Jump to content
headcutter

Malo inspiracije za sve...

Recommended Posts

godine, "dobar zivot & okruzenje", tako te stvari, znas ono retki zubi pa svasta izleti. A mozda mi i antena nije bas... pa krcim ^_^

kako god, a parent kontrol moze mozda da se svati i da te parente treba pod kontrolu, kad im treba dugme. Mislim nema te paren kontrol koju klinci nece shebati ako im se prohte, onaj drugi, tezi put je ubediti klince da to ne rade.

no dobro, vidim ja da vama dobro ide pa odo da ne smaram. Ne vole ljudi da im se krci na uvo, postujem to.

evo jedna pomalo ljigava reklamica, nije bez elemenata simpaticnosti, nekome se mozda i svidi.

https://www.youtube.com/watch?v=yB8tgVqmKzw

Stani Ibar vodo. Ovde je reč o upozorenju na slatkorečivost. To najbolje zna žena mog rođenog brata, koja mora da kuva gulaš, a ne voli da ga jede. Znaš kako burazer pripremi teren? Pre nego što joj svečano uruči nekoliko glavica crnog luka, tepa joj "Sviti", baš kao na posteru.

Složićemo se da obično prethodi kada jedna strana traži od druge neku uslugu, pare, slobodan dan...

Nema te kontrole, znamo iz sopstvenog iskustva. Teži je put ubediti klince da ne rade šta "to"? NE BRANIŠ DETETU DA KORISTI KOMPJUTER/FEJSBUK/INSTAGRAM, NITI GA UBEĐUJEŠ (JER JE NEMOGUĆE DA GA ZAŠTITIŠ OD NJEGA SAMOG), VEĆ GA UPOZORAVAŠ NA OPASNOST.

E, sad, možemo, ali nećemo da pričamo o tome šta bi još poruka/kampanja trebalo da radi osim što "podiže svest", o društvenom problemu. Bolje da pitamo kada je naša država stala iza ovakve ili slične kampanje? Koliko dece u Srbiji koristi socijalne mreže?

Na kraju (početku), od roditelja se očekuje da budu prvi u savetima, ono kad kažu da kreće iz kuće...

Ne mut' Ibar vodu ^_^

U neko drugo vreme, u nekoj drugoj drzavi, sistemu postojalo je nesto Uranilovka... valjda se tako zvase. Islo mi je to na gangalije, gonade itd. its. i onda kad sam bio klinac i ne me se direktno doticalo. Sada, sada..... tih "podizaca svesti" ima bre ko djubreta po gradu. I mlogo su dosadni i navalentni, i ne biraju sredstva & nacine iiiiiiii. A drzava ne postoji.... boze, zar nisi cuo :huh: izumrela bre. Obrisao sam ostatak... da ne gusimo ovde vise, ok.

podosta vremena se kanim da napravim mali stripcic na temu nasih naravi i mentoliteta, kad i ako to napravim postavicu recimo u temu >pa da popricamo< , pa svrati na casicu razgovora. Specijalno zarad tebe cu dodati i poglavlje o kampanjisanju :)

PS. apropo ovoga, cuh skoro: 83,47% ljudi je spremno da pozove muriju ako komsija pusta preglasno muziku, a 3.47% bi pozvalo muriju zbog zlostavljanja u porodici ( tudjoj ).

........ druze sudija, nevin sam keve mi :mellow:

a ce ubacimo i ovo

http://amitzdulniker.com/2015/11/05/afera-...skih-kompanija/

mada nisam strucan po tem pitanju, ne citam tv, ne slusam novine, ne gledam radijo, a ni fejsbulj nalog ne'am, socijalni zivot mi se sveo ponajvise na povremenog pifkana na lokalnom pojilu, sto ce reci malo je informacija iz prve ruke. Sa druge strane bas je kul filozofirati o stvarima za koje nisi strucno osposobljen a i uopste si neobavesten te zlonamerno subjektivan. U breee, ako nastavim ovako da se promovisem ukrasce me neka stranka :mellow:

Aj' sve to... nego vise ni ispijanje piva nije svetinja..... zar ce i to da postane kao

http://i.imgur.com/juxqhpE.webm

cini se da je kod vidljiv sve vreme, ocekivao bi covek da postane vidljiv tek kada se casa oladi od pivkana, s druge strane kola i sva ostala tamna pica rade posao. Damjanov dizajn je ako ne bolji ono univerzalniji... sem sto bi mi igrale veverice spred ocima od onog sarenisa :huh:

sipaš kolu u čašu, skeniraš kod, stiže mi tvoj retvitovani baz, dolazim u pab i vidim da piješ ulje iz kartera, ali ne znam zašto bi to radio. :huh:

Aj' što je reward glup ("social media experience" :()

Ali zaboravio si i "dynamic content"! :D

Tako to valjda biva kad studentarija raznih izvikanih biznis/menadzment obdanishta diljem sveta nachuje sintagmu "creative leadership", pa istog trena postane neoborivo uverena u sopstvenu percepciju da je ciljna publika "kreativne industrije" upravo ta meta na koju treba da se baci Dzobsov Reality Distortion Field...

