlachi vashe polumrtvo telo iz kanala, zbunja, granja i drugih sra*a.

Super power: SUPER ALKOZADAH pomocu kojeg (na licu mesta) mrskog neprijatelja lishava zivota.

p.s.

Ima li neko predlog za englesku varijantu?

Malo je za'ebano za prevod COVEK-OTVARACH ZA FLASHE :(

p.s.

Ima li neko predlog za englesku varijantu?

Malo je za'ebano za prevod COVEK-OTVARACH ZA FLASHE :(

Možda da ga "poguraš" na Nemačko tržište kao Flaschenöffnermann ;)

^

HAHAHAHAHAHAHAHA

Mudro zborish. :) Shvabija ima kintu. Ima da se fura 10000000000000000 jura. ;)

Reshio sam da krenem u osvajanje Germanije ali morash da mi prevedesh COVEK SISA na nemachki. Pliiiz :)

'Ebeno mi se svidja HOMO-MAMMA (ako je pravilno). :D

Paz' kad rastura, kolje, drvi, ubija, razara, rastache, roksuje, truje, dejstvuje, urnishe i nishta vishe.

Ima "gay prizvuk" shto ovom super heroju daje novu dimenziju i ulazi duboko, dublje, najdublje u srz samog lika tj SISA MAN-a da ne kazem COVEKA-SISE (a rekao sam).

SuperStaljin-e tenk ju za super hiro nejm :)

p.s.

E, 'ebi ga! Ako prihvatim ime HOMO-MAMMA onda moram da menjam logo. U qrac, bash mi se svidja ono TM. Ne vredi, ostaje TITMAN. Vizuelni identitet. Nema za'ebavanja!

^

Mojne da me zezash! :angry: ;)

Kako ne vidish? :blink:

TMTM.jpg

Ovo je skica. Treba josh da se kleshe.

Slova ce biti u razlichitim bojama - i sve je kristalno jasno. :)

Hteo sam reći da nisam video na prvi pogled. Jasno je meni šta si hteo, i biće bolje kad bude u boji, ali ovako nije baš jasno. Možda bi bilo dobro da ih većim kontrastom tonova razdvojiš.

Izvinite na smetnji, nastavite sa redovnim aktivnostima. Ako nađem vremena, će se pridružim. Koliko traje session?

Strujoslav Cvikanovic, radio je u privatnoj elektro-distribuciji zvanoj "Elektrocvik" d.o.o.

Prilikom organizovane akcije iskljuchenja elektrichne energije, u Donjim Petjincima, drmno ga je (bash zestoko) strujni udar. Zadobio je opekotine prvog, drugog, treceg i rikverc stepena. Glava mu je potpuno ugljenisana.

Tim vrhunskih VMA strucnjaka u sektoru estetske hirurgije predvodjeni gosn. Buzgom (auto limar iz Donje Shasije), nakon petodnevne operacije (rachunajuci vikend kad doktori nisu radili a pacijent mirovao u totalnoj anesteziji) uspeli su da ostvare elektro-implantaciju (chitaj: umesto glave - nabudzili sijalicu).

COVEK-SIJALICA.jpg

Super moci:

ELEKTROIMUNIZAM - u stanju je (opushteno) da jede "zivu struju". Golim rukama chupa kablove, gura prste u utichnice, urinira po trafo stanicama...

ULTRANEUSTRASHIVOST - potpuni izostanak straha. Jedino BULBMAN ne bezi iz avlije kad domacin (urla) i trchi ka njemu (sa sekirom u ruci). Zato predvodi svaku akciju cvikanja elektrichne energije.

Omiljena zabava:

Dok se tushira, s vremena na vreme, ubaci fen u kadu. Na taj nachin brzo zagreje vodu.

Mrzzzzi 'ladnu vodu.

p.s.

Opshte je poznato da ovaj deo foruma (digitalna umetnost) ima rejting kao "Operacija trijumf" :(

Nigde zive dushe. Dolazi li neko na ovu temu? Bash steta. :( Zadatak je bash zanimljiv, inspirativan, superishka... Ja sam se bash napalio. Sigurno ste primetili. ;)

Od ovog trenutka necu (vishe) kachiti superglupiheroje, jer se tema pretvorila u galeriju mojih radova. Neko ce skapirati da sam neki navalentni, uobrazeni dundjer.:(

'AJMO LJUDI! KOJI VAM JE QRAC!? :blink:

BACITE NEKE 'EBENE CRTEZE. JESMO LI NEKI (USR*NI) UMETNICI ILI NISMO? CRTA LI NEKO NESHTO NA OVOJ DIZAJN ZONI?

OLOVKE U RUKE I PICHITE. SHTETA JE DA PROPADNE SUPER ZADATAK :(

Ne, ne... nemoj da prestanes. I ako samo ti kacis, tema je dovoljno zanimljiva, ide ti ovo ;)

I ostali radovi su super skroz, stvarno bi moglo ovo malo da se prosiri.

^

tema je fantastichna, ali ja jednostavno nemam nikakvu ideju. tabula rasa. :blink:

VrooOmer-u, nadam se da ti ovo nije poslednji rad na ovoj temi - tebi ovo zaista super ide. ;)

zz