Jump to content

Recommended Posts

Zdravo,

ja sam se tek danas prikljucio dizajnzoni i vidim da ove ima svega.

Poceo sam nedavno raditi u Archi CAD-u (dosada sam radio u Auto CAD-u) pa sam uzeo da radim nekvu varijantu idejnog rijesenja jednog kluba.

Trebalo bi mi ako znate gdje ima GDL fajlova muzickih instrumenata da upotpunim sceni ili ako ima nekakvo drugo rijsenje.

Unaprijed zahvalan.

Zdravo,

ja sam se tek danas prikljucio dizajnzoni i vidim da ove ima svega.

Poceo sam nedavno raditi u Archi CAD-u (dosada sam radio u Auto CAD-u) pa sam uzeo da radim nekvu varijantu idejnog rijesenja jednog kluba.

Trebalo bi mi ako znate gdje ima GDL fajlova muzickih instrumenata da upotpunim sceni ili ako ima nekakvo drugo rijsenje.

Unaprijed zahvalan.

Prosetaj po linkovima koje sam ostavio ...

na archicad.lap.hu imas spisak sajtova sa dokumentacijom, GDLom, API dodacima, sve o tome.

Ako ne gledas bas izbliza, sve instrumente mozes da izmodelujes brzo a dovoljno dobro ... vidi u dokumentaciji, sve je opisano kako se pravi GDL bez programiranja.

• 2 weeks later...
512 MB

graficka je GEForce 5700 LE

nevjerujem da je do toga jer na njemu koristim archiCad adjedanaestku vec nekoliko mjeseci

ja bih rekao da je to. 512 nije preporucljivo ni za ArchiCad 11 bar tako kazu na njihovom sajtu.

bar 1giga i 128 MB ili vise za graficku on-board. Za kompatibilnost sa compom idi na http://archicad-talk.graphisoft.com/compatibility.php

• 2 weeks later...
ja bih rekao da je to. 512 nije preporucljivo ni za ArchiCad 11 bar tako kazu na njihovom sajtu.

bar 1giga i 128 MB ili vise za graficku on-board. Za kompatibilnost sa compom idi na http://archicad-talk.graphisoft.com/compatibility.php

512 je dovoljno za XP ...

Pogledaj http://www.graphisoft.com/support/archicad...m_requirements/

Pa puta dva ;) Staro pravilo i dalje vazi.

Za 3D prozor ti je najvaznija graficka - osvezi drajvere, pogledaj OpenGL podrsku.

512Mb je malo!

Mada nisam bash siguran da je u ovom slucaju to problem. Ja bih pre rekao da je OpenGL ili graficka.

Probaj da instalirash nove drivere za graficku.

Probaj da u podesavanjima 3D prozora 3D Window Settings ukljucush "stari" Internal Engine.

Srecno! ;)

Nije 512 MB malo! Ja sam na starom kompu Archicad gurao sa mizernih 256 MB....Nije bilo najbrže,ali se moglo raditi...

imam problem u archicadu 11, kada otvorim 3D prozor sve se jednostavno zatvori, dakle cijeli projekt

nadam se da ste razumjeli na sta mislim

Pricamo o ArchiCad 11?

• 1 month later...