Jump to content
headcutter

Ukinuti potpisi

Recommended Posts

*

11. Potpisi na DizajnZoni nisu dozvoljeni. U svom profilu možete dodati link na bilo koji sajt koji biste preporučili ostalim članovima ili uneti ličnu izjavu.

*

Od danas su ukinuti svi potpisi na DizajnZoni.

Zbog svih pokušaja da se isti promene i da ne budu komercijalni, došli smo do rešenja da ih treba ukinuti. Ne želimo da svakodnevno sudimo koji je potpis komercijalan, koji je prikladan i slično. Ako ljudi nisu mogli da prihvate jednostavna pravila, dužni smo da napravimo nova.

U svom ličnom profilu slobodno postavite sve linkove koje biste preporučili drugima. Vaš profil je vaša stvar.

Takodje u skladu sa uklanjanjem komercijalnih poruka/linkova želim da pojasnim:

10. Reklamiranje Vaše firme ili sajta nije dozvoljeno, a na urednicima je da ocene šta spada pod domen besplatne reklame i da shodno tome ukinu Vašu poruku.

Linkove/informacije o nekoj firmi možete postaviti bez kršenja ovog pravila:

1) U svakoj temi gde je zahtevana ta informacija od strane drugog člana. (zloupotreba ovog pravila od strane dva člana, jedan postavi pitanje drugi odgovori, povlači ban sa foruma)

2) U sekciji linkovi ako se radi o zanimljivoj/korisnoj prezentacij

3) U dizajn forumima ako ste VI LIČNO učestovali u kreiranju NOVE prezentacije neke firme.

Jedan predlog.

Posto su mnogi u potpisima drzali npr. samo jedan sajt - svoj portfolio, sta mislite o tome da to dodate kod podataka sa leve strane, znaci odmah ispod avatara gde se nalazi broj poruka, lokacija, Clan broj itd... da bude i url ?

pozz

Bas bzvz..

Na skoro svim forumima/portalima/stranicama je dozvoljen potpis uz neka previla...

Mislim da nema nista lose u reklamiranju svog licnog bloga, pogotovo ne stranice sa fotografijama...

Smatram ovaj potez previse radikalnim ali ok.. nije na meni da odlucujem...

neki forumi imaju opciju za iskljucivanje prikaza potpisa (i avatara) per user, pa kome se ne svidja taj moze da iskljuci. mozda je moglo tako.

meni licno nisu smetali potpisi, a ne smeta mi ni sto ih nema.

Mislim da nema nista lose u reklamiranju svog licnog bloga, pogotovo ne stranice sa fotografijama...

Naravno, ali to može da se stavi u profil kao lični sajt.

Na najboljim forumima na kojim sam bio nisu postojali potpisi, da znaš. :)

Ja jos ne vide forum na kom su zabranjeni potpisi,na "najboljim" forumima sam vidjao da moras da imas 10 ili 20+ postova da bi imao potpis,ali ovo...

Naravno, ali to može da se stavi u profil kao lični sajt.

Jeste... a mozda mogu sve fotografije da se stavljaju u profil pa da se ne otvaraju uopste teme? <_<

Nemoj da smo naivni.. Ako imas svoj link sa slikama u potpisu postoji velika mogucnost da ce neko kliknuti na link, da ce ga zanimati kako izgledaju tvoje fotografije a da ce mozda dati neki komentar na to a ako ti link-ovi stoji u profilu... hm.. tesko...

znam neke jako dobre forume koji su poceli da ovakvim stvarima, kontrola potpisa i slicno...nazalost jako brzo su se ugasili posle dugogodishnjeg postojanja...chuvajte chlanove, nemojte menjati atmosferu, koja je vec duze vreme dobra, stvarima koje korisnicima..hmm skoro pa smetaju...voleo bih da znam kojom je logikom doshlo do odluke da se ukinu potpisi....nije da meni licno smeta, al nekako je previshe...tera me da se bunim :)

Kapitalizmu, tezak li si....

p.s

neki odgovori ovde bash vredjaju inteligenciju...<_<

Jedan predlog.

