Jump to content

[PROBLEM] MAX> instance

okmijun
 Share

Recommended Posts

maxcloneud1.th.gif

Ovo mi se neki put desava a nemam pojma sta je uzrok tome, elem ko sto vidite modifajersi ispod onog sivog granicnika su instancirani i ti je u redu, a kako ovi iznad nisu??? Drugim recima, kako je uopstenastao onja granicnik, nije frka da ovo sredim al me interesuje kako ovo nastaje uopste. Sve koporam ko instrance i onda kad na svaku zalepim modifajer on je instanciran , al evo sad nije ("a nije mu prvi put!" )

....

Kad modifajer prevucem ispod steka on je instanciran

Nije to nesto slucajno. Taj granicnik ti omogucava da na instanciranim objektima imas ne instancirane modifajere, sto je vrlo korisno.

Na primer, imas instancirane cilindre, i na njima ne instancirane bendove, hoces da ih razlicito animiras a da cilindri zbog kasnijeg mapiranja ostanu instancirani.

E sad kako se dolazi do toga .... ja selektujem instancirane objekte na kojima mi to treba i kliknem na "make unique" ( dugme za razbijanje instance ) i na to sto te pita odgovoris sa "no".

I na kraju samo na selektovani modifajer klikni "make unique".

@marex, galeb

Fora je sto sam pravio sve da budu instance, i onda ne ne znam otkud mi ovi uniq modifajeri odozgo?

Verovatno sam u brzini nesto klikno, kako moze onaj granicnik da se ubaci "samoinicijativno"?

Malo konufuznznznzo......

Nije to nesto slucajno. Taj granicnik ti omogucava da na instanciranim objektima imas ne instancirane modifajere, sto je vrlo korisno.

Na primer, imas instancirane cilindre, i na njima ne instancirane bendove, hoces da ih razlicito animiras a da cilindri zbog kasnijeg mapiranja ostanu instancirani.

E sad kako se dolazi do toga .... ja selektujem instancirane objekte na kojima mi to treba i kliknem na "make unique" ( dugme za razbijanje instance ) i na to sto te pita odgovoris sa "no".

I na kraju samo na selektovani modifajer klikni "make unique".

Ovo sam nekako i shvatio, ali kako da opet dobijem onaj granicnik, kad kliknem na modifajer on mi ceo stack napravi junik ne samo selktovni?

....

Sad sam provalio dobija se kadselektujem samo jedan obj, eto ko spava na casovim uci na leto

@bobi

onaj topic je extra