Jump to content

inspekcija

Prebranac
 Share

Recommended Posts

Tačno je da ne smete povrediti nikoga osim u nužnoj samoodbrani a u tom slučaju morate na sudu dokazati da bi vam taj neko naneo teže povrede nego vi njemu da ga niste, nanoseći mu povrede, sprečili u tome. U zakonu ne piše baš tako ali otprilike je toliko idiotski koliko i zvuči ovaj moj opis. Ali tako je to u skoro svim Evropskim zemljama. Samo u USA smete povrediti nekog ko je upao na vaš posed. Mada, i tamo morate dokazati da je upao.

A što se tiče inspekcije u Prebrančevom stanu, da se devojka odmah snašla, mogla se lako izvući ali, lako je sada pametovati. Jednostavno, nije ih trebalo pustiti da uđu u stan, kada su već ušli nije nikako trebalo priznati da se drže KOMERCIJALNI časovi (jer nije zabranjeno držati besplatne časove) niti im dati da se pomere iz tog predsoblja. Pokušaj da odu dalje od predsoblja (kada su već ušli) bi ih primorao da na silu pomere nekog ko recimo stoji na vratima a u tom slučaju su oni ti koji nanose nekome povrede pokušavajući da prođu pored njega. Tu vrstu sile sme da upotrebi samo policija a inspekcija to nije. Tako da je sa njima lako. No, rekoh, lako je sada pametovati.

Nije mi baš najjasnije, kako su oni dokazali da si ti zaista držala časove za pare?!? Nisi valjda priznala?

znaci opet kazem - ako ti neko nenajavljen, nepozvan, i nepushten udje na gajbu - to ti je onako kristalno cisto kao suza = nasilni upad u tvoj posed.

znaci trebalo je opusteno da ih najurish, ako ne - ako imas oruzje - da ih opet najuris, ako ne ja ti ne savetujem nishta, naravno, a iz mog gornjeg posta - jasno ti je sta bi ja uradio. opusteno, a on posle nek' objasnjava kako je bio goloruk i tako to... - mada, naravno, svega toga ne bi bilo, jer kad bi mu rekao odma' u startu - m'rs bre stoko - on bi otisao, jer zna da nije u pravu.

da bi on dokazao mora: 1. da tvoj ucenik bude izdajnik, ili 2. da ti priznas. ako je pod 1. - jbg...-sto rece bili piton - posao je takav-ni ja ga ne volim. ako je pod 2.-jes' da po partijsko-zonskoj duznosti navijam za tebe, al' i ja bi ti onda uzeo tih 12k para kad si priznala :):)

Meni ovo deluje na, dobar dan mi bi casove engleskog; da nema problema, izvolite, udjite; a koliko naplacujete; xx€ na sat; axxxxa mi smo inspekcija sad si gotova.....

^Protiv ovoga se tesko moze odbraniti, jedino da drzis casove samo rodbini i komsijama (a njima je svakako tesko naplatiti). Isto ovo moze i za fotografisanje da se desi.

^^^ A da li inspektori (i policija) uopste smeju da se lazno predstavljaju? Npr. u ovom slucaju kao musterije? Ok je da pokazu legitimaciju i onda traze da pogledaju knjige itd. Meni se cini da se to nekada vodilo kao "navodjenje na prestup" ili tako nesto?

Mislim da se to zove u pravu "agent provokator". Nešto je bilo pominjano u poslednjoj izmeni krivičnog zakona da će se uvesti i kod nas, ali se zadržalo valjda na formi "prikrivenog islednika". Ovo se sve doduše odnosi na organizovani kriminal, a ovde pričamo o inspekciji koja se bavi prekršajima, a tu sigurno ne postoji takva institucija. Ovako ili onako, većina ljudi usled finog vaspitanja kažu organima 'izvolite udjite, da ne pričamo na ulici', a to nikako ne sme da se radi. Kada jednom predju kućni prag a vi ste ih dobrovoljno pozvali, dakle nije im više potreban sudski nalog, situacija sa njihovim ovlašćenjima se menja. Ako u tom trenutku uoče nesto što liči na prekršaj zakona dužni su da reaguju.

