Jump to content

Malo inspiracije za sve...

headcutter
 Share

Recommended Posts

......... u stvari ne znajem koji je taj lik, vidjam ga cesto na funny pictures & meme, koliko sam skontao, dodje mu neka vrsra dezurnog mrguda. Verovatno se mnogo gubi u "prevodu", kao sto ni Oni ne bi skapirali kada bi Paja lupio Hamiltona po slemu i rekao: vozi Misko. Шума шумарима, malo je razvucan taj nazovi vic, ali opet, nije ni toliko lose.

Zasto uzima gutljaj :huh: jeste da taj lik od glumackog repertoara ima samo telece plavi pogled br.8 al' valjda se vidi.

doduse i brkovima mrda, ne znam dal' se i to racuna u glumacki izrazaj :mellow:

Nick Offerman aka Ron Swanson iz Parks and Recreation serije u kojoj uvek pije taj Lagavulin.

Reklama je malo dosadna, bez ideje i predvidljiva...

• Replies 938
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hvala, zabatalio sam gledanje serija, nisam u tokovima.

jeste razvucena, sa tankom pricom.... cini se da su gadjali odredjen deo populacije nacije, tako da radi posao na neki nacin. Neke iz te serije su bas tupave, barem odavde gledano. Ima dosta razlike u mentolitetima, svapski smisao za humorizam je... mnjah, neopisljiv, o skandinavcima da ne pricamo. Zato i reklame ponekad izgledaju bezvez vise nego sto jesu.

• 2 weeks later...
  • 2 months later...

https://vimeo.com/35720685

.... video sam to Samsungovo cudo, nisam bas siguran koliko je to dobro, vise mi lici na GENIJALNU ideju nekog ko sedi u fotelji. Zamisli da vozis kilometrima iza takvog cuda, pocelo bi da smara, odvlaci paznju, sa druge strane, debili koji izlecu koristili bi to da mogu da izlete i pokusaju da zaobidju kamion, uzdajuci se u svoju STRUCNU procenu.... podrazumevam da ne bi cekali prazanu traku, ali bi zato iskljucili i onaj jedan neuron koja je zaduzen za oprez <_<

Stvarno genijalno, bilo bi sjajno da ovo rešenje bude sastavni deo serijske opreme kamiona ili opcija, za početak, kao što je bio vazdušni jastuk. Jeste zbunjujuće nekoliko sekundi, jer vidiš ispred ispred sebe. Greška se pravi kad pratiš vozača ispred, i onda radiš isto što i on, pa ako on krene u jarak, ideš i ti za njim.

Mogućnost primene je velika; emitovanje PŠS-a (Poruka Širokog Spektra): Vozač iza kamiona vidi svoje vozilo/sebe, nešto kao autoportret - plus jedna kamera nazad, na sredini branika, full frame senzor i široko staklo, Milicija! Stani!, Prešli ste na crveno! Jesam, udara me kiselina od belog...

U principu, tehnološka unapređenja na polju aktivne i pasivne bezbednosti imaju cilj da smanje problem, nemoguće je rešiti 100%, pre svega, zbog zakona fizike. Ovo je svojevrsna interaktivna bezbednost, koja u kombinaciji sa ostalom opremom, gume/kočnice/elektronika... daje koji procenat više, i upravo je taj jedan, mali pomeraj dovoljan (čitaj: jedan život, povreda, šteta). Volvo ima kočioni sistem koji uz pomoć kamere/senzora, u gradskoj vožnji, automatski zaustavi auto; radi pri normalnoj, zakonom dozvoljenoj brzini i, naravno, ne radi kad manijak vozi 150/200 km/h u gradu.

Ubeđen sam da će ovo rešenje u budućnosti smanjiti broj poginulih i povređenih, a pijani, drogirani vozači neće ni da primete, jer su u stanju izmenjene svesti. U tom slučaju, nije kriv ekran za moguće fatalne posledice. Osim ako nije ŠOT (Šljašteća Oglasna Tabla).

Od mase bezvezarija™ koje se pojavljuju, ova mi zapala za oko.

Slozio bi' se da je ovo jedan smislen vid za poboljsanje bezbjednosti.

Naravno da moze da se odagna fokus sa recimo led okvirom vezanim za stop svjetlo.

Ili jos dalje sa velikim znakom opasnosti na displeju kad je brzina <= 20 km/h.

Svakako da Samsung gura vodu na vodenicu svog patenta/tehnologije, ali mi se svidja pravac u kojem to rade.

..... rani jutarnji sati, uskoro cu iskusiti blagodeti jedne novotatije koja je isto tako genijalna idejaaa namenjena poboljsavanju bez bednosti populacije nacije.

