Jump to content

Moj najbolji Macro Part II

Recommended Posts

Cao, evo reko da vam jos jednom docaram moc extension tube-a. ovu muvetinu sam danas slucajno skino posle kratkog pljuska.

Dakle :

-Canon EOS 20D

-EF 50mm f 1.8

-Extension tube from ebay 55mm.

-home made skalamerija od led dioda zvana blic koja je u stvari vise fiksna rasvjeta koja gori non stop i nema trigger mogucnost, vec samo sluzi da rasvjetli objekat.

Exifa nema jer Gimp iz nekog razloga ga ubije, photoshopa nemam jer ne koristim windows vec opensuse linux.

et toliko pa opalite.

pozzz.

Muhica.jpg

Fina fotka.

Posto te ne mrzi da pravis stvari evo ti jedan link za pravljenje ring blica pomocu optickog kabla. Kao izvor svetla koristi pop-up blic.

Klik

Gledao sam na ebay-u ima vrlo interesantnih stvari. Gde moze da se nabavi kartica za placanje?

Odusevljen sam tvojim fotkama ovih "cudovista"!

Mada, vise mi se dopalo najbolje cudoviste, pardon makro, br. 1.

Ja probao da narucim, ali Srbija je verovatno jedna od 3 zemlje koje nema na listi... moracu da nadjem nekoga iz susedstva da mi donese...

Pozdrav, i samo tako nastavi!

pitam zato sto Canon 70-300 moze da fokusira tek na nesto vise od metar (105cm) pri cemu je na 300mm uvecanje 0.26x (dok je kod 50/1.8 uvecanje 0.15x), a ako se koristi EF 25 II extension tube, dobija se uvecanje 0.9x na 300mm.

Kad bi se koristila tuba od 50+mm (ako moze), sta bi se tek onda dobilo (mada se gornji podatak o 0.9x nesto ne slaze sa vecinom formula za uvecanje koje kruze po forumima).

• 2 months later...
  • 2 weeks later...