Jump to content
MR.BIG

Predrag Vuckovic

Recommended Posts

deus&machina: hvala na objasnjenju :)

Evo dve nove slike na Pedjinom instagramu :)

P.S.Sve pocinje uskoro ponovo pocelo je odbrojavanje na www.redbull.tv

post-22453-1350197436_thumb.jpg

post-22453-1350197464_thumb.jpg

uključim redbulstratos u momentu kada ovaj ludak dodiruje zemlju, i nakon 10 sekundi vidiš nekog srbina kako utrčava sa aparatom. Jebote ništa ne može da prodje da te neki srbin paparaco ne ulupa s škljocalicom :D :D

Bravo Pedja :)

Jel ono bio pedja sto je izasao iz helikoptera? Ovi rekose da jeste, a po onim fotkama izgleda da ima mnogo kracu kosu.

Na kraju krajeva i nebitno. Svaka cast svima u ekipi!

Svaka čast. Bio je poseban osećaj pratiti to sve, makar i preko TV. Takođe, ako postoji način, voleo bih da prenesem Felixu čestitke za džentlemenski potez. Verujem da bi on znao na šta mislim.

db

Takođe, ako postoji način, voleo bih da prenesem Felixu čestitke za džentlemenski potez. Verujem da bi on znao na šta mislim.

Ako mislimo obojica na ono sto ja mislim da mislimo - sta reci osim da je ispao uber-veliki car.

svaka cast Felixu ...kao sto rece drug t@urus veca muda od kapsule,ja se usrah gledajuci sa tv-a, mogu da zamislim kakav je osecaj tamo gore..

bas je lepo kada cujes da je neko od nasih ljudi deo ovako velikog poduhvata... tapsaric po ramenu za Pedju..

Jo@ ajd podelite taj dzentlmenski potez za nas koje ne znamo nista o tome...ili nismo skapirali... :D ;)

ps..

mislim da ono nije Pedja sto se vidi pored Felixa u kadru, prilikom doskoka ...Pedja je celav ... :D

verovatno je bio u drugom redbull-ovom helikopteru koji je kruzio oko njih...

Džentlmenski gest je to što je ostavio rekord svom učitelju. Onaj poslednji u trajanju slobodnog pada. Skontah odmah kad je otvorio padobran. E to je car! Naklon do poda!

Ako mislimo obojica na ono sto ja mislim da mislimo - sta reci osim da je ispao uber-veliki car.

A jel mozemo i mi da znamo sta ti mislis da vi mislite? :lol:

e vidi mene diabole uopste ne skapirah..a bas sam se pitam sto je otvorio ranije padobran .... :blink: .... sta cu kada sam samozivo govedo... <_<

svaka cast za dzentlomenski gest .... covek zasluzuje veliko postovanje...

Felikse Srbine!

Njegov pradeda je u Prvom svetskom ratu posetio selo Donje Brijanje. Tom prilikom ušao je u kuću gazdarice Darinke. Dalje ne moram da vam pričam šta se dešavalo! :lol:

Ajd sad ozbiljno, kad je hvala Bogu sve prošlo kako treba...

Iskreno da vam kežem, za mene ovo nije nikakav (za ljudski rod) vredan podvig. Čak šta više nije ni podvig već čista glupost i izazivanje sudbine. Sve ovo što je urađeno nema nikakve veze sa napretkom civilizacije, neće ništa pomoći ljudskom rodu u budućnosti već će mu samo odnemoći jer će gomila drugih koji su željni publiciteta pokušavati gomile drugih "podviga" od kojih će se gomila završiti kobno. A čemu sve to? Ovde je nepoznati Felix postao poznat i poznata firma za prodaju neke kabeze postala je još poznatija. Nikakve druge koristi nema. Realne!

Da me ne shvatite pogrešno, Felix je definitivno hrabar momak ali ako je hrabrost pokrenuta samo željom za dokazivanjem i obaranjem nekih rekorda i svoj život ugrožen zbog toga to je onda i nešto drugo - gordost i glupost.

Ljudi svaki dan rade poslove u kojima rizikuju svoje živote da bi zaradili parče hleba i prehranili porodicu. Sem toga šta je sa svim onim pravim herojima koji su svesno otišli u smrt kada su sanirali nuklearnu katastrofu u Japanu? Neki su danas bolesni, neki su već umrli, a njih više niko ne pominje jer se oni zbog toga nisu ni žrtvovali.

Naravno, Peđa nema nikakve veze sa ovim. On je čovek radio svoj posao kao fotograf i profesionalac i njemu svaka čast.

