Jump to content

[PROBLEM] Blinking AVI kao materijal u 3D MAX-u

D.J.OKilly
 Share

Recommended Posts

Situacija problema: Napravim kocku, dodelim joj materijal (standard>Diffuse Color Map>bitmap>*.avi - animacija). Znači na kocku će biti nalepljena animacija koja je u Loopu. Ta animacija traje/ponavlja se svakih 3 sekunde (90 frejmova).

Problem: Kada pustim da se renderuje cela scena, materijal na kocki blinkne na svakom 90. frejmu. tj nema materijala na kocki u svakom 90. frejmu, a na ostalim frejmovima animacija se vrti normalno. I tako koliko god da traje animacija svakih 90 frejmova pojavice se jedan kadar gde će kocka biti bez materijala. Jel zna neko zašto je to tako? Jel može to nekako da se sredi?

Thnx frwrd!!!

Ima max problema sa nekim kodecima, pogotovo ako su DV (25 fps), a vrtis ih na 30 fps.

Evo baš juče mi se desilo da imam avi na materijalu i jedno vreme je išao ok i onda je naprosto počeo da daje samo neke random boje i u viewportu i u renderu.

Problem sam rešio tako što sam uzeo taj avi i u premiereu ga exportovao kao seriju targa sličica koje sam posle kao sekvencu učitao u max.

Ima max problema sa nekim kodecima, pogotovo ako su DV (25 fps), a vrtis ih na 30 fps.

Evo baš juče mi se desilo da imam avi na materijalu i jedno vreme je išao ok i onda je naprosto počeo da daje samo neke random boje i u viewportu i u renderu.

Problem sam rešio tako što sam uzeo taj avi i u premiereu ga exportovao kao seriju targa sličica koje sam posle kao sekvencu učitao u max.

For Bobi: Da ali problem je što nemogu ja da koristim sekvencu slika kao materijal za objekat. BTW pokušao sam da napravim AVI za matrijal sa raznim kodecima i uvek sam išao na 30fps (u skladu sa animacijaom u MAXu) i uvak se pojavljiva isti problem. Neznam pokušaću sa nekom starijom verzijom MAXa sutra, možda pomogne.

For let4mi, pzoka: nije do avi-ja problem, prgledao sam frejm po frejm i svi su OK.

BTW2 da budem precizniji, meni treba animacija ENVIRONMENTA, konkretno zvazde u svemirskom okruženju koje SIJAJU. Ali bez obzira na to, problem je isti i na 3D objektima. Ne znam da li ste pokušali da izvedeta SITUACIJU PROBLEMA (koju sam naveo u prošlom pismu), da li se i vama dešava isto što i meni?

Kako ne mozes da koristis sekvencu slika kao diffuse za materijal? Jel ne mozes u smislu - ne smes ; ili ne mozes - ne daje mi program? :)

Izbaci taj avi lepo kao sekvencu i kada biras bitmapu za diffuse slot lepo izaberes prvu sliku (*_0000.*) i stikliras dole nize onaj chekbox kod sequence....mora da radi...

...a ako ni tako nece....napravi rucno *.ifl fajl....kreni od obicnog txt fajla koji treba u svakom sledecem redu da ima naziv sledece slike, tipa ovako:

slika_0000.jpg

slika_0001.jpg

slika_0002.jpg

.

.

.

itd do kraja......pa rename u .ifl pa taj ifl fajl ucitaj kao bitmapu .....

I jedno malo pitanje.....zasto pravis anim sa 30fps?

Izbaci taj avi lepo kao sekvencu i kada biras bitmapu za diffuse slot lepo izaberes prvu sliku (*_0000.*) i stikliras dole nize onaj chekbox kod sequence....mora da radi...

Uh hvala ti. Dugo nisam radio sa sekvencama pa sam zaboravio na taj jedan mali detalj. :blush: Ja sam pokušavao sa windows načinom selekcije, sa Shift :lol: . Nema veze u svakom slučaju hvala ti.

I jedno malo pitanje.....zasto pravis anim sa 30fps?

Pa zato što u MAXu pravim animaciju za DVD tj. HDTV 1920x1080...

Pa ja sam mislio da je, kada nešto praviš za DVD, standard (jedan od standarda je) 1920x1080 30fps i da je to nevezano za TV-region u kojem si (PAL ili NTSC), jer to puštaš na home-DVD player-u??? Hteo sam da postignem visok kvalitet animacije (rezolucija), da to može DOBRO da izgleda i na nekom kvalitetnijem TV-u (ili kompu).

A posle ako će to ići na neki domaći TV-kanal, napravi ću novi rend od 25fps.

Pitanje: ako sam vas good razumeo, ako pravim:

- DVD za NTSC onda ide 1920x1080 29.97fps

- DVD za PAL onda je 1920x1080 25fps

ili... je DVD sam za sebe (kako sam ja mislio)

Hvala vam za sve dosad, mnogo ste mi pomogli.