Jump to content

KONKURS – QUIT SMOKING GADGET design

vvuksanovic1
 Share

Recommended Posts

Produkt:

Naprava(gadget) koji pomaze pusacima da prestanu pusiti. Produkt ima algoritam i senzor koji indikira napredovanje korisnika u njegovoj (ne)zavisnosti od nikotina. Takodjer bi trebao da ima i vizualni feed-back u vidu elektronskog displeja ili indikatorske lampe(lampica) koje bi trebale da odrze pusaca u njegovoj odlucnosti da ostavi duvan.

Gadget bi se mogao da nosi sa sobom, a takodjer bi se mogao drzati i na stolu. To bi znacilo da se korisniku daje mogucnost da sam odlucuje da li ce pokazivati produkt drugima ili ne.

”Feeling” produkta:

Pusenje nije ”cool”, ali su zato pusaci uvek bili ”cool”. Tako i prekid pusenja treba da bude ”cool” i elegantan umesto da jedina asocijacija na prestanak pusenja budu iskljucivo vezana za razne medicinske i zdravstvene konotacije.

Tekst koji sledi ce pokusati da docara na koji nacin bi se ovaj produkt trebao da razlikuje od drugih i jeftinih elektronskih gadget-a iz Kine.

XXX is designed to express the courage and confidence of people who strive to change certain patterns in life. Loaded with intelligence in a timeless portable model it shows your steady progress towards your goal. In the case of relapse XXX is your candid companion.

XXX can be exposed or hidden. In each way it will encourage your to pursue your aspiration.

Cilj konkursa:

Predloziti dizajn koji odgovara gore navedenim podacima.

Adekvatan dizajn (prototipi) ide u produkciju na jesen 2008.

Krajnji rok za slanje svog predloga dizajna je 22. Avg 2008. na sljedecu e mail adresu

vladimir.vuksanovic@mba.sse.edu

Nagrade:

Prva nagrada: 500 EUR + boravak nedelju dana u Stockholmu*

* datumi prema dogovoru moze odmah u avgustu ili kasnije ili sledece godine

Za dodatne informacije

Vladimir Vuksanovic

Telefon +38267687540

vladimir.vuksanovic@mba.sse.edu

Nema tog gadzeta koji ce nekom pomoc da prestane da pusi. Svaki slucaj/coek je jedinstven i ne moze gadzet da mjeri kolko je neko manje il vise zavisan. Jer je zavist u glavi, u mozgu. I osim ako ne ubacis mikro cip u glavu ne mozes vidjet kolko si zavisan il nisi. A inace to mozes da vidis prema svojim potrebama za cigarama, za to ti ne treba plastika koja bi te kostala 100-200E. Izvini sto sam negativan, ali problem/zadatak izgleda besmisleno, osim ako je za Japance. I na kraju, ko mi garantuje da cu da dobijem pare? Ovo moze bit da si ti dobio zadatak na faxu u Stohk. da to ili slicno osmislis, pa da ti mi to uradimo i onda ti prodjes na ispitu. Sorry, al tako mi nesto izgleda.

@ Combine - ja sam vec postavio pitanje garancije, videcemo shta chovek kazhe. Nije to microchip nego microchop™ ako nisi skapirao kako valja jadan. Taj micrchop™ ti ne utiche na mozak nego na ono na sta si najvishe osetljiv jadan ne bio, na novchanik. Jer pazi, ti ubachis cigaru u taj gedzet, i on ti sa malim mikro nozevima cigaru pretvori u seno, kao mali kombajn, unisti je. Sad ne znam dal vi Crnogorci znate shta je kombajn, ali uglavnom iz jednog dela, pretvori je u mnogo delova. E sad taj senzor pokazuje koliko te nervira, koliko si kesha puko na cigare koje nijesi popushia jadan. E sad, ili cesh da bachish cigareee ili cesh da bachish gedzet. A senzor ce ti uvek pokaze koliko si blizu tom momentu odluke.