Posto su mnogi u potpisima drzali npr. samo jedan sajt - svoj portfolio, sta mislite o tome da to dodate kod podataka sa leve strane, znaci odmah ispod avatara gde se nalazi broj poruka, lokacija, Clan broj itd... da bude i url ?

pozz

Realizacija ovakvog necheg bi bila adekvatna. Reklamiranje foruma ili drugih sajtova moze da se sankcionishe, dok portfolio ili e-mail kapiram da bi bio ok. Radovi samog usera su kachenjem ovde sami po sebi pored demostriranja skill-a ujedno i reklama istog.

Kad će ljudi shvatiti da ovo nije običan forum?

Nemoj da smo naivni.. Ako imas svoj link sa slikama u potpisu postoji velika mogucnost da ce neko kliknuti na link, da ce ga zanimati kako izgledaju tvoje fotografije a da ce mozda dati neki komentar na to a ako ti link-ovi stoji u profilu... hm.. tesko...

A što bi neko gledao nečije fotke a da ga ne zanima ni recimo godina rođenja autora? Valjda prvo želiš da vidiš ko je radio pa onda šta je radio? Mislim ne mora tim redosledom ali ako bi neko otišao na nečiji link iz potpisa jer ga zanimaju radovi kladim se da će u 98% slučajeva posle otići da vidi profil autora. Onda lepo skratimo tu proceduru pa lepo uđeš u profil i tamo ti član nudi sve što želi.

Kad će ljudi shvatiti da ovo nije običan forum?

A što bi neko gledao nečije fotke a da ga ne zanima ni recimo godina rođenja autora? Valjda prvo želiš da vidiš ko je radio pa onda šta je radio? Mislim ne mora tim redosledom ali ako bi neko otišao na nečiji link iz potpisa jer ga zanimaju radovi kladim se da će u 98% slučajeva posle otići da vidi profil autora. Onda lepo skratimo tu proceduru pa lepo uđeš u profil i tamo ti član nudi sve što želi.

To je s tvoje tacke gledista.

Ja bas ne zelim da idem u profil neke osobe jer mi to oduzima vrijeme, ako ima link i pise: moji radovi, link ka portfoliju, idem tamo jer me zanimaju radovi i sta ta osoba radi.

Takodje, meni su potpisi zanimljiv nacin da vidim nesto o osobi, ne samo link ka sajtu, o stanju uma(u filozofsko-prakticnom smislu) i koji citat ima...

Isto tako ima i na CGtalku potpis i link ka portfoliu... ne moras ici na profil.

Ne znam tacno sta time DZ gubi ako ostavi potpise..

Mozda ce na kraju ovaj forum postati takav da ce se placati ulaznica (clanarina) i bice zatvoren za obicne posjetioce foruma.

Aj onda ukinemo profile a potpise ostavimo. :)

Ja bas ne zelim da idem u profil neke osobe jer mi to oduzima vrijeme,

Aj budemo realni, koliko vremena ti oduzme ulazak u profil člana a koliko ukidanje potpisa doprinosi izgledu foruma. Uvek će biti neko ko će spičiti neku pink boju na linku. A što se tiče oduzumanja vremena da se uđe u profil, ja poštujem svačije i te tri sekunde ako su nekome dragocene ali ko garantuje da će na tom linku teći med i mleko, možda tamo izgubiš 20x3 sekunde.

Potpisi su ukinuti zbog brutalne zloupotrebe pojedinaca. Naime, držali su u potpisima web adrese firmi koji su im davali popust što na kompjutersku, što na foto opremu i na taj način potkradali vlasnike foruma (ne zaboravimo da prostor na nekom serveru mora i da se plaća, a taj ko plaća je jedini koji ima pravo da aminuje korišćenje prostora na tom serveru u komercijalne svrhe). To bi bilo kao da na radiju ili televiziji pustiš ortakovu reklamu, bez bilo kakve saglasnosti i plaćenih termina, samo zato što ti se može.