Naravoučenije, ili pravna pouka: baš vas briga šta će baba iz stana preko puta da pomisli, razgovarajte na pragu, ne prelazite isti, nikako ne pozivati džukele u kuću (osim ako ste baš baš sasvim sigurni da nemaju tu šta da vide). Ako slučajno upotrebe silu ne činiti ništa, mada oni mnogo bolje znaju šta se sme a šta se ne sme, pa do toga sigurno neće doći. Ako slučajno baš vas traže (npr. da vas privedu sudiji za prekršaje, da ne upotrebim grublji izraz 'pravdi') pali često i fora 'nije tu u Australiji je, ali sačekajte da pozovem devojku koja stanuje ovde, ja sam samo u gostima'.

Tačno je da ne smete povrediti nikoga osim u nužnoj samoodbrani a u tom slučaju morate na sudu dokazati da bi vam taj neko naneo teže povrede nego vi njemu da ga niste, nanoseći mu povrede, sprečili u tome. U zakonu ne piše baš tako ali otprilike je toliko idiotski koliko i zvuči ovaj moj opis. Ali tako je to u skoro svim Evropskim zemljama. Samo u USA smete povrediti nekog ko je upao na vaš posed. Mada, i tamo morate dokazati da je upao.

A što se tiče inspekcije u Prebrančevom stanu, da se devojka odmah snašla, mogla se lako izvući ali, lako je sada pametovati. Jednostavno, nije ih trebalo pustiti da uđu u stan, kada su već ušli nije nikako trebalo priznati da se drže KOMERCIJALNI časovi (jer nije zabranjeno držati besplatne časove) niti im dati da se pomere iz tog predsoblja. Pokušaj da odu dalje od predsoblja (kada su već ušli) bi ih primorao da na silu pomere nekog ko recimo stoji na vratima a u tom slučaju su oni ti koji nanose nekome povrede pokušavajući da prođu pored njega. Tu vrstu sile sme da upotrebi samo policija a inspekcija to nije. Tako da je sa njima lako. No, rekoh, lako je sada pametovati.

Nije mi baš najjasnije, kako su oni dokazali da si ti zaista držala časove za pare?!? Nisi valjda priznala?

Moracu da se saglasim sa ovom izjavom. Bukvalno u zakonu pise da ako vas neko napadne sekirom vi mozete da ga ubijete samo sekirom ili nekim drugim hladnim oruzjem. U slucaju da ga ubijete vatrenim oruzjem (naravno bomba ovde ne dolazi u obzir posto cete i sebi presuditi), duzni ste da uradite sledece:

1. Upozoriti ga da posedujete vatreno oruzje i da ste spremni da ga upotrebite,

2. U slucaju da napadac ne stane, duzni ste da ispalite metak u vazduh i da ga ponovo upozorite,

3. U slucaju da napadac i dalje nije stao, mozete da pucate ali samo u noge, tj. bez nanosenja teskih telesnih povreda (pucanj u noge se racuna kao onesposobljavanje a ne pokusaj ubistva)

4. U slucaju da i dalje napadac nije stao mozete da pucate, ali dolazite u situaciju da vam sudija kaze da vi jeste u pravu ali nazalost ljudski zivot je najvredniji i da niste smeli da ga ubijete. Kao da vas zivot nije vredan i da se niste spasavali.

Na zalost ovo jeste ludilo, jer zamislite nekog grmalja koji je resio da vas malo nasekira, dok vi njemu objasnite i ispalite metak u vazduh ode vam glava.

Medjutim i pored svih komentara da li mozete ovako ili onako, ja ostajem pri stavu da mozda i treba probati sa legalnim radom, sa izjavom da necete imati penziju (rekoh da je mesecna cifra 5000 dinara), uz pokusaj da se ne nabavlja fiskalna kasa, jer boze moj radis u svom stanu, tako da mozes da se pravis luda i da tvrdis da samo radis za firme i da ti sve ide preko racuna.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...