Džentlmenski gest je to što je ostavio rekord svom učitelju. Onaj poslednji u trajanju slobodnog pada. Skontah odmah kad je otvorio padobran. E to je car! Naklon do poda!

Rekord u duzini slobodnog pada drzao je Evgenij Andrejev. Kitinger je pri svom skoku imao drugaciju konfiguraciju i od ovog Rusa i od Felixa, pa se tako njihovi rekordi ne mogu ni porediti. Dakle, Felix je duzeo padao i od jednog i od drugog (to jest, ako je tacan podatak, da je presao 36500 metara u slobodnom padu).

Dux. U prvi mah pomislih da si opasan cinik sto tako nesto kazes. Ali, Red Bull stratos je u sustini samo jedna velika dobro organizovana reklamna kampanja sto mogu da priznam iako mi se jako dopada sve sto izlazi iz Red Bull kujine (posto sam biciklista, jednostavno obozavam i filmove i sva desavanja sponzorisana od Red Bulla)

Red Bull advertising je nekako, "I shit you not" Advertising.

Al pokusao sam da zamislim kako se mali Indijac budi ujutro ispod kartonske kutije, i bez dorucka ide na put od 25 kilometara po vodu za bolesnog oca. Kako izbegava tigrove, trgovce ljudima, lopove, secikese i ubice na tom putu, a onda se sa jos 600 ljudi bori da dodje do cisterne sa vodom verovatno prepunom bakterija, za koju jos mora i da plati 5 rupija koje je izprosio na tom putu i kako se vraca sa kantom vode od 25 litara istim tim opasnim putem.

Sve to sponsored by Red Bull. Extreeme Survival Edition.

I shvatam da nisi cinik. Mozda sam cak i ja pomalo.

Al ipak, volim sve sto dolazi od Red Bull-a, sem samog pica koje jako jako retko pijem. Gotovo nikad.

Čak šta više nije ni podvig već čista glupost i izazivanje sudbine. Sve ovo što je urađeno nema nikakve veze sa napretkom civilizacije, neće ništa pomoći ljudskom rodu u budućnosti već će mu samo odnemoći jer će gomila drugih koji su željni publiciteta pokušavati gomile drugih "podviga" od kojih će se gomila završiti kobno. A čemu sve to?

Mogao bih ruku u vatru da stavim da su iste ove reci slusali braca Rajt, Jeger, Kitindzer, Endi Grin....

Probaj da posmatras stvari iz drugacije perspektive: Obaranje rekorda je cilj. Put do tog cilja pokriven je gomilom informacija (telemetrija koja je sakupljenja tokom skoka ce se obradjivati narednih nekoliko meseci), koje do sada jednostavno nismo mogli da imamo (tipa sta se desava sa ljudskim telom u trenutku prelaska iz okozvucnih u nadzvucne brzine), jer nije bilo nikoga da to na svom dupetu proba.

Kao sto su i ostali pokusaji rusenja rekorda u svojoj osnovi imali napredak tehnologije kao vrlo logican sled dogadjaja, tako je ovog puta to bio Red Bull a ne NASA ili ESA, je prosto sto su oni ljudi skupili dovoljno kesa a na osnovu toga sto imaju podrsku Red Bulla, Zenita i ostalih velikih igraca koji su voljni da investiraju u nauku, a sto ocigledno tesko ide sa vladinim agencijama. U ovom trenutku recesija pogadja i nauku i to mozda i najjace do sada. Jel to znaci da bi trebalo da prekinemo sve projekte i sva izstrazivanja jer jbg, eto nema opipljivog resenja ili direktnog benefita (u nedostatku adekvatnog srpskog termina, prim. aut.)?

Jel trebalo ugasiti SETI npr. za koji se godisnje trosilo koliko i za nedelju dana rata u Avganistanu? Samo zato sto eto nisu za neku godinu nisu nasli male zelene.

Da mi lepo ukinemo nauku. Kome to jos treba?

Nesto se mislim da je Red Bull imao daleko bolje opcije da ovolike pare skuca u neki marketinski projekat koji bi se daleko brze i lakse isplatio kad se pogleda odnos ulozeno/dobijeno. Ali nije.

Hvala im na tome.

ali cela ova priča i sve mi deluje pomalo preterano napucano imajući u vidu da je Kitindžer pre 52 godine, dakle 1960te godine, skočio sa 32km. Razlika između Felikosvog i Kitindžerovog skoka je relativno mala. felix je išao "samo" nekih 150km/h brže.

Mene samo ta činjenica malo smara.