Jump to content

Da, da, po stoti put...

Recommended Posts

Da ne davim mnogo, upravo zavrsio treci srednje, uvek odlican ucenik jos od osnovne i zelim da upisem arhitekturu u Beogradu... Volim arhitekturu, bavim se 3d grafikom u tom pogledu i eto, tako je nekako ispalo :)

Ono sto mene sada zanima, godinu dana pred prijemni su pripreme... Bio sam do Arhitektonskog, uzeo informator, informisao se koliko toliko i dosta stvari mi je jasnije. E sad... Te pripreme kontam da su vazne. Gde, koliko? Za sada znam samo za "Ka arhitekturi" kursu na faksu, kao pripreme za prijemni i to traje godinu dana skoro i kosta oko 1000 evra. Neko spominje nekog Djuru, ja nemam pojma ni ko je taj lik ni kako sprema... Zato mi pomozite :)

Da rezimiram... Na koja pripreme ici i koliko to kosta?

Sve sreca pa sam procesljao sve... Inace ne bih ovde smarao ljude.

Znaci, nista od diploma... Ok, tako sam i mislio, jedna nedoumica manje.

Ono sto je ostalo su pripreme... Za sada sam saznao da pripreme daje sam faks (tih 1000 evra), taj Djura, Canak i jos neko... Ukratko, sta preporucujete? Nije fora da se prepucavamo sad ko bolje sprema, nego koliko to kosta i sta ko predlaze...

Valjda sam sad bio jasan... Bukinjo, hvala na pomoci, da ne zaboravim, Mihailo02 - spama imamo i previse ;)

ti si pitao ko sprema i ja sam ti rekao! u cemu je problem?

znam da je kod njega prolaznost bas velika... procesljaj malo po zoni, cini mi se da je neko ostavio i njegov broj tel i adresu... ali ne mogu da se setim punog imena i prezimena...

dosta mojih drugova se spremalo kod njega... i vecina je upisala!

Evo me... Ne znam na koga se odnosilo pitanje, no nema veze.

Idem za nekoliko dana do druga koji je bio na pripremama na samom faksu, pa cu da vidim kakvu su utisci. Imam jos jednog lika koji je isao kod tog Djure pa cu i njega da kontaktiram.

Iskreno, nista mi nije jasno i ne znam sta cu odluciti. A uskoro ce prijavljivanje mislim za sledecu godinu.

Evo me... Ne znam na koga se odnosilo pitanje, no nema veze.

Na eee-a!

A ako planiras pripreme, planiraj brze, jer koliko znam pocinju prve nedelje septembra!

Ima jos dosta vremena, ali da ne bude posle nisam znao, i tako to... Par mojih drugova koji sad pocinju pripreme su vec rezervisali, jer kako to obicno biva, uvek fali mesta...

Ako ti nesto treba PP... Rado cu pomoci...

Polagao sam ovde i u Nisu polazem danas i sutra. Gde upadnem na budzet tu cu. Ustvari, bg mi je rezerva zbog brojnih likovnik oblika, formi, kultura iako mi je Nis cetri puta dalji autoputem. Ako vidite momka koji place u nekom od hodnika zato sto je upao na budzet u bg-u - to sam ja.

ustvari, pocinjes kad god hoces samo da platis.

Nije bitno sta dobijas za tolke pare, samo da platis. Npr sam prijemni: made in china hemijske, olovke koje ne mogu da se zarezu jer pucaju, tvrde gumice, nije bitno, samo da platis.

Danas je ujutro izasla lista... Poslednji upisani na budzet je imao 71.98 poena. Komsija se sigurno skenjao, imao je 71.30 poena i bio je 12 mesta ispod. Bedak :(

Prosle godine je granica za budzet bila 75.50 poena... Da li neko ima ideju gde mogu da pronadjem rang lista za prosle godine, cisto da malo uporedim?

Danas je ujutro izasla lista... Poslednji upisani na budzet je imao 71.98 poena. Komsija se sigurno skenjao, imao je 71.30 poena i bio je 12 mesta ispod. Bedak :(

Prosle godine je granica za budzet bila 75.50 poena... Da li neko ima ideju gde mogu da pronadjem rang lista za prosle godine, cisto da malo uporedim?

Jel to sve za bg pricas?

A sta mislite o tome da se npr. prvo polugodiste pripremam u Somboru (posto sam ja iz tog grada) kod nekog akademskog slikara, pa da se onda pripremama na fakultetu prikljucim u januaru? Da li je to uopste moguce?

Jer, ruku na srce, 1000e nije uopste malo para, plus bi mi na putne troskove otislo jos minimum 500 evra. -_-

@ Black Arrow ------> Sorry sto ti se ovako ubacujem u temu sa svojim pitanjem. Mislim da nije bilo potrebno da otvaram novu zbog ovoga.

Ma sve je moguce, samo je pitanje da li ce tada biti mesta! I nije u pitanju samo crtanje, mada je najvazniji deo prijemnog! Rang liste od predhodnih godina jedino da pogledate na sajtu AF, ako ih tu nema tesko cete ih naci, jedino ako ih neko cuva na kompu ili sl....