Jump to content

[RAD] fruvita

marex
 Share

Recommended Posts

Ja ne znam za bolje animatore na ovim prostorima sem tebe Marex i Thinkera (i greota je što jako retko učestvujete u drugim temama), ali ipak imam par zamerki.

- Real flow - sve mi više smeta to što u svakoj animaciji vidim gde je korišćen realflow. Može li relflow da se podesi da baca malo drugačiju vodu? Ovo mu je ta ista voda ko i u gomili drugih animacija (maltene malko poboljšan blobmesh).

- U zadnjem kadru ona kriška pomorandže je mogla biti malo (mnogo) bolje izanimirana.

Slazem se sa bobijem za RF - jeste mocan ali se nekako lako prepoznaje, nesto kao VRay renderi. :)

Ali da ostavim po strani profesionalne deformacije, reklama je stvarno "pitka" i simpaticna. Svidja mi se prelaz gde tecnost zapljusne ekran i krene zum od flase.

Mozes li da otkrijes koliko je ljudi radilo na njoj tih mesec dana, bas me interesuje?

Ljudi, hvala na komentarima :)

Sto se tice RF-a, ne znam koliko ga je ko koristio, ali moje iskustvo je da ne znam kakva ti masina treba da bi isterao realnu simulaciju. Vidjao sam ih u filmskoj industriji ali nisam bas extra simulacije vidjao u reklamama, sem ako ih nije radio mill, digital domain ili frame store.

Okacicu full frejmove da vidite kako izgleda ne kompresovano.

Ljudi koji su radili na ovome:

Predrag Sanader - modeling

Sale kostic - texture

Igor Jovanovic - simulacije

Ja - animacije, render i neka simulacija

Marko Radinkovic - post produkcija

Ivan Pribicevic - supervizor

Naravno... niko nije sedeo mesec dana na tomo, svako onoliko koliko je posao zahtevao ( Igor najvise )

Neznam koji vam je bio particle count, ja sam radio simulaciju od 2 000 000 partikla za neku reklamicu

i mislim da bi jos trebalo da bude partikala ali vise nije bilo vremena client trazio sto pre

ali misim da moze da se izgura zadovoljavajuci kvalitet...

Lepo, lepo

Onaj poslednji kadar mi je bas ubo prst u oko. Ne samo pomorandza kao sto kaze @bobi, nego sve vocke su izanimirane kao da je film pusten unazad. Mozda znacajnija razlika u brzini medju vockama i pravci dolazenja, kao i da nesto padne odozgo...

RF je svima "deja vu", zbog spice za eurosong. Ali kao sto rece @marex, sta je - tu je :), holivudski efekti su jos nedostupni.

pozz :)

Sto se tice simulacija, mislim da nismo presli 500 000 partikla i mesh koji ima vise od 1 800 000 poligona.

Nisu se radile dugom po nekoliko sati, sta znam... od 2 do 6 sati, zavisi kako koji kadar.

evo da vidite i frejmove

post-526-1216578460_thumb.jpg

Super ste vi to odradili, mozda bi sa vise partikala bilo lepse, mislim RF je cudeo sa njim samo ima mnogo igranja...

Render je inace isto super...

Meni je ta simulacije od 2000 000 partikala trajala 800 frojmova - 7dana...

( simulacija punjenja kao monitora ili TV ekrana, to je za neku kao tombolu bilo, prvo se puni pa se onda prazni

nije trebala da bude voda nego nesto kao malo gusce)

http://rapidshare.com/files/131198364/test.mov.html

evo koga ne mrzi da skida sa rapida (5mb)

( simulacija punjenja kao monitora ili TV ekrana, to je za neku kao tombolu bilo, prvo se puni pa se onda prazni

nije trebala da bude voda nego nesto kao malo gusce)

Super je ovaj tvoj test, evo baš ga gledam.

Ali mi pomalo opet zaličio na klasičan realflow, ali onda sam ukapirao šta mi je smetalo... pustio sam video da ide 2x brže u playeru i izgledalo je fantastično! Još samo motion blur i bombonica!

Zapravo, meni je sve vreme smetala brzina, jer čak i scenama kad nema slow motiona a koristi se realflow, čini mi se da uvek postoji neki latentni slow motion.