Radi se o onome pijukanju sto se cuje kada teretno vozilo ide u rikverc..... debilna majmuncina koja je to smislila sigurno nema supermarket pod prozorom, te je postedjen svakodenevnog jutarnjeg pi, pi, pi u trajanju od 2-3 sahata ponekad. A nije ni bezbedno, ali uopste, jerbo cudo pijuce i kada vozilo miruje, tako da sam se svacega nagledao...vozilo stoji parkirano i pijuce ali ne krece, a kad krene majmun uopste ne vodi racuna o okolini.... valjda treba da stojimo 10 minuta pored kameona dok ga majstor izdrka u kabini ili popije kaficu sa sefom....

Slicno je i na drugim mestima, bio sam u jednom veeelikom magacinu, koznakolko viljuskara i svi pijucu, a gomila ljudi se tu muva, em sto probi mozak, em sto ne znas sa koje strane udara.... posle deset minuta zvoni u glavi a vozaci normalno ne hebu zivu silu, pa pijuce, sto ne obratis paznju. Ista stvar je i na gradilistima, gomila nekih hepeka ima to pijukalo, i svi jurcaju ko srecni, jerbo sad ne odgovaraju.

Шума шумарима, dobra ideja, al' praksa losa. Tako je i sa ovim telelevizorima, a to nije nova stvar, bilo je projekata da teretno vozilo snima kamerom put ispred sebe i sliku emituje vozilima iza... blutut tehnologija koliko se secam. Mnogo manje smorno, a i budale iz marketinga ne bi imale prostora da dodju na IDEJUU. I u jednom i drugom slucaju mogucnosti zloupotrebe od strane debila su zastrasujuce, vi kao da se nikada niste vozili sa nekim fandjom i posmatrali sta radi.

.... no i ja ga tupim, цолор TV je bas kulj :)

Ti si dobro proš'o, zamisli moje muke sa komšijinim pevcem, kuku-riče-kao-lav! Kad sam umoran, ne registrujem, a kad sam neumoran i hoću da budem umoran, pustim ovo*, i posle zaspim lako kao beba.

U najmanju ruku, doživeo je orgazam, posle koga se ukočila leva noga na kvačilu, menjač ostao u rikverc brzini... Prvi put čujem da u stanju mirovanja pišti, u neutralnoj brzini pišti? 'e l' si siguran da pišti, ono, baš baš pišti?

A, gde je ekran? Ako reflektovano svetlo kreće od izvora (auto iza kamiona) prema kameri (na kamionu), ulazi u objektiv, ide kroz filtere primarnih boja, pada na senzor od mikro kockica, gde je slika koju je obradio procesor? Na ekranu, u automobilu, na vrhu centralne konzole.

Šta je bolje, da pod većim uglom skrećeš pogled u desno (ako si u eng./jap. - levo), da bi video šta je ispred kamiona, na displeju koji je više od 100 puta manji od onog na kamionu, povezuješ se preko blututa, ili da je više od 100 puta, bez blututa, veći ekran ispred tebe, na kamionu? Head-up display, kao u avionu (Bmw, Chevrolet, SAAB...)

Mis'im da je bolje ovo drugo.

*

u jednom i drugom slucaju mogucnosti zloupotrebe od strane debila su zastrasujuce

Jeste tačno. Zamisli Arsena Dedića, i njegovu reakciju kad čuje stihove iz "Ne daj se Ines",

u reklami za kafu:

Uvijek si se razlikovala po boji,

imala si više ukusa od mene;

topla - divota...

Nes.

Ništa, čekamo. ~10 godina da tehnologija/prototip Gugl vozila bez vozača, uđe u serijsku proizvodnju, ~30 godina da sve države u SAD usvoje zakon o saobraćaju, ~100 godina da isti prođe u SED (Sjedinjene Evropske Države), i najmanje 4/5 prosečnih života da radnik u Srbiji kupi takvo auto od prosečne plate.

Probudi me kad dođe taj dan. :D

Ako sam dobro shvatio, nova generacija automatizacije imaće sposobnost da u određenoj meri, od strane ljudskog bića, isto oponaša; to znači da će praviti iste greške kao čovek, koji je rođen ograničen i koji, za razliku od sredstva - robot, može da usavrši samog sebe; svoj um/razum/duh/dušu.

Zanimljiv je podatak da godišnje u SAD, u sudarima motornih vozila, broj poginulih više od 40 000. Ali, nema podataka koliko je novi sistem bolji nego stari, za koliko je manji broj poginulih?

