Jump to content

Izazov realnog 3D modelovanja

mstrike
 Share

Recommended Posts

Koliko realno mogu da se odrade sledece scene?

Potrebna je za TV reklamu, i ako je realisticno i kvalitetno bice jos 3 reklame!

Ko je voljan da pokaze sta zna neka izvoli!

;)

- neka se krene od prve scene ispucane zemlje i osusenog drveca.

- na poslednjoj je kapljica boje koja pada na cvet, savija ga i cvet se vraca nazad

Druga slika nije mogla da stane, pa se moze videti ovde:

http://i35.tinypic.com/2wqxukz.jpg

post-10757-1219346835_thumb.jpg

Hm pa ako je pitanje dal je izvodljivo onda je odgovor pozitivan :)

Samo imas ovde malo vise od pukog modelovanja,imas i animacije i simulacije.

Moze i hiperrealno,ako ne modelujes nista sem te bilje na koju pada boja,znaci pozadina ti bude kombinacije neke postojece fotografije i modela uz neke modifikacije ( npr dodas displacement ... )

Malo posvetis vremena sejdingu te biljke,malo fluida fljusnes kao boju ...

Cek, cek, ovo je poslovna ponuda? Sumnjam da ce ovo neko da ti odradi tek tako, ali ovde sigurno ima ljudi koji znaju sta i kako.

I kad kazes realno, ne bi bilo lose da recimo okacis neku fotku kao primer kako bi konkretno voleo da izgleda, znaci vrsta drveca, kolicina detalja...

Dodushe, to vec moze i na PM.

Treba da se urade par frame-ova da se pokaze kvalitet koji ide agenciji.

Ako odobre onda se radi reklama.

Sto se tice reklame:

Scena 1.

- pocinje sa prvom slikom gde kamera se odzumira i ide nazad

- obojena kapljica pada i kamera je prati gde prikaze provaliju

scena 2.

- drvece u pozadini polako pocinje da se razvija (malo lisca, grane rastu)

- kapljice boje polako padaju.

- trava pocinje da se pojavljuje i da raste

- cvet pocinje da pupi i procveta

scena 3.

- veca kapljica pada na njega i savija ga i vraca se sa raznim bojama

scena 4.

- leptir stoji na grani i pocije da leti

- kapljica padne na granu i grana dobije razne boje

- sve vreme drvece se razvija vise i vise

....

To je najbitniji deo da se pokaze kvalitet.

Gledacu da danas prikacim storyboard da bude malo jasnije.

Pozdrav

Uvek me je interesovalo da li se neko stvarno javi na ovakav "oglas",

tipa da odradi ovo za dz da bi neko nekome pokazao i video da li ce to da

prodje. Ne znam, ali ja sigrno to ne bih radio.

I normalno da to moze da se uradi, realno, stilizovano, kako god,

u Srbiji ima ljudi koji jako, jako dobro to rade, ali ne za dz.

Koliko realno mogu da se odrade sledece scene?

Potrebna je za TV reklamu, i ako je realisticno i kvalitetno bice jos 3 reklame!

Ko je voljan da pokaze sta zna neka izvoli!

;)

E i iskreno, jezim se na ove entuzijasticke poklike tipa "Ko je voljan da pokaze sta zna neka izvoli!".

Imam i ja jedna takav entuzijasticki poklik "Ko je voljan dobro da plati, pokazacu sta znam" ;D

Ja se izvinjavam na mom malo pesimisticko arogantnom stavu, ali prosto stvari se tako ne rade.

Cak i predlog toga sto si napisao mora da se plati, pa nece neko da sedi i to da radi da bi posle neko rekao

pa ipak cemo neku drugu vrstu reklame. A taj sto je sedeo i radio na kraju izvisi, to je kao kada se zaposlis negde

pa je kao probni rad za dz, ljudi, probni rad se takodje placa, ne koliko i kada se zaposlis, ali se placa.

Cuj mali posao, da krenemo...

treba ti neko ko ce sve to da izmodelira, lepoo...

da isteksturise i osvetli...

provuce kameru, izanimira kapljicu na kojoj se ko zna sta oslikava...,

normalno neko ko lepo to zna da ukomponuje ili ti composting artist...

par kompova da to izrenderuju, posto se trazi relano, jedna farma ne bi bila na odmet...

Znaci najmannje 3-5 ljudi da bi se to uradilo u nekom normalnom roku...

xsianimator u pravu si sto se tice zahteva i sl,al daj nek covek prvo kaze jel mislio to da plati ili je zaista mislio pro bono,ili on nema mnogo veze sa tim vec doticna agencija.

