Jump to content

Drvo i metal + beton vs KKPM

pailhead
 Share

Recommended Posts

ja to ozbiljno mislim a ti imas pravo da mislis da je to zajebancija ... meni je odlican uvid u njihov svet kad vec ne mogu da odem tamo :))

odmah sam se ogradila ako nisi procitao u zagradi pise mozda ga neki smatraju glupim ... slobodno ga smatraj kakvim god,meni cini dobro :))

• 5 months later...
  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pazi malo , ljudi sa GAF-a nisu sala ... imas tu jako kreativne ljude plus potkovane znanjem iz gradjevinskih predmeta.

kreativnost,ideje,originalnost ti niko ne moze sruciti u glavu niti oduzeti, covek se sa tim radja i samo u nekoj maloj dozi (po meni) moze da je razvije gledanjem,citanjem .... mada opet ako sa tim nije rodjen moze samo da kopira,kombinuje vec vidjeno ....

ja se slazem sa tim da je stari sistem skolovanja mnogo tezi od novog i da po novom pre svega brzo mozes zavrsiti fax i to sa finim prosekom dok se po starom mucis i gulis i opet si negde izmedju 7 i 8 kada se sve sabere .

nego protiv toga se ne moze ... treba se truditi da se zavrsi fax, koji god, i da se krene sa radom jer ako si sposoban bice posla i za tebe ako bude i za ove sa novog.hocu da kazem da ta lakoca u studiranju i bolji prosek nikome ne garantuje posao, a mi po starom sto zavrsavamo ili zavrsismo mozemo da probamo da ostvarimo neki bolji status ali mislim da od toga nema nista.nego da smo samo zivi i zdravi da zavrsimo ....

setih se ovog, jel ti budjevac profesor bio mozda ???

kompletan idiot

niski fakultet - kreativni ljudi potkovani znanjem

1.stavi dve tone celika ne 1T skuplje je 2 x (ovajdicemo se)

2.potpuno zanemari zelje investiora i objasni to pojmom "to je nemoguce i ne postoji" jer majstrori koje znas to ne umeju

3. hotelski apartmani su wc-i

4.predmer i predracun vodovoda i kanalizacije su sarena laza, jer nisu tacni, cak i sa cinjenicom da kanalizaciju vodimo po spoljasnoj fasadi iako po toj logici ona preseca prozore hotelskih soba

5. a inace smatramo da je sasvim normalno da mansardni krov tipican za stari pariz ili novogradnje beograda i nisa stavljamo na objekat smesten u planini u Srbiji, da se citiram: "U PLANINI SMO U SRBIJI"

ne znam u cemu je problem sa krovom na cetiri vode (radio je preko 10 vekova), sa dve je glupost, sa mansardnim krovom je smesno i klasican lopovluk..... "nedaobog" da vama neko pokaze ravan, mada i to sam video...... kolektor sa nekontrolisanim ispustom tj. protokom vode u najkoriscenjiji deo objekta ... ma ko da vam je Wright drzao casove.. dakle terasa puna snega, vode se sliva kroz VIP apartman, preko recepcije u prirodu...........

nis ne valja nis je k***c, beograd je prepotentan i preobimno bespotreban,po novom je samo k***c koji ne valja i skup, ali kada se sve sabere srbija je k***c prepotentan, preobiman, ne valja i skupa je - a posto se ovi fakulteti nalaze u toj zemlji - tako da svi smo dobri zar ne :blink: a komora nam je majka: gradjevinci estete, arhitekte ukras, masinci nepotrebni, elektro suvise pametni, tehnolozi "klasicni idioti" - dakle ajmo svi na pravni i ekonomiju cenim da cemo to zavrsiti za dva vikenda posto smo vec sve ovo presli i ako doktoriramo psihologiju mozemo cak i da vodimo ovu zemlju

ljutnja,bes,gnev ti nece nista pomoci ... saberi se,stisni zube i samo napred,barem ja tako funkcionisem ... trudis se,radis,ucis pa posticices jednog dana valjda nesto :)

p.s nije mi Budjevac drzao ni jedan predmet,mada nemam nista protiv i da jeste,verujem da od svakoga moze nesto da se nauci.Da mi jeste predavao pa da kazem nesto negativno,ovako ne mogu.

Inace generalna zamerka za GAF je sto profesori nemaju zelju a ni obavezu da se trude da nauce studente nesto.Sve to ide po nekom automatizmu,kao nesto predaju a ti ne znas gde ces i sta ces pre,pa kao neka masina sve vreme radis a ne znas ni sta radis.Tek ti se razbistri na kraju fakulteta ako ne juris da zavrsis sto pre pa malo dublje udjes u materiju inace ako i tu projuris pojma nemas ti sta je arhitektura.Napravljen si da ponavljas stvari koje si napamet ucio na fakultetu,mozak ti maltene kreativno zakrzlja.

