Jump to content

[PROBLEM]

DedEnd
 Share

Recommended Posts

Pozdrav ljudi!!!

Problem je kao sto sam u nazivu rekao motion blur partikla sa vray-om. Kada istu scenu renderujem u scanline-u motion blur postoji , dok sa vray-om to nije slucaj. Sta da radim?

scanline

http://i219.photobucket.com/albums/cc264/j...to/scanline.jpg

vray

http://i219.photobucket.com/albums/cc264/jomlito/vrayyy.jpg

Ja sam probao sa vray object properties , povecavao sam index do +100.......ali nista se ne desava.

U cemu je fora?

Hvala..!!

Pa ne znam kolko vr podrzava rad sa partiklima,do skoro je i MR imao problema da ih izrenderuje kako treba.

U sustini scanline renderi najbrze i najkvalitetnije renderuju partikle ( osim ako nije instancirana geometrija pa treba da se igras sa sejderima radi nekog efekta ).

Hardverski znaci da ti graficka karta renderuje sto je i najbrze,sad nemam pojma do koje mere max to podrzava,al trebalo bi da bude jako brz render sa ok motion blurom,sto posle u kompozitingu samo stavis jedno na drugo.

Jedna rec... Ekspozicija...

Moras Vray kameru da koristis i samo da namestis ekspoziciju, ako nisi upucen sta je sta(pogledaj na google)

Blur particles as mesh se koristi samo kod zakrivljenih objekata kao npr. tockova ili nekih krivih posto daju smooth trail dok obican blur samo kod objekata koji se krecu pravolinijski.

Ostala podesavanja sto vidis kao sto su durration i rest of the stuff su tu samo ako ne koristis ekspoziciju na samoj kameri tako da nemoj ta sekcija da te buni, subdivs & rest(od toga zavisi kvalitet samog trail-a) nemoj da preteras zato sto ti se svaku put kvadrira znaci ako je 2 def. 3 je ustvari 2^2 pa je 4 ustvari 4^4(16 puta vise od pocetne cifre)...

Jedna rec... Ekspozicija...

Moras Vray kameru da koristis i samo da namestis ekspoziciju, ako nisi upucen sta je sta(pogledaj na google)

Blur particles as mesh se koristi samo kod zakrivljenih objekata kao npr. tockova ili nekih krivih posto daju smooth trail dok obican blur samo kod objekata koji se krecu pravolinijski.

Ostala podesavanja sto vidis kao sto su durration i rest of the stuff su tu samo ako ne koristis ekspoziciju na samoj kameri tako da nemoj ta sekcija da te buni, subdivs & rest(od toga zavisi kvalitet samog trail-a) nemoj da preteras zato sto ti se svaku put kvadrira znaci ako je 2 def. 3 je ustvari 2^2 pa je 4 ustvari 4^4(16 puta vise od pocetne cifre)...

Ok hvala...resenje verovatno lezi u ovom tvom postu , ali ja i dalje ne uspevam. Vray kameru retko koristim , samo u ovakvim slucajevima...ali sa njom mi izbacuje gresku, koje ne znam kako da se otarasim

http://s219.photobucket.com/albums/cc264/j...enShot001-1.jpg

@Bobi

Bobi radi ovako...Mada bluruje mi nekako cudno , ne samo duz putanje partikla , vec na sve moguce strane. Verovatno treba jos nesto da se podesi , ali ja stvarno nemam iskustva sa post efektima. Od svih ponudjenih resenja jedino tvoje sam uspeo da sprovedem u delo :)...a verovatno moze i drugacije. Hvala

@DamjanMX

Hehehee nije bre glupo , bar kad sam ja u pitanju!!!Samnom je sve moguce , pa i to:)poz

Inace ja zapravo pokusavam da napravim neku fontanu , vec sam izmodelovao..jos samo voda fali.

Na kraju cu sve ovo verovatno odraditi u scanline-u , samo zbog vode.

http://s219.photobucket.com/albums/cc264/j...ntana320240.jpg

Rendaj fontanu i partikle zasebno ( fontanu sa VR,a partikle sa scanline ) i spoj u AE,Fusion-u,Nuke-u .... tamo mozes i motion blur da dodas na partikle,mada to sto tebi treba neces dobiti partiklima bas realno ali je ok za vezbu, mozda nekad kasnije uposlis fluide da ti ti zavrse realno posao ako te bude dovoljno zanimalo.