Treba tu zaista malo vise informacija,jer ni ja nisam shvatio to najbolje,isprva sma mislio da on radi pa mu treba savet kako najbrze i najlakse,al vidis ...

Znam da ima dosta ljudi kod nas koji mogu da odrade ovakav posao.

Niko nije rekao da je posao smesan i jednostavno, ali kako da se uzme posao ako neko po prvi put treba da prikaze koji je kvalitet u opticaju.

Radeci sa ljudima iz 3D sveta onaj ko zna posao dva frame-a moze da uradi u roku od par sati da pokaze kvalitet koji ima.

Onda bih se dogovorili koja bih cena bila za celu reklamu i sa tim bih prisao advertising firmi.

Ako im se svidja kvalitet i imaju budzet onda se radi. Takodje su u oticaju jos 2-3 reklame odmah posle.

Onaj ko nema vremena ili nece da se bakce sa tim stvarima ne mora da radi naravno.

Ja pokusavam da organizujem posao za one koji su zainteresovani, a ako niste onda nista!

Niko nije rekao da je posao smesan i jednostavno, ali kako da se uzme posao ako neko po prvi put treba da prikaze koji je kvalitet u opticaju.

U tom slucaju pokazes showreel osobe ( ili gupe ili firme ) koja bi radila te animacije,rendere ... iako te donekle razumem mislim da ti niko ne bi radio ta dva frejma testa besplatno da bi pokazao kako bi to izgledalo,mozda neko ko se tek probija i uci,ali se onda i pomiri sa tim da kvalitet nece biti bas na najvisem nivou.

U najboljem slucaju dobices besplatno nazvrljani papir sa uputstvima kako sta gde,tajming ...

Ako se svemu tome pridje dovoljno ozbiljno onda prica o 2-3 frejma za par sati koji jako dobro izgledaju pada u vodu narocito ovde gde ima posla.

Dakle pokazes reel nekoga ko je voljan da uradi agenciji,mislim da reel sasvim dovoljno govori o iskustvu,ozbiljnosti ... pa ako hoce saradjivace.

Pokazivati showreel osobe jeste ok ako je ta osoba tu i ona preuzima odgovornost za kvalitet i ostalo.

Posto to nije slucaj agenciji gledanje showreel-a ne znaci mnogo.

A da nepricam kakve sam video showreel-ove ljudi koji su tvrdili da su oni to radili a posle kada treba nesto da se odradi ispadne sranje.

Moj cilj je da organizujem poslove ako je moguce a naravno zavisi od klijenta, budzeta i posla zavisi koliko muzike ce dobiti za te pare.

Dakle pokazes reel nekoga ko je voljan da uradi agenciji,mislim da reel sasvim dovoljno govori o iskustvu,ozbiljnosti ... pa ako hoce saradjivace.

Mislim da je 'Luckybug' sasvim u pravu. Odmah se vidi ko zna a ko ne zna da radi, a ako prezentujes tudji reel, i predstavljas

se da znas da radis nesto sto ne znas, to se vrrlo brzo pokaze i posle da nikada vishe ne dobijes posao, ova industrija je dosta mala ovde i skoro svi se znaju, tako da mozes da probas da isfoliras samo jednom.

Inace, uff, mrzi me da pricam o ovome i globalno se raspravljam, ali...

Zamisli sad, bilo ko od nas, cuje da nekome treba reklama i kao sazove ljude koji ce za dz da odrade neki njegov trip

i ako prodje u agenciji svima super. A ako ne, pa sta kao probali smo, a to sto ste radili pa sta, stavi u reel...ma daj...

Mislim, 'Luckybug' je naveo, sa cim se ja opet slazem, da to moze da prodje kod novajlija u ovom poslu koji hoce da se pokazu

i dokazu, ali samim tim je i kvalitet losiji, mislim mozda i ne, mozda naletis na talenat koji ipak hoce da odradi sve to, ali sumnjam.

A inace, ako zelis da ti to neko ozbiljno uradi, a ti normalno zelis da to prodje i da svi lepo zaradite ne tome,

moras i da rizikujes malo, sto znaci, platis ljude da ti to odrade i ako prodje super,

pravite dogovor koliko za koliko vremena i para se sta radi, a ako ne, oni nisu radili za dz

a ti smisli bolju ideju sledeci put.