SensorLevel (Sl) = cigaretNumber * cigaretPrice

Proizvod je potpuno ekoloshki jer cigaru pretvara u seno + papir a to je sve bioloshki razgradiv otpad. Radi na solarnu energiju, tako da ce biti hit u ekoloshko suncano obasjanoj Crnoj Gori, da jebe oca. :)

Dosta shale, da vidimo shta chovek kaze!

Hahaha, Nick Sloter :)

Pa dobro svi znamo kako je isao model koji je bio prilicno uspeshan :

1. Definise se konkurs, tacne dimenzije proizvoda, tehnicki podaci, trajanje konkursa, datum predaje ...

2. Garancija organizatora konkursa da konkurs nije "fake" i da ce nagradjeno resenje dobiti nagradu, da kao ne znam koliko put ne bi bilo suprotno. Na ID-u smo eto za sada imali pozitivan bilans bash zbog garancija. Prosli put sam ja drzao kintu kod sebe dok sve nije bilo resheno. Posto ja vishe svojevoljno :D nisam na funkciji, bilo bi dobro da Demijan preuzme tu odgovornost ovog puta kao urednik.

Ko se ne seca garancija izgleda ovako :

greenag3.jpg

3. Radovi se predaju, u odredjenom roku koji je naznacen, odredjuje se pobednik i kesh se predaje njemu.

4. Ako nas organizator zavrne, kinta se deli izmedju uchesnika konkursa.

Chist rachun, duga ljubav, josh jedan uspeshan konkurs na ID-u.

Vise sam puta probao kontaktirati moderatore u vezi kako organozovati posten i seriozan konkurs.

Sto se mene tice u interesu mi je da dobijem kvalitetne predloge. Mogli bi se cak i poslati pdf-ovi moderatoru pa nek ih on drzi kod sebe. Ja bi mogao njega licno sresti pa onda platiti.

Mislim da je besmisleno da posaljem pare a da mi stizu samo 1 ili 2 predloga koji ne odgovaraju.

Moderatori, tacno sta predlazete? Boravim u CG do 19/7, znaci email ili telefon +382 67 687 540

od 19/7 email ili telefon +46 70 878 43 01

Pozdrav / Vladimir Vuksanovic, Stockholm, Kotor

Vise sam puta probao kontaktirati moderatore u vezi kako organozovati posten i seriozan konkurs.

Sto se mene tice u interesu mi je da dobijem kvalitetne predloge. Mogli bi se cak i poslati pdf-ovi moderatoru pa nek ih on drzi kod sebe. Ja bi mogao njega licno sresti pa onda platiti.

Mislim da je besmisleno da posaljem pare a da mi stizu samo 1 ili 2 predloga koji ne odgovaraju.

Moderatori, tacno sta predlazete? Boravim u CG do 19/7, znaci email ili telefon +382 67 687 540

od 19/7 email ili telefon +46 70 878 43 01

Pozdrav / Vladimir Vuksanovic, Stockholm, Kotor

Daj jos neku informaciju o proizvodu, ako nije problem

Zainteresovan sam za ovaj konkurs.

Ukoliko se ispostavi da je postignut dogovor izmedju moderatora i Vladimira Vuksanovica o garancijama i isti dogovor bude potvrdjen u ovoj temi, sigurno ucestvujem.

@vvuksanovic1: Da li postoje ogranichenja, zadate okvirne dimenzije gadget-a... ili je sve vrlo slobodno i ideja najbitnija?

• 2 weeks later...

ok, postigli smo dogovor oko detalja konkursa i grancija.

sve ide kako je gospodin Vladimir Vuksanovic opisao, sem što ce se svi finalni radovi slati na adresu koju će denis (Crayzee™) naknadno postaviti.

na adresu koju je Vladimir postavio možete slati pitanja i radove u procesu ukoliko želite da se konsultujete oko nečega.

što se tiče tehničkih karakteristika, budući da je to proizvod koji tek treba da se napravi, nisu striktno definisane. predlog Vladimira je da kao referencu za dimenzije možete koristiti pedometar.

dakle, imate dosta slobode.

sva pitanja možete postavljati i ovde.

pozdrav, i srećan rad!