Slobodno ugasi blur particles as mesh stavi ekspoziciju npr. 1/30 tj. 30 i namesti sve ostale parametre kao sto su ISO i F-stop da ti scena bude korektno eksponirana cisto da ti dam neke reference za suncano vreme(vray sun) trebace ti normalna podesavanja oko f-stop 11, exp 125, iso 100. Ti stavi npr. f-stop 10, exp 30 iso 25, polako smanjuj/povecavaj vrednosti(osim expozicije) da dobijes korektno eksponiranu fotku. Obavezno na kameri stikliraj motion blur i stavi subdivs npr.8(nemam pojma kakav komp imas) a mozes i vise npr. 10.

U rollout-u vray camera u samom RS namestaj ostalo(nije potrebno da namestas duration bias etc.)

OK hvala svima na pomoci , dobio sam kao neku prihvatljivu sliku...ali kao sto LuckyBug rece, tesko da ovo sto meni treba moze sa partiklima da se odradi, a da izgleda iole realno. Bobi se verovatno nece sloziti sa ovom konstatacijom:) , ali ja definitivno nisam neki "ParticleMaster":)

E sad ja trenutno nabavljam:) NextLimit RealFlow 4.3.6...i hocu da pokusam sa fluidima.

Nemam predstavu kako to funkcionise, ali sad se informisem...evo nadjoh neki stari bazukin tutorial na http://www.elitesecurity.org/t110425-Real-Flow-ili-GluD

E sad mene zanima da li ja mogu na AMD Athlon 2500+ 1.83 Ghz , 768 Mb RAM , bilo sta da pokusavam sa ovim programom.

Znaci ne nameravam bilo sta da animiram , u pitanju je staticna slika.

Vidim da treba i neki plug-in da se skine za 3ds max 9 , ja to ne uspevam da nadjem...je l ima neko link???

Dajte jos neki savet , koliko je sve ovo ozbiljno i komplikovano? Je l ga lako savladati?

Ne trebaju mi neki perverzija efekti , znaci najobicnija voda..

Realno trebace ti vise rama za RF ( cak i jaci proc, videces kad krene da stuca ),mozda je za pocetnike bolji Glu ( ima cak i gnomonov dvd na tu temu ) ali nije ni RF posebno komplikovan.

Help od RF je pitak i samo ga treba procitati,eventualno pogledas Sculpting Fluids With Real Flow da shvatis workflow i to ti je to.

Neke advanced teme poput scriptinga u RF ces morati vise manje sam.

Glu je mozda malo manje intenzivan ,i dosta je lagan, ima vizuelno dobar help ( gif-ovi koji pokazuju sta koji parametar radi )

Partikli nisu bas najbolji za tecnosti jer nemaju medjusobne sudare,mozes da fejkujes ali to nije uvek najbolje resenje.

Ja baš planiram uskoro da odradim jedan tutorijal za fontanu sa partiklima, ali sad sam u gužvi pa ne znam kada će to biti realizovano.

Što se tiče Glu3D-a (i max-a).

Ništa vam više nije potrebno od ovog sajta: http://3daliens.com/glu3D/index.htm

Tamo u tutorial sekciji imate 20-tak video tutorijala. Pogedajte to i videćete svaku opciju u Glu3D-u. Nema šta nisu pokrili.

Ako se Joomlito ne ljuti pitao bih sledece pitanje, kako simulirati pad vode preko nekog mermernog staklenog zida?

Ne mora da tece, samo je za jedan frejm mada moze i da tece.

Drugim recima vise je to slivanje vode po kamenu ili staklo nego pad.

Da li bi mesh bilo kako mogao da odradi posao?

Znate po enterierima te fore sa "vodenim zidovima"?

^ Uradis ofset povrsine kamene sfere za koji milimetar i das joj materijal vode sa bump mapom.

Mozes probati i da das shell toj novoj povrsini, ali mislim da nema potrebe, a ako voda pravi jaku senku na kamenu ukljucis affect shadows.