Ako pogledas arhiktekte XX veka ,vecina je odlazila u SAD da radi zato sto su imali mogucnosti vezane za tehnoloski razvoj kao i ekonomiju i demokratiju koja je tamo vladala.Kako da budes kreativan kad sve treba da bude sto manje,da se stancuje jedno te isto kako ne bi gubili vreme na novim projektima,da bude sto jefitnije ... Da bi se arhitektura razvijala potrebne su finansije pre svega a toga u Srbiji nema ( ovde naravno ne mislim na gastarbajtere bez ukusa koji imaju novac ali su kerativno bolesni ) ...

e pa sad si samo bezobrazna (posto sam imao da se susrecem sa tvojim postovima)

dakle postoji covek, obrazovanje, faks, komora, zakon..........izaberi sta-god hoces

kad ispravljas necije gluposti (ne vezano za struku), pa kakav mozes da budes, srecan

besan??? kad neko pretera u glupostima, i to ide na tvoju stetu, sta jel slavis.......

kad te neko jebe ko vola, laze, ne odradi posao, kad te laze za to sto te kao navodno nije jebao ko vola, i kad posle svega ponovo laze.... sta treba da osetim "leptirice"

ja sam se setio tebe kao branitelja gafa.... toliko si srala da ispade da je gaf neki k..........

gaf i bg su skole, i samo to.... bg je bio bolji od gafa i sada je.... kolicina obradjenog materijala---- bg konstanto ali temeljno propada ali u tom propadanju je povukao i sve ostale.... PARADOKS --- a gaf dobija licencu vise

ako ne postujes skolu-struku ------profesore, knjige, kolicinu, kvalitet sta cemo da postujemo?

spanske serije????

P.S. jednostavno nisu u pravu.... kapitalizam nas je davno dovatio, GAF ne moze da bude bolji niti korisniji od AF u bg-u.... moze samo da bude ekonomski isploativiji.... a vidi dokle nas je to dovelo, kad to kazem vidi gde su nas doveli GAF i AF (sa svi ostalim podstanicama) zajedno.....

P.P.S. ne znam za koga ti radis, ali sam ovaj post pisao samo pa pailheda (ko ga jebe ako razume svatice)

P.P.P.S. moja diskusija sa tobom je ispirisana tome sto se nasao investitor u srbiji, demagogija ovde ne pomaze(dvadeseti, devetnesi... koji k***c vek, nije ni bitno)... jednostavno... obrazovanje gafa je usralo... \ pristize u pomoc obrazovanje baf-a, ali zbog takvog ponasanja smo svi zajedno seljaci......

jos sam i beozobrazna :)

veruj mi da nemam apsolutno nikakve namere, niti da budem niti da ne budem bezobrazna, ja ti kazem sta mislim a ti blati redom koga hoces tvoja stvar ... pokusavam sve vreme da ti kazem da nista neces postici time sto pljujes po ljudima i fakultetima a ti i dalje teras istu pricu. ja licno nemam nista protiv bilo koga niti protiv bilo kod fakulteta, niti kazem da je GAF bolji od AF , samo smatram da je stvar u pojedincu,njegovom talentu i pre svega sreci da uopste uspe da plasira sve sto zna i bas me briga ko ima licencu a ko nema i ko gradi a ko ne gradi jer ja o tome ne odlucujem, ja samo mogu da vodim racuna o tome sta ja radim i da to sto ja radim zadovoljava neke moje estetske norme.

zivot je tezak, na svakom koraku neka blokada, sputavan si sa svih strana ali sta da radim sada da se ubijem i da pljujem i besnim sto je tako i da mi svrha zivota bude pljuvanje ?!?!

najiskrenije ti kazem, bez imalo drskosti da pustis sve to i da gledas sebe kako da se izvuces iz ove uzasne situacije u zemlji i struci.

• 1 month later...

Arhitektonski fakultet u Beogradu je medju najboljim u Evropi

"u tu pricu ni sam ne verujes."

Arhitektonski fakulet u Beogradu na ovom najvecem studentskom konkursu u Evropi, Schindleraward 2010, zauzeo trece mesto.

blic

Evo jos neke statistike. Od 344 rada iz cele Evrope i Rusije, 5 radova sa naseg fakulteta je uslo u poslednju rundu ziriranja, dok je jedan rad izabran i za top 10. Ukupno trece mesto medju 50ak fakulteta.

Drugi studentski konkurs, ISOVER, ucestvovalo je 18 zemalja, 60 radova u finalu, jos jedno trece mesto.

http://www.isover-students.com/content/view/161/179/

Ne meri se kvalitet fakulteta ovako, ali pokazuje da nasi studenti ne zaostaju za ostalim evropskim.