Da se ne lazemo, ja sam prvi drzao jedan link koji nije bio foto-orijentisan... Ali taj link je bio ka forumu koji je iskljucivo moj znaci cak smatram da u tome nema nesto lose... Pored tog link-a imao sam link ka mojim fotografijama na Fotozine... I to opet moze da se gleda sa raznih strana... Sa jedne strane jeste foto-orijentisani url a sa druge strane promovise mjesto gdje se kace fotke a nije DZ...

Sto se mene tice ja to nikako nebi zabranjivao... Mozda ovi link-ovi koji vode ka vasem licnog blog-u ili portal-u nisu najprikladniji pa bih razumio kad bi to ukinuli [iako ja nemam nista protiv toga] ali stavljanje link-ova do foto-sajtova bez obzira koji su mislim da je nesto sasvim normlano a ovdje podrazumijevam Fotozine, Photo.net, Photobucket kao i licne foto-sajtove...

Johnny, ja ne kazem da je tesko uci u neciji profil ali ti kazem sta je ljudska navika, sta je lakse i kako inace normalan clan funkcionise... Npr. ako ja gledam neku temu i vidim Vladovu poruku [Chegevara] i primjetim mu link u potpisu koji nisam do tada vidio [svjetlopisi] sigurno cu kliknuti na taj link jer ce me zanimati njegove fotogragfije ili njegov novi sajt... Medjutim postoji vrlo manja mogucnost da [ukoliko nema potpisa] ja kliknem na njegov profil i pogledam ima li nesto novo... Mislim da ovo nije samo licna stvar i da vecina forumasa ovako razmislja/reaguje svjesno ili nesvjesno...

Savjeti:

1. Napraviti veoma jasna pravila vezana za potpis

2. Tu temu postaviti kao vaznu temu na cijelom forumu

3. Napraviti sistem upozorenja clanova

a) Ovo moze biti sistem fdje moderatori i admin moze dati upozorenje nekom clanu od 1% do 100% u zavisnosti od greske koju je napravio pa tako za kresenje pravila u vezi sa potpisom moze da mu se da nekih 20% a ukoliko ignorise poruku upozorenja [a i dalje je aktivan/online] onda mu to upozorenje povecati. [ja koristim ovaj sistem na svom forumu ali iskreno mislim da mozda nije bas najbolji za ovakav forum jer je nekako previse za "pocetnike" pa obratite paznju na sledeci]

b ) Pravljenje sistema upozorenja ali koji se temelji samo na opomenama... Znaci nema % ban-a ili nesto slicno [sto je po mom misljenju prikladno za neke bezveznije forume] vec samo 2 opomene prije ban-a... Znaci ukoliko neko prekrsi pravilo [ovdje se moraimati obzira da li je krsenje pravila stvarno za opomenu ili je neka sitnica koja se moze tolerisati] npr. stavio 10 link-ova u svoj potpis koji vode ka nekim sajtovima za internet opremu, za mob mrezu itd. onda mu dati opomenu i ispod nick-a ce mu stajati da ima jedno upozorenje od npr. 3. [ovo upozorenje moze biti javno, znaci da svi clanovi mogu da vide ko je upozoren i koliko opomena ima a mozda da bude i vidljivo samo opomenutom clanu i moderatorima/adminima [po meni mnogo bolja opcija]. Znaci ukoliko nakon prve opomene clan ignorise upozorenje i npr. postavi opet link-ove [prethodno su mu bili obrisani od strane mod-a] onda mu dati jos jednu opomenu koja ujedno moze biti i pred-ban pa ako i onda ignorise jednostavno ban-ovati clana na 3 dana, na nedelju dana [cisto da malo razmisli da li trebaju da se postuju pravila onih koji su zaduzeni na forum ili moze da se divlja [u net smislu] i radi sta oce...

