Jump to content
Sign in to follow this  
mr.sch

20. SketchCrawl & Srbija

Recommended Posts

20th World Wide SketchCrawl - субота, 25. октобар 2008

SCWSRB6.gif

До сада одржане Жврљкогмизе:

19. WWSC (субота, 21. јун 2008) Земун - SC forum LINK / ДЗ форум ЛИНК
18. WWSC (субота, 29. март 2008) Београд - SC forum LINK / ДЗ форум ЛИНК :: Фрајбург, Немачка - SC forum LINK
17. WWSC (субота, 19. јануар 2008) Смедерево - SC forum LINK / ДЗ форум ЛИНК
16. WWSC (недеља, 4. новембар 2007) Београд - SC forum LINK / ДЗ форум ЛИНК
15. WWSC (субота, 25. август 2007) Београд - SC forum LINK / ДЗ форум ЛИНК

... и помена вредни покушаји:

06. WWSC (недеља, 11. децембар 2005) - ДЗ форум ЛИНК
05. WWSC (недеља, 13. новембар 2005) - ДЗ форум ЛИНК

Званична ПРАВИЛА су преведена ОВДЕ

(као и све моје Жврљкогмизе на једном месту - ЛИНК)

П.С. Сви који би желели да буду благовремено подсећани на предстојећи ЖврцДан, нека ми се јаве са једном приватном поруком.
Они ретки који су одговорили на досадашње позиве су већ на листи. Остали више неће бити непотребно обавештавани. Хвала вам.

fiSCHOO1.jpg

... још тачно месец дана до акције. Надам се чуду, макар јубиларном 20-том ... остало је све на вама. Направите то чудо!

Временко каже 'вако: "Надајте се Сунцу,... али будите спремни за воду, крв, зној и сузе"

SCWRS.jpg

Ово је тренутно стање са претпоставкама и пријавама, ако има ОЗБИЉНО расположених,

нека ме цимну, па ћу освежити мапу... а препоручујем самоорганизовање, у случају да се

не нађе коловођа за Београд нпр. пошто ћу бити ван њега, који би одредио место/време.

П.С. Охрабрио би и оне стидљиве за бар један жврц са прозора, да поделе са нама овде.

LLN20SC.jpg

још само пет (5) дана до ове суботе зато, НАЦРТАЈТЕ се тад напољу и ЦРТАЈТЕ ма где били, да не буде било као на слици

П.С. Ко није још видео/ла, има времена од сутра до недеље - изложба мајстора Петричића :: Музеј примењене уметности

SCSCAGI.jpg

"6 до 8 ујутру, 11 до 17°C поподне, мали, суви и променљиви облаци ће заклонити Сунце!" - Онда ћемо цртати у хладу!

~ "Come and get it!"

Ко шири дефетизам, биће избоден оловкама, зато... пајсштапричате :) Има још места... Ниш? Сомбор? Краљево, Чачак?

П.С. Небитно за ову тему, нека остане забележено, да је ово био округли, (ш)естстотинити, илустровани пост на ДиЗони.

evo krenula je subota...i jedan nocni sketch posto dan je vec poceo, mada sunca jos nema nadaleko...cisto jedan sketch za pripremu za sutra...ovaj danas

zagrevanje....

ec1d3882.jpg

ja imam samo toliko snage da otkucam ovih par redova i vracam se u krevet.

elem, naprasno sam se razbolela i izashla ranije s posla i imam temperaturu i td. i td. da vas ne zamaram pojedinostima i bez obzira shto sam se mnogo radovala ovom danu necu moci nishta da nacrtam..

vishe srece u sledecem izvlachenju...

SmileySick.gif

ja se evo vratih upravo :) nema mnogo skica, bas sam usporen bio danas, no bice okacene cim ih ufotkam :)

moram sledeci put smisliti unapred sta zelim da crtam, mada mi je danas lutanje i zvrljanje bilo bash prijatno, ali se zato zavrshilo sa 5 ipo skica i jednom kafom :)

Ja sam se smrzo ko pich.

Prvo seo na hladan beton, pa kada sam primetio da samo ostrim olovku po papiru, krenuo da se setam. Onda sam dohatio prvo drvo istreso se na njemu stojeci i onda adios. Izgleda se nisam pripremio najbolje, ali sve u svemu bilo mi je interesantno.

Jos interesantnije je to sto sam bio na keju u bloku, a reci sam bio okrenut ledjima sve vreme.

Jesen jbmlga

32647000qt5.jpg

Evo i mojih krolova, kakvi takvi i kolko tolko :)

prvi, (kao i drugi) prikazuje detalj na banderi, volim te zice i kablove, skoro uvek se savrsheno iskomponuju, i uvek me privuku da ih crtam

krol01ii6.jpg

treci krol, deo SKCa, zapao mi za oko :) kao sto se da videti iz prilozenog - nisam imao nikakav plan, tumarao sam po gradu, pa kad mi nesto privuce paznju - crtnuo (probacu sledeci put da smislim teme unapred delimicno, barem usmerenje)

krol03yr8.jpg