Jump to content
headcutter

Malo inspiracije za sve...

Recommended Posts

... ja sam provalio neke od tih pravopisnih gresaka, ali nesto kontam mozda ima jos nesto, neka zackoljica. Ne traze lektora, korektora nego dizajnera, sto mu mrkvica ^_^

Doduse onomad ode Panonija u stampu sa jednim n..... ja nisam bio kriv.... dobro, mozda malkice <_<

Ispravka.

1. beleive

2. grafic

3. deigner

4. details

5. Spot

6. sent

7. pelow

8. e-mail

9. razmak

10. tačka

Panonija... o čemu se radi?

uf, izvini ja napisao, bas....

Radi so o fabrici obuce Panonija, verovatno bivsoj. Bese to negde u doba jure, dok jos nisu postojala kompjutorska sokocala a tehnicka redakcija ( tako su to zvali ), koristila makaze, lepak, Letraset i slicne stvari,,,, i votku, mnooogo votke :lol:

Da skratim, isekao sam sa kutije za cipele slova, malo povecao razmak, dodao jos neki tekst zalepio, to otislo na filmovanje, pa u stampu... tek na oko pola tiraza neko primeti da fali jedno N ^_^ ..... ( kako je doslo do tog, duga je prica :rolleyes: ).

To je glupost, previd.... Nekako se mislim, to jeste deo grafickog dizajna, da ne pominjemo da se u kratkom tekstu za reklamu napr. tesko moze sakriti slovne greska ili pogresna interpukcija za razliku od Rata I Mira, te da moze da bude materijalne stete & bruke.... samo aman bre, to je samo delic radnih zadatak i obaveza. Zato sam malo zbunjen, gledao sam onaj tekst i trazio neku skrivenu minu, neku zahebanciju, nesto. Zato sam i okacio.

Suma sumarum, ako je to sve, onda je to los, primitivan itd. its. dizajn oglasa..... a trebao bi da bude, vrcav, duhovit, prefinjen..... ali zato vrlo informativan, odma vidis sa kakvima imas posla ^_^

Šuma Šumarum; nisam siguran da je to sve, bilo bi zanimljivo čuti iskusne dizajnere.

Pored toliko votke, dobro kad nije ispalo "Ponanija"... :mrgreen:

Možda Džo traži neku vrstu virtuelnog zanatlije. Hibrid novinara i kopirajtera - kopirojter.

U svakom slučaju, ne bi' se šalio sa njim.

Vrcava, duhovita, prefinjena, informativna animacija (9:11)

Bonus: Ten_Components_Of_A_Good_Ad_Layout.pdf

Nije mi jasan jedan kadar. Barmen je dao gostu falš viski, gost ne želi da pije - OK.

Zašto uzima gutalj na putu za fabriku, na palubi broda? Zašto ponovo pije isti taj viski?

^ I meni zapade za oko, ali, kužim da se zaneo u panorami, pramac, poetika, drnde mrnde i automatisch uzeo gutljaj.. enivej, na kraju se zaustavi tj. samoopomene. A možda (ovo je sad long shot, brez ikakvog poznavanja uzgoja tog pića) zbog kontakta sa pljuvačkom 'oće da se izmeni ukus usled neke hemiske reakcije protokom vremena :huh:

......... u stvari ne znajem koji je taj lik, vidjam ga cesto na funny pictures & meme, koliko sam skontao, dodje mu neka vrsra dezurnog mrguda. Verovatno se mnogo gubi u "prevodu", kao sto ni Oni ne bi skapirali kada bi Paja lupio Hamiltona po slemu i rekao: vozi Misko. Шума шумарима, malo je razvucan taj nazovi vic, ali opet, nije ni toliko lose.

Zasto uzima gutljaj :huh: jeste da taj lik od glumackog repertoara ima samo telece plavi pogled br.8 al' valjda se vidi.

doduse i brkovima mrda, ne znam dal' se i to racuna u glumacki izrazaj :mellow:

vizelno bas bogato al' nesto ga malo tupe cini mi se. Cesto vidjam takve

vise mi lice na demo rell nego na pravi EPP.