Jump to content

Da, da, po stoti put...

Recommended Posts

@ Mihailo02

znam da nije u pitanju samo crtanje, ali ostatak prijemnog se vezba kod kuce- stereometrija eventualno sa profesorom matematike, a ono zakljucivanje i razumevanje prostora ili razumes ili ne razumes- to ti niko ne moze pokazati kako se radi... Otprilike: rastavljenu kocku ili mozes da "sastavis" u glavi ili ne. Tako ja bar kontam :blink:

Ono sto sam ja do sad skontao je da cu tesko da konkurisem za AF u BG. Ozbiljno razmatram opciju da se upisem na FTN u NS i to je to.

Arhitektura je arhitektura, ja je volim i mislim da velike razlike ne postoje. Jos uvek se tresem od utisaka koje sam cuo od druga na prijemnom i pripremama. Strasno. Imam samo dve reci - lova i muka.

Sta da ti kazem, ja sam upisao prosle god na budzetu sam, ali sam se spremao kod jedne profesorke iz moje srednje (ATS) jer nisam znao za ostale, tek sam posle cuo al mi je bilo glupo da se prebacujem kod nekog drugog, tako da ti nisam bas kompententan da ti govorim o pripremama kod ovih "poznatijih". Znam samo da na onom ubrzanom kursu (ili kako se vec zove) na AF-u obicno daju nesta slicno da se vezba sto ce biti na prijemnom. Ono sto mogu jos da ti kazem za AF u Bg-u je da su neke zadatke iz mate ponavljali evo sad vec 3-ci put, odnosno imaju 10-tak zadataka na tu temu koje su sastavili pre i samo to daju. Za ns neznam nista :( . Moj savet ti je da polazes i na jednom i na drugom pa gde upadnes

Danas je ujutro izasla lista... Poslednji upisani na budzet je imao 71.98 poena. Komsija se sigurno skenjao, imao je 71.30 poena i bio je 12 mesta ispod. Bedak :(

Prosle godine je granica za budzet bila 75.50 poena... Da li neko ima ideju gde mogu da pronadjem rang lista za prosle godine, cisto da malo uporedim?

Nemoj da klones duhom, godina dana je sasvim ok za pripreme, a pokusaj iduce godine da konkurises i u Beogradu i u Novom Sadu, neces biti ni prvi ni poslednji. Kako ces da se jednog dana boris sa arhitektonskim azdajama ako si sad vec malodusan :huh: ?

Nego, onaj "Lola" se zove Vojin Novakovic, ne znam ni telefon ni adresu, ali probaj na 988, a mozda ima i sajt. Cula sam i ja da je odlican. Tek sam se ukljucila u Zonu, pa zato sad i pisem, no nikad nije kasno. Srecno! :rolleyes:

Nisam klonuo duhom, samo skontao da je sve isto sranje, pa rekoh da idem linijom manjeg otpora ;)

Inace, ne mogu da odem na polaganje i u BG i u NS, namerno su napravili da su prijemni u istom danu, da ne moze da se radi ona stara fora "ako ne upadnem na jedan, moci cu na drugi".

• 1 month later...

Zvao sam danas, posto sam prekjuce zvao u pogresno vreme a juce ceo dan bilo zauzeto...

Pripreme krecu prve subote u oktobru, prijava nema, samo dodjes i platis, cena se jos uvek ne zna, rekli su mi da zovem oko 20. septembra.

Eto, mozda jos nekom bude koristila ova informacija.

• 4 weeks later...
  • 6 years later...