Mislim da bi ovo moglo da pogodi uglavnom novije clanove koji bi dobijali opomenu ali sam siguran da nebi dobili preko jedne opomene jer bi na ovaj nacin naucili da postuju pravila na DZ dok sam siguran da bi stari clanovi postovali pravila kao i mod/admin tim na zoni...

Eto se raspisah ja ali sve je to samo neko moje misljenje i neki moji predlozi a na vama je da odlucite sta cete samo smatram da ukidanje potpisa nije rijesenje.. [gledam na to kao na privremeno rijesenje dok se ne odluci "sta raditi"]...

Hvala na savetima, uzeto je sve u obzir. Nije problem lični blog, tvoje fotografije ili bilo šta čega si ti autor... problem je kad reklamiraš treće lice, odnosno link strogo komercijalne prirode.

A to je uzasno zbog...?

Jesam ja rekao da je užasno? Al' jeste užasno. Al nije užasna ta boja naravno, nego ta želja linkopisca da štrči. Naravno, štrčanje je nekad jako poželjno ali je često neukusno.

Johnny, ja ne kazem da je tesko uci u neciji profil ali ti kazem sta je ljudska navika, sta je lakse i kako inace normalan clan funkcionise... Npr. ako ja gledam neku temu i vidim Vladovu poruku [Chegevara] i primjetim mu link u potpisu koji nisam do tada vidio [svjetlopisi] sigurno cu kliknuti na taj link jer ce me zanimati njegove fotogragfije ili njegov novi sajt... Medjutim postoji vrlo manja mogucnost da [ukoliko nema potpisa] ja kliknem na njegov profil i pogledam ima li nesto novo... Mislim da ovo nije samo licna stvar i da vecina forumasa ovako razmislja/reaguje svjesno ili nesvjesno...

Ti si sad dao jedan primer. I to tako funkcioniše jer ti znaš ko je on (Chegevara) i zato ti je smor ulazak u profil i traženje eventualnih novih linkova. Ali kad prvi put vidiš nekog na forumu ko te zainteresuje radovima onda mislim da ćeš prvo ući u profil.

Ne znam, meni je svejedno, ne znači mi puno ta opcija. Kul je što su slike definitivno ukinute a za ovo ostalo, nadam se da ćete zajedno naći najbolje rešenje. ;)

Problem je sto smo mi uvek pametniji od sistema... to nam je u krvi da smo pametniji da zajebemo sistem, kakvo god pravilo da postavis nacice se neko ko ce iz inata da nadje rupu u njemu, pa treba ponovo promeniti pravilo... pa treba medju 6000+ aktivnih clanova kaznjavati one koji prave sranja...

Zelimo da unapredimo forum da bude bolji i kvalitetniji. To ne mozemo ako moramo da napravimo armiju kerbera koji ce pratiti aktivnosti ljudi i kaznjavati ih danonocno zbog krsenja pravila. Znam da najvise ispastaju oni koji to nisu radili, ali dugorocno ovo je solomonsko resenje koje ce funkcionisati.

Dodacemo, najverovatnije, home page u levi box, i onda do 3 urla preporucenih linkova u profil, pa ako je neko vec zasao u vas profil to znaci da mu je bitno ono sta sta vi imate da mu preporucite.

Meni je problem sto kad jednom udjem u profil i znam sta je, ko je i sl. nemam potrebu da to uradim za neko duze vreme ili nikada vise. U medju vremenu covek stavi svoj novi blog, sajt, galeriju i to niko ne primecuje.

Zar nije dovoljno izbaciti link ili adrese iz potpisa i komercijalne nazive?

Nisam naišao ni na jedan forum do sada koji je imao toliko problema sa potpisima članova da je morao da ih ukine... mislim da se samo ide linijom manjeg otpora - to je "problem" koji se riješava vrlo lako na zadovoljstvo svih, kad bi postojala volja.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...