Jump to content

Moj najbolji macro III

Recommended Posts

Drago mi je da se objavljene slike svidjaju velikoj vecini posjetilaca a sto se da vidjeti iz postova u to ime evo jednog vilinskog konjica direktno s obale vrbasa.

Alat

1 Vilin konjic

EOS 20D

50mm EF plastikaner

Extender 55mm

LED Diodna lampa. ( 50 kruzno poredanih led dioda na komadu pertinaksa nagurano u kutiju od solea kreme, napaja baterija od 9 Volti, Nosac izveden od fleksibilne cijevi od stare lampe i zasarafljuje se ispod na rupu od stativa na samom dakle tijelu od aparata

a evo plodova sve te sklamaerije

konjic.png

Ludo. Steta sto nema exifa na fotki.

Aj fotni tu tvoju skalameriju i posalji neku semu povezivanja led dioda.

uslikacu, ma nema tu nikakve seme, uzmes 50-60 dioda al onih vecih za semafore i uzmes kutiju od kreme za ruke, isjeces je kruzno tako da obuhvata objektiv al da ima lufta po cent da bi obj. mogao da fokusira normalno. improvizujes neki nosac i to je to. kutiju izbusis sa onoliko rupa koliko ti treba dioda da stavis, diode zalijepis Lock Tite ljepilom, Diode povezujes paralelno i onda na kraju to spojis preko nekog prekidaca na bateriju, opcionalno mozes da ugradis neki potenciometar da mozes stimati jacinu svjetla. Elem kad spojis 50 dioda i upalis to svijetli odvartno jako i bijelo, zato su slike tako dobro osvjetljene, preko diodam mozes staviti neki providni bijeli mlijecni poklopac od necega da dobijes mekse svjetlo.

EXIFa nema iz razloga sto sam poremetio GIMP editor slika na linuxu posto koristim linux a ne windows pa nema klasicnog photoshopa :lol:

Imam jos 5-6 slika makroa al ne smijem staviti bojim se poizvrtace te se :lol:

Mislim, šta reći!?

Nisam veliki ljubitelj slikanja buba, ali ti si sa vrlo skromnom opremom uz taj improvizovani, a očigledno odlični ringflash, doveo ovo na najviši nivo. Ne može čovek da to maksimalno ne ispoštuje. Rezultat je fenomenalan. Prosto ne mogu da verujem da te diode toliko snažno svetle.

Svaka čast, samo nastavi.

Pa, spominjao si i neki tranzistor... Dakle, ipak treba shema...

Pa jesam, sve je stvar volje, trandzo se moze staviti u seriju zbog radi regulacije jacine svjetlenja dioda al i ne mora, ja sam imo pa skino, smara.

a nidzo diode svijetle malo je reci, uzmi upaljac sa diodom ispod pa uperi u oko pa ces vidjeti sto ne svijetli B)

Odlicna je fotka, tu nema sta.

Bas me muci sto nema exifa, jer me interesuje pre svega brzina ekspozicije, jer se vidi i pozadina, a ovu dubinsku ostrinu na ovom uvecanju si morao da dobijes samo sa bas privrnutom blendom i onda se vracam na brzinu ekspozicije koja je morala biti dosta spora da bi pozadina bila ovoliko osvetljena. Jos se pitam da li je kropovana fotka i koji je ISO?

Svaka cast, u poslednje vreme dajes domace zadatke svima ostalima.