Culi ste Demijana, imate sve slobode po pitanju dizajna mozete da radite bukvalno shta zelite. Sto se tice garancije, sve radove saljete na moj e-mail i ja ih necu proslediti gospodinu Branislavu dok ne prebaci kesh. Takav je dogovor, on nije siguran o kolicini kvalitetnih radova koji ce pristici, a vi niste sigurni o tome da li cete dobiti kintu. Tako da onaj ko zeli da radi neka radi i nek posalje rad meni, ko smatra da ovo nije dovoljno ne mora da radi. Demokratija totalna.

Krajnji rok za slanje svog predloga dizajna je 22. Avg 2008. na sledecu e-mail adresu: denis.boss [at] gmail dot com

Dodatne informacije :

Gadget treba da radi kao motivator.

Npr ljudi sto nose pedometar vise se krecu posto stalno dobiju vizuelni feed-back o svom napredovanju. (broj koraka)

Vozaci sa autom gde je ugradjen economy-meter trose manje goriva.

Recimo da pusac treba da preboli otprilike cetiri dana da bi postao fizicki nezavisan od nikotina. Posle mu treba jos mesec dana da se odtarasi psiholoske zavisnosti. Smisao ovog gadget-a je upravo da vizualizira ovaj napredak i stime motivise dalje odustajanja od pusenja. Specifican count-down algoritam ce da vizualizira taj napredak u ciframa. LED-indikatori sa raznim bojama je jedna druga varianta. Mozda celi gadget treba da menja boju?

Kad pusac ne uspije, znaci opet zapali cigaru, gadget ga "kazni" i brojilo se vrati na "nulu" (ili na jedan prema algoritmu odredjen broj ili odredjenu boju). Aktiviranje moze na dva nacina - reset dugme ili dim senzorom.

Dimenzije trebaju da budu prema sledecem:

1. da se gadget moze nositi pri sebi (npr. zakaciti za pojas ili na ruku)

2. da ima mesta za display ili indikator neke vrste

3. da ima mesta za reset dugme

4. da ima mesta za jedan dim senzor (smoke sensor) od recimo 25x20x50mm

• 4 weeks later...

UZ DUZNO POSTOVANJE SVIMA KOJI SU BILO KOJIM RADOM DOPRINELI OVOM KONKURSU ,

SVE NAJBOLJE U DALJEM RADU .

A OSTALIMA :

PA BRE LJUDI U OVOJ ZEMLJI STVARNO MALO NORMALNIH , OD CELE ZEMLJE

SAMO TRI PONUDE ...SRAMOTA

POSTO SAM JA NOVI U INDUSTRIJSKOM DIZAJNU EVO OSTALIMA KOJI ZNAJU DA KENJANJU

DA NESTO NE VALJA KOJI SU GENERALI POSLE BITKE ... SVIM SKOLAMA ZA DIZAJN ....

SVIM UCENICIMA ...STUDENTIMA ....PROFESORIMA...DEKANIMA ... I OSTALIMA KOJI IMAJU BILO KAKVE VEZE SA DIZAJNOM

LJUDI.... PAMET U GLAVU .... MI SE I OVAKO NALAZIMO NA IVICI PROVALIJE ...

AJDE BRE NEKI KORAK UNAZAD ...

ZA SVE OSTALE GORE NAVEDENE KOJI SU PODBACILI NOVI PROIZVOD OD MENE

POZDRAV SVIMA

Dakle posto je danas 23. Avgust svodimo bilans.

Broj pristiglih radova: 5 komada

Prijavljeni dizajneri su:

- Đorđe Živanović (2)

- Đorđe Radojčić (1)

- Branislav Koprivica (1)

- Saša Kasapić (1)

Pohvalio bih Đorđa Živanovića koji je uradio 3 zaista lepa modela i našeg novog člana Đorđa Radojčića koji se takođe potrudio da pošalje pristojan rad.

Videćemo šta Demijan kaže pošto je on trebao da se čuje sa gospodinom Vuksanovićem. Do tada su radovi kod mene.

Hvala ljudima koji su poslali svoje radove, ostali se baš i nisu proslavili, iako sve to ima svoje zašto i zato ...

Ostaje vam MS INDUSTRIAL KONKURS da pokazete shta znate, u suprotnom i dalje ostajete "budjavi dizajneri" ...