Jump to content
Sign in to follow this  
xxREMBRANTxx

Ambalaza

Recommended Posts

Rad koj sam radio na IV godini. Zadataka ambalaza za mleko.

Firma izmisljena kao i sve ostalo.

Maketu sam sklepao na brzaka a sad me bas mrzi da menjam a ako nadjem neku akaciju odma sredjujem.

Kravice se menjaju po debljini zavisno od kolicinie mm.

Inspirisalo me je tripovanje ljudi da ako piju mleko sa manje mm bice vitki i super zgodni a i svi proizvodjaci koj su odma navalili da prave mleko( bezukusno) sa sto manje mm.

Hvala na komentarima.

post-2655-1209914790_thumb.jpg

post-2655-1209914907_thumb.jpg

post-2655-1209914926_thumb.jpg

Crna boja na prehrambenim proizvodima izaziva kod ljudi... Ja bih kupio za sebe, ali za druge ne znam. Ipak ona belina koja ti puca u oci izaziva divne osecaje u stomaku :) ;)

Choveche de crna boja za mleko :S Jeste da sam ja luda za crnom bojom i stavljam je shto vishe moguce,al za mlekooo...nikako...dobra je ambalaza ovako,al bez CRNE...stavi belo ili neku svetlu boju!! ;)

Ovo nije radjeno u komercijalne svrhe to je bio samo jedan od zadataka za ispit.

Crna je dusa ambalaze i bas zato sto su svi govorili da ne ide crna na nesto jestivo ja sam je zbog toga ubacio.

Cilj mi je bio da uradim ambalazu koja ce na polici neke samoposluge iskakati od ostalih belo plavih ambalaza.

Dovoljno je sto je belo unutra tako da mislim da ima mesta za crninu a i volim tamne stvar.

Hvala za komentare,

al i kao zadatak trebash da razmislish kako bi to bilo u prodaji.

s'razlogom nema crnih ambalaza mleka.

to shto bi odskakalo ne znachi da bi to bila dobra stvar.

i to ne znaci da niko do sada nije pozeleo da stavi crnu boju za mleko, ali jednostavno neki ljudi su vrsili analize dosli do zakljucka da to jednostavno ne bi islo.

Necu komentarisati opravdanost crne na ambalazi za mleko posto jedinu njenu svrhu vidim kao suprotnost beloj (mleku) a ti to ovde nisi iskoristio na taj nacin.

Ovako mi lici na neki energetski mlecni napitak :D

Ok mi je ideja sa kravicom s tim sto mislim da ovde nisi isao do kraja. Samo si je sirio i suzavao pa su tako te izmene slabo uocljive. Da si crtao svaku zasebno, debela kravica bi imala obrascice i mesnatije nozice. Lakse bi se razlikovale.

I jos jedna stvar - procitala sam na ambalazi Oibidus a ne Dibidus :(

ne bih te smarala sa time da i ja isto mislim da crna nikako ne ide na mleko, a lichno i nisam pristalica "extremnih experimenata" shto se tiche toga.

ne znam shta je u pozadini, koji su to motivi, ali mene iskreno podsetjaju na mehuritje =/

Ilustracija mi nije bash sjajna ako tjesh iskreno da ti kazhem =) ali mislim da bi dobro doshle samo male korekture da to dodje na svoje.

prva asocijacija - gazirano, multivitaminsko, ko-zna-cim nasvirano mleko, koje se valja na exitu... hehe

da ne ulazim u detalje, kao komercijalni proizvod ne verujem da bi imalo uspeha, a to je jedino vazno u ovom slucaju

Vidim da si stavio logo Tetrapaka :P Necu te prijaviti sefu :D

Sto se tice idejnog resenja, prvo bih te doveo kod ovih mojih Svedjana u GM, pa da vidis kako se radi priprema za mleko, sta sve moze da se odstampa. Ipak je to Flexo stampa, a ne offset.

Ne znam da li smem da vam posaljem resenja za Ruske mlekare, ali mozda ipak okacim link (ako me niko ne ocinkari) :D

Vidim da si stavio logo Tetrapaka :P Necu te prijaviti sefu :D

Sto se tice idejnog resenja, prvo bih te doveo kod ovih mojih Svedjana u GM, pa da vidis kako se radi priprema za mleko, sta sve moze da se odstampa. Ipak je to Flexo stampa, a ne offset.

Ne znam da li smem da vam posaljem resenja za Ruske mlekare, ali mozda ipak okacim link (ako me niko ne ocinkari) :D

aj meni na PM plizz necu nikom reci :)

gle ovako... Ja sam bio u istoj situaciji, radio sam kutiju za hleb ali sam stavio crno jer je bio u pitanju tost koji je sam po sebi dosta tamniji od obicnog hleba. Ta moja kutija bi odskakala ali bi crna recimo bila opravdana.

Sto se tice mleka, bila bi opravdana samo ako bi se radilo za cokoladno mleko... :D Trebao si se setiti toga i u startu promeniti samo vrstu mleka ako vec zelis crnu ambalazu u prehrani...

Sto se samog dizajna tice, kravica ti je odlicna ali tipografija nije dobra, to D se ne cita bas najbolje i imas za*eb u prezentaciji, vidi ti se bela linija na cosku, nisi dovoljno priblizio bocnu stranicu...

Pozdrav

Ma posalji. A cuo sam da su kod vas dobre plate.

Sta danas znaci dobra plata :) ako je za utehu, vec 11 godina smo najuspesnija firma u Srbiji po svim merilima, pa i kad su plate u pitanju. Smanjivanje skarta na polugodisnjem nivou sa 5,7 na 4,9% je nagradjeno tako sto je svih 72 radnika nagradjeno sa po 125.000 din. :) ali to je sad druga prica... bilo kako bilo, sto se tice flexo i duboke stampe - pitajte sta vas interesuje

Oko crne boje je već sve rečeno iznad. Mada nije neuobičajno da neko, barem što se školskih zadataka tiče, radi nešto namerno suprotno od onog što treba. Nekad to može da bude dobro, nekad ne. Mislim da je u ovom slučaju u pitanju druga varijanta.

Ja lično nisam pobornik tih već duže vreme populatnih vektorskih "vijuga", stavljaju se na sve i svašta i u većini slučajeva bez razloga. Ovde po meni nikako ne leže, daju mi asocijaciju na nešto čupavo, neuredno i dlakavo, a ništa od toga nije asocijacija na mleko.

I glavna zamerka na logotip je u negativ varijanti, gde je kapljica crne boje pa liči na naftu.

Često ljudi zažale što su okačili svoj rad ovde zbog kritika i način na koji ih dobijaju. Nemoj ovo shvatiti kao prozivku, ovim postom sam hteo da ti ukažem na probleme koje po meni tvoj rad ima, te svrha ovog odgovora jeste da uvidiš šta neko drugi misli da ne štima na tvom radu, te da to imaš na umu sledeći put kada budeš nešto pravio.

Sad nešto prebiram po mislima, zar ne postoji neko mleko kod nas koje ima tamnu boju (ali nije celo crno/teget) na ambalaži, mislim u gornjem delu pakovanja... nema šanse da se setim koje je mleko, mada možda sam pomešao nešto.

Svidja mi se dizajn i nacin na koji si prikazao ambalazu ali tipografija i boja ambalaze ne.

Da si uzeo foru za chokoladno mleko, mislim da bi imalo vise smisla.

Samo napred!