Jump to content

problem sa 400D

Recommended Posts

@birgifoto

jbg...u pravu si drzao sam je iznad aparata malo iskosa

evo trljao sam vrhom pumpice po prozorima stvarno ostaju brljotine koje se lako skidaju...huh...nadam se da cu to moci skinuti vlaznim ciscenjem

odoh da zovem servis da vidim sta bi moglo cekati u najgorem slucaju, i do jedne tu foto radnje da vidim da mi ociste senzor..

hvala ljudi na savjetima!!

EDIT:

10eura kosta to staklo, tako su mi rekli u fokus plus-u..a ako je ostecen senzor 300-400e

YEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!

Sretan sam kao malo dijete, poslije vlaznog ciscenja''ogrebotina'' je nestala!!! Hvala svima jos jednom!!

p.s. ovaj mjesec mi je bio baksuzan, prvo mi je mobitel bio upao u vodu srecom poslije 2-3 dana susenja proradio pa sada jos i ovo....

Uh ova tema boli !

Das tolike pare i ushiceno zarolas staklo na telo i cora !!!

Ne bih voleo da sam ti u kozi.

LM

Naleto sam na forumima da 400tka zna da fula sa pojedinim objektivima. Po pravilu to se resava firmware-om ali ...

Ja sam uradio updt firmware-a na 400tci i radi ok. Cak nema promene u radu osim sto aparat zna za nova 3 objektiva iz Canon opusa.

Postujem jedan link za ciscenje senzora pogledaj mozda ce biti od pomoci

http://www.cleaningdigitalcameras.com/howto.html

da stvarno boli :) ali eto odlucio sam otici do fokus plusa da serviseri kalibrisu aparat i objektiv

proguglao sam i ja malo i vidio da ima slucajeva gdje se 400tka ne slaze sa 24-70, a inace u aparatu mi je ova zadnja verzija firmware-a...

viktore hvala za link!

Eo ufotkao sam ovu moju, no name pumpica, al` deluje kvalitetnije nego ona prethodna, i radi posao. Kupio sam je u cvecari.

pumpica.jpg

I sto mi je bitno, to je da je pumpica mala, lako staje u neku od pregrada u slingshot 200

samo polako sa duvanjem :)

uuu...jaguar kod tebe je bas puno prasine

jeste. još sam ja napravio veću glupost. snimim nekoliko tačkica i reko ajde da ih oduvam onom pumpom za naduvavanje dušeka. još se istripujem: 'ujeee, pa još kad nagazim na ovo ni jedna trunka, zrnce neće smeti da priđe senzoru' (budući da ta pumpa ima jak potisak) i eto, napravim još veći belaj no što je bilo :) sad moram da nosim kameru u servis. ovo sam napisao da ne izduvavate svim i svačim, čak i ako izgleda da treba da uradi posao.

Jaguare jadan ne bio dje si nasao da cistis kameru pumpom za naduvavanje duseka hahahah pa ti si kralj :lol: :lol:

Moga bi taj patent da prodas japancima :lol:

Ali dobra je fora na ovaj 40D svaki put kada palis i gasis aparat on strese senzor i za sada nisam nijednu tackicu prasine primijetio.

ako 40D cisti prasinu kao 400D, samo pricekaj... Jos uvek je vlazno ciscenje keva. PS: mene sad interesuje, koji paket za ciscenje preporucujete? (ili da pitam cika guru-a) U poslednje vreme cesto fotkam na F11,a tu se prasina sasvim lepo vidi...

Eo ufotkao sam ovu moju, no name pumpica, al` deluje kvalitetnije nego ona prethodna, i radi posao. Kupio sam je u cvecari.

pumpica.jpg

I sto mi je bitno, to je da je pumpica mala, lako staje u neku od pregrada u slingshot 200

Imam istu pumpicu i moram da vas upozorim da i kod nje ume da izleti ova plastika sa vrha. Desava mi se da izleti ako stisnem jako ili ako brzo stisnem vise puta. Prvi put sam bio u soku i srecom, nisam ni podigao ogledalo (njega sam i cistio). Vise pumpica nije provirila u aparat dok nije obezbedjena i to vrlo trajno (pre ce sad da izleti komad gume sa bilo kog dela pumpice nego ta plastika-tako bar kaze proizvodjac lepka koji sam koristio :rolleyes: )

Ako bi organizovali takmicenje u zaprljanosti senzora, odneo bih ubedljivu pobedu, garantujem. Moze li da se desi da u servisu to ciscenje obave odmah, dok cekam, posto nisam iz BG?

@Miljko

ja sam prije par dana zvao fokus plus i pitao moze li za jedan dan da mi odrade kalibraciju aparata i objektiva (posto sam testirao neki dan i definitivno utvrdio da mi aparat fula fokus sa objektivom 24-70mm 2.8, uglavnom od 24-38mm, dok na drugoj 400D radi OK. Sa sigmom 17-70 oba aparata daju iste rezultate na svim ziznim daljinama, tako da se bas moja 400D i 24-70mm ne vole :( ) i rekao mi je serviser da moze za jedan dan samo da se prethodo najavim i ugovorim termin.

@bamby

sazreo je za ciscenja :)

• 2 weeks later...

juce kuci probao aparat sa ovom fokusnom tabelom koju je che koristio sa linka dole, i primijetio da imam kod objektiva (24-70 i kit-a) front fokus dok je kod stotke sve kako treba, tako da sam danas ponovo poslao aparat u servis i evo gotov je samo cekam veceras da stigne, nadam se da ce sada biti sve OK, uz aparat serviseru sam poslao i otprintanu tabelu sa donjeg linka a on mi je rekao kako se ne moze sa ovom tabelom nastimati ili provjeriti fokus kod canona...

http://www.dizajnzona.com/forums/index.php...mp;#entry114495