Cuj mali posao, da krenemo...

treba ti neko ko ce sve to da izmodelira, lepoo...

da isteksturise i osvetli...

provuce kameru, izanimira kapljicu na kojoj se ko zna sta oslikava...

normalno neko ko lepo to zna da ukomponuje ili ti composting artist...

par kompova da to izrenderuju, posto se trazi relano, jedna farma ne bi bila na odmet...

Znaci najmannje 3-5 ljudi da bi se to uradilo u nekom normalnom roku...

al posto covek puca na photoreal, tu bi 99,99% morala da se odradi perfektna simulacija u rf, pored animacije svega ostalog, sto citav posao chini i zahtevnijim i duzim....a ta simulacija bi se morala raditi i za tih par still-ova ako se trazi vrhunski kvalitet, dakle... :)

au prijatelju...!!! kao prvo, kreces nogom, u fazonu zna li zapravo ovde iko ista...kao drugo, skupi 700 evra pa da ti se odrade ti frejmovi, pa ti posle ugovaraj dalje sa agencijama i "agencijama" pa naplati te pare koje si ulozio...!!!

ili da delimo posao na pola, tj, ortacki, kao i zaradu, u tom slucaju mogu shotovi da se urade kao praba/predlozak za dalje...i naravno idemo zajedno kod narucioca, potpisujemo ugovor i tako to...!!!

u suprotnom nadji nekog klinca/komshiju koji se bakce sa 3d-eom...mada tu preuzimas velike rizike, ali to je vec tvoja stvar...!!!

znaci, kao svuda u svetu, prvo zavuci ruku u dzep, prebroj koliko para imash, pa razmisli sta mozes za te pare da dobijesh...ili mozda da nekog navucehs na ovu tvoju glupu pricu...!!!! zaista jadno...!!!

btw...nista licno, ovo se odnosi na sve one koji misle da mogu uvek na neku jeftinu foru da dodju do lake love...!!

@mstrike

Nemoj da se čudiš što su se ljudi ovoliko smorili.

Ti tražiš garancije. E pa i oni traže garancije.

Ti kažeš da ima puno ljudi koji pokazuju tuđe reelove. E pa i oni kažu da ima puno prevaranata koji bi da im se odradi za dž.

Evo ja ti garantujem da Lucky Bug može to da ti odradi na vrhunskom nivou, a ima još ljudi ovde na zoni koji mogu to takođe da odrade vrlo profi.

Aj razumem da si sa nekim odradio već 3-4 poslića, pa da ti taj neko odradi gratis ta dva frejma na ime stare slave, ali zašto bi se neko pored gomile klijenata koji su voljni da plate i preview, zamarao sa ovim?

Pokazivati showreel osobe jeste ok ako je ta osoba tu i ona preuzima odgovornost za kvalitet i ostalo.

Posto to nije slucaj agenciji gledanje showreel-a ne znaci mnogo.

A da nepricam kakve sam video showreel-ove ljudi koji su tvrdili da su oni to radili a posle kada treba nesto da se odradi ispadne sranje.

Moj cilj je da organizujem poslove ako je moguce a naravno zavisi od klijenta, budzeta i posla zavisi koliko muzike ce dobiti za te pare.

Pa posto agenciji ne znaci nista gledanje demoreela,verovatno tebi znaci.

Dakle postavio si ovde stvari tako da,neka ljudi odrade ovaj poso,sto vise njih odradi to bolje,a mene sta me briga jer na kraju cu da izaberem najbolji rad i da pokazem,pa ako i on ne prodje,nikom nista.

Trebao si da kazes,ko misli da moze da odradi neka mi posalje demoreel,a ja cu da pogledam ko moze da odradi i onda cu na preuzmem ODGOVORST i RIZIK i naravno da PLATIM za taj "probni rad".

Ovo bi verovatno i tebi odgovaralo da pronadjes nekog pouzdanog coveka da ti odradi jer ocigledno nije malo poso.

evo ja ti sve odradim za Џ i vodim te na rucak posle. Ako ti treba vremena da razmislis, slobodno reci.

Pazi radim i ja za Agenciju, mozda najvecu u zemlji, ali za ovakve stvari jos nisam cuo. Znam za storyboard ali ovo sto ti trazis, nije to.

Ako sam dobro razumeo, tebi trebaju ove dve slike koje si zakacio, nikakva animacija, jel tako? da se po skicama urade 2 rendera?

Ako je tako, evo pokusacu ja to da uradim.

Trebace mi par dana, do srede npr.

da li ti to odgovara?