Da bi se taj broj dobio, uzećemo metodologiju istraživanja od Insurance Institute for Highway Safety, (5:24). Ovog trenutka trebalo bi da se zamene sva motorna vozila sa vozačima, za vozila bez vozača, i tako neprestano 6209 (šes' 'iljada dvesta deve') dana i noći na američkim drumovima, džadama i gorama, pa da uporedimo brojeve, i vidimo koliko je automatizacija smanjila faktor ljudske greške.

Nema sumnje da će u budućnosti prestati da postoje neka zanimanja, isto tako, pojaviće se nova; ono što mi ide na živce je

HTML5 v. Flash.

• 3 months later...

^ ^

Sve sam manje i manje u fazonu da zagrizem emotivne udice koje se emituju sa sve većih ekrana TV prijemnika, i nekako mi deluje da su se skoro svi u Adv. industriji žestoko ispucali po pitanju ideja, što sve u svemu i nije tako loše, pogotovo za naša duhovna napredovanja. :)

^

Kritički osvrt podsetio me je na situaciju kada je organizovan koncert, nešto poput Live Aid, koji je

treba da skrene pažnju ljudskoj populaciji "kako trošimo sumanuto mnogo električne energije, te da malo smanjimo doživljaj...kao..." i organizatori su, naravno, dovukli stadionsku opremu, strahovitu količinu rasvete i ostale drangulije potrebne za spektakl. Ako se dobro sećam, jedini bend koji je odbio da nastupi na tom cirkusu su bili Arctic Monkeys, sa objašnjenjem sličnim ovome, ne citiram ali je suština tu: Ovoliko električne energije koliko će se potrošiti večeras na sav ovaj događaj bilo bi dovoljno da jedan omanji grad ima rasvetu cele godine.

Plivamo u mulju besmisla čini mi se, na svakom koraku i TV programu, pogotovo.

Uvek se obradujem i dirnu me srdačne poruke farmaceutskih firmi i apoteka, kako mi/nam žele sve najbolje.

• 2 months later...

Znas, sa jedne strane si u pravu. Ali sa druge straneeee.

Bio sam napisao poduze pisanije u kojem sam elaborirao svoje teze.... no obrisao sam... besmisleno je.

Ako ti ne vidis ovo kao deo vece celine, trenda koji se polako sa trulog zapada premesta na gnjili istok, onda ti nista sto bih ja napiso nece promeniti misljenje. Ah, znas kako se kaze, onaj ko na gornjoj slici vidi kur@c, samo to mu je u glavi, ma, iz ustiju ga ne vadi :) tako da ce ga videti u svemu i svacemu, jerbo ga trazi, treba mu.... mislim, ajde, stvarno.

U medjuvremenu mozes da pratis razne "drage savete" koji ti sa medija porucuju mudrosti tipa: kad pada kisa blato je; i voda bolje tece kad odvrnes cesmu itd. its. Obavezno da procitas uputstva za upotrebu na najlon kesi ili pakovanju cackalica.....

Ne znam za vas, ali kad se kod nas u drustvu pojavi neko i pocne napadno da palamudi i otkriva toplu vodu dobije pedalu.

Valjda je ljudima lakse da stvari prepuste drugima, ko jos da se bace zdravorazumskim razmisljanjem na ovu skupocu. Ima ko je dobro preplacen za to, a ondak slede zakoni, propisi, ogranicenja, sankcije iiiii novcane kazne.

Nemoj ovo da shvatis licno, nabedjen sam za oca dvoje dece i stvarno mi nikad nije trebao neko da me upozorava na ovakve stvri, kao ni mojim roditeljima niti njihovim roditeljima. Jesmo li sad svi odjednom toliko zaglupeli pa mora da nas neko vodi preko ulice :huh:

tebra, na raspalom gold staru, teveu iz 80 i neke postoji opcija "parent control", znači sve vreme je zaštita prisutna; roditelji nas nisu upozoravali jer nismo imali kompjutere u to vreme (tj. nisam imao, kao ni roditelj).

Izbegavaj opšta mesta, to smara; mnogo krčiš u poslednje vreme, kuj ti mandrak?

godine, "dobar zivot & okruzenje", tako te stvari, znas ono retki zubi pa svasta izleti. A mozda mi i antena nije bas... pa krcim ^_^

kako god, a parent kontrol moze mozda da se svati i da te parente treba pod kontrolu, kad im treba dugme. Mislim nema te paren kontrol koju klinci nece shebati ako im se prohte, onaj drugi, tezi put je ubediti klince da to ne rade.

no dobro, vidim ja da vama dobro ide pa odo da ne smaram. Ne vole ljudi da im se krci na uvo, postujem to.

evo jedna pomalo ljigava reklamica, nije bez elemenata simpaticnosti, nekome se mozda i svidi.

https://www.youtube.com/watch?v=yB8tgVqmKzw