Nije.

Prosto, easily impressionable osobe nisu mentalno sposobne da zaokruze dobru kampanju.

(Frapantno ochigledno u aktuelnoj Shiny Objects eri.)

Slazem se sa tobom, ali to ne znaci da si u pravu... u potpunosti... nazalost.

Tvorci takvih kampanja su produkt okruzenja i kao takvi delaju sasvim ok. u okviru jednog segmenta. Drugim recima pat pozicija, tebi i slicnima se to ne svidja, njima i njima slicnima se tvoj rad mozda/verovatno ne bi svideo.

Milidrug rece

ne znam zašto bi to radio. :huh:
, stvarno ja ne znam, verovatno ni ti, ali objasni ti to likovima koji prvo sto urade kad sednu u kafani izvade mobilni i stanu panicno da rondjaju po njemu, ne bi li proverili da nisu nesto propustili za tih par minuta koliko im nije bio u ruci. Malo terenskog rada nije na odmet, sledeci put kad budnes u kavanu, ne gledaj u mobilni nego u ljude oko sebe, samo ce ti se kasti. Jos samo da u ovom Serbistanu ne moras da prodas bubreg ne bi li pio Ginis, video bi masu koja skljoca case sva srecna sto ima zanimanciju <_<

O, boze, ja tek sad kapiram da je ovo biz-to-biz "pravimo se vazni" slajd, a ne namenjeno ciljnoj publici...

Tako mi i treba kad u pola noci sa pola oka gledam i chitam do pola...

Well, onda donekle i funkcionishe. Donekle, valjda?

Upravo kao shto reche Miodrug, da proshireno parafraziram - vecini pristojnog Generation X sveta (a moguce i ponekim najstarijim millennials-ima) ovo sasvim spada u "So fxxxing what?!" kategoriju. Ono: a da shto bih smarao prijatelje i rodbinu jexxno banalnom chinjenicom da pijem jexxni Ginis u nekoj jexxnoj kafanchini?

Naravno, vecina millennials-a (i poneki Gen X) ima tu potrebu da se "forskveruje" dok shora u klonji Hiltona, u suprotnom nikada nisu ni postojali kao entiteti u prostoru i vremenu.

(I naravno, ne shvatajuci ili ne mareci shto ce vecina primalaca njihovog iskustva imati istu reakciju kao Miodrug, ti ili ja kad vidimo ovaj QR na chashi: So bloody fxxxiing what?!)

Naravno, opet, voleo bih da neko uradi istrazivanje: da li je i koliko kod mladih novobogatasha poraslo iznajmljivanje privatnih aviona i helikoptera otkad postoji mogucnost da se taj "kontent" josh u toku leta podeli kroz "iskustvo na drushtvenom mediju", umesto da sutradan cimaju ljude za rukav ili mailom ili telefonom, u fazonu: Uh, shto sam juche iznajmio Cesnu!...

I, na kraju, naravno da je sve veca kategorija stanovnishtva (u Srbiji, UK, gdegod) koja ne da nije u stanju da iznajmi Cesnu/Antonov, nego im jedan Ginis u kafanchini sve vishe postaje sve redji "kontent/ikspirijens"...

Ali to onda sve manje biva bavljenje advertising-om/promotion-om, a sve vishe bavljenje nechim shto bismo mogli nazvati, ne znam, recimo - appeasement of the masses?...

Ali hajde da prihvatimo ovo kao brand promotion i da krenemo da oduzimamo "will not share" kategorije od svih onih shto su ushli u kafancinu i naruchili Ginis:

- pristojni X gen-ovi,

- nezablentavljeni millennialsi,

- oni koji bi sherovali

..- da imaju QR chitach na svom mobilnom,

..- kad ne bi time nevaspitano prekidali sagovornika poprilicno besmislenom aktivnoscu,

..- kad ne bi "ispali glupi u drustvu" zbog toga,

..- kad ih ne bi bilo sramota shto sede sami u kafanchini i piju...

I da samo dodam svima njima one koji jesu sherovali, ali tim sherom nisu izmamili simpatije primalaca, vec, u podsvesti primalaca, brend iz "kontenta" moze zavrshiti uvezan sa negativnom emocijom (zavist, nezadovoljstvo sobom, iziritiranost irelevantnim sadrzajem...) i ta emocija moze biti trigerovana u toj istoj podsvesti svaki put kad je brend ponovo ugledan...

Tja, onda i appeasement of the masses postaje svoja suprotnost?

A i ja sam izgleda ispunio svoju ovogodisnju kvotu na DZ-u, :D :D

I know, you know this is the Mad world.

You see, man made the cars to take us over the road.

You know that man makes money to buy from other man.

Now listen:

It would be nothing, nothing, nothing, nothing without a

woman, cars and ads.

^ sjajno, sjajno, sjajno...

a vidi sta gorenje radi!

prst u ljubi!

alal im vera

alekba, deder, udari jedan render prednje strane ovog frižidera, sa duplim zadnjim staklima; gledanje u bocu omiljenog osvežavajućeg pića kroz višenamenski prozor frižidera